tomcio748

Wykorzystanie maszyn w gospodarstwach

Polecane posty

tomcio748    2

Dość często spotykam się z opinią ,że dane gospodarstwo jest przeinwestowane w sprzęt np. za duży ciągnik jak na tą ilość ha. Ja wtedy odpowiadam czy ktoś powiedział, że muszę spędzić połowę życia za kierownicą traktora , skoro mogę zrobić to szybciej i wygodniej większym ciągnikiem a wolny czas spędzić z rodziną > Myślę ,że przy dzisiejszej dostępności używanych ciągników obrabianie nawet 30 ha ursusem C-360 to przesada.Nie idźmy w skrajności ,że na te 30 ha ma być ciągnik np. 120kM czy większy , ale taki z 80 kM. Jaki jest wasz pogląd na to>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

ja jestem zdania ze lepiej miec większy ciągnik . Załóżmy ze po 2 czy 3 latach dokupi sie ziemi albo wydzierżawi i co wtedy?? ten mniejszy ciągnik będzie znowu za mały na te hektary. więc ja sądze ze lepiej miec większy i zrobic to szybciej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

zgadzam sie. lepiej miec wiecej maszyn, wydac wiecej, ale za to robic szybciej, oszczedzac paliwo i "leniuchowac" troszke ;)

 

a teraz skrajny przyklad: moj kolega ma do obrobienia 120 ha, a robi U c-330, U c-360 i MF 255 :) dobrze, ze ma kilku braci, to ciagniki jezdza na okraglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

popieram, ja obecnie obrabiam 15ha mf255 i strasznie długo sie schodzi np. z orką ale myślę nad zakupem czegoś większego bo wiadomo czas i koszty paliwa różnią sie gdy pracuje sie małym ciągnikiem i dużym


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

wiem ja aktualnie posiadam dwa sprawy jeden obrabiaja 300 ha i nie jest zle jakos jest:P


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Mama się pytała po co wam (zwracała się do taty i mnie) taki duży ciągnik (wówczas było 45 ha). Ja tłumaczę - żebyśmy mogli więcej czasu spędzić w domu. I tak się stało, ale przy takiej mocy czuje sie niedosyt i przybyło jeszcze 7 ha ;) ja chcę jeszcze, choć to czasu pochłonie, ale kasy będzie bo znacznie zredukowaliśmy żuzycie paliwa na ha :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie na blisko 40 ha robią c 360 i mf 255 i nie jest tak strasznie.Dodam,że pola mam mocno górzyste,dużo jest też gliny, ale wszystko jest zrobione na czas. W planach jest jakiś ciężki ciągnik ok 100 km. Obecnie Ferdek i c 360 robią po ok 200 mth rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mama się pytała po co wam (zwracała się do taty i mnie) taki duży ciągnik ;):):)

Moja mama tak samo !

Myśle ze warto kupic coś około 80km, chociaż na dzisiaj potrzeby gospodarstwa to 60km i 4x4, 30ha i produkcja mleka, maszyny mam wszystkie idealne właśnie do 60 km ciągnika i dużo lekkiego transportu dlatego nie wiem czy nie będe marnował za dużo paliwa w lekkich pracach jedyne wykożystanie 80 km to palnuje kupic duży pług, dlatego pytam czy ktoś ma doświadczenie czy w rocznym rozrachunku potrzebuje więcej paliwa jeśli ma się troche zapasu mocy przy tych samych maszynach, w planach jest belarus lub proxima 82 km, albo 60 km i farmtrac 70 lub lampo, albo mała proxima

Jeśli 80 km mam kupic tylko po to żeby jedną skibę więcej ciągac to w moim gospodarstwie to się chyba nie opłaci, czy w transporcie bel czy czegoś podobnego około 10 - 12 t 80km spali tyle co i 60km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja obrabiam 45 ha c360 i 3p i sie ze wszystkiim wyrabiam


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
popieram, ja obecnie obrabiam 15ha mf255 i strasznie długo sie schodzi np. z orką ale myślę nad zakupem czegoś większego bo wiadomo czas i koszty paliwa różnią sie gdy pracuje sie małym ciągnikiem i dużym

Tyle ha to MF spokojnie ci starczy, a czasu i tak masz dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ogolnie to tez zalerzy jakie sie ma uprawy....bo dajmy na to masz ok 50ha ale w jednym czas musi wszystko zrobic i wtedy takim ciagnikiem ok 80km moze byc ciezko ale np gdy masz 50ha i troche roboty wykonujesz na jesieni potem wczesna i pozna wiosna to sobie wszystko spokojnie ogarniesz....take jest moje zdanie....nom i zawsze lepje miec te pare km zapasu


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    97
U mnie na blisko 40 ha robią c 360 i mf 255 i nie jest tak strasznie.Dodam,że pola mam mocno górzyste,dużo jest też gliny, ale wszystko jest zrobione na czas. W planach jest jakiś ciężki ciągnik ok 100 km. Obecnie Ferdek i c 360 robią po ok 200 mth rocznie.

J

200 mth na 40 ha? To chyba sama ziemie obrabiasz i nie masz zadnej hodowli. Ja swoim 1014 na 30 ha robie okolo 250-300 godzin rocZnie. Dodam ze mam jeszcze Ursusa 3512 i zetora 7211.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

330-200mth, 355-200mth, Valtra-300mth(A jeszcze rok nie minął). Za rok jak dojdzie prasa zwijająca to valtra jeszcze więcej godzin zrobi. A to na 75ha + trochę usług.

 

A jeśli chodzi o ilość KM w gospodarstwie to podzielam zdanie Balzaka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
lepiej mieć kilka małych niż jednego gada ;)

 

a nie lepiej mieć jednego do lekkich prac a drógiego do ciężkich ?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

to nie za dużo ja robie ursusem 5314 ok 450 rocznie a w cale wszystkiego nie robi dla wszystkich ciągników po równo heh


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
J

200 mth na 40 ha? To chyba sama ziemie obrabiasz i nie masz zadnej hodowli. Ja swoim 1014 na 30 ha robie okolo 250-300 godzin rocZnie. Dodam ze mam jeszcze Ursusa 3512 i zetora 7211.

Oba ciągniki robią po ok 200 mth, mam hodowle krów. Czy to dużo czy mało? Orki zawsze robimy na dwa ciągniki więc nie schodzi to tak długo, a hodowla też nie wymaga zwiększonego nakładu pracy ciągników. Mam nadzieje, że gdy pojawi się jakiś większy ciągnik to liczba mth trochę spadnie ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5
Oba ciągniki robią po ok 200 mth, mam hodowle krów. Czy to dużo czy mało? Orki zawsze robimy na dwa ciągniki więc nie schodzi to tak długo, a hodowla też nie wymaga zwiększonego nakładu pracy ciągników. Mam nadzieje, że gdy pojawi się jakiś większy ciągnik to liczba mth trochę spadnie ;) .

 

Pewnie, ze mało, mój ferdek na 15ha robi ponad 250mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ile masz ornego? Ja gdzieś ok 22 ha, reszta trawy bo krówki muszą mieć pastwisko. Co do godzin to tak dokładnie nie mogę powiedziec bo obrotomierz w c 360 nie działa ;) , ale razem robią max 500 mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Mój 4514 ma obecnie ~4100mtg i pracuje już od ponad 12 lat na 30ha (na początku było mniej), co daje średnią ~350mth/rok, służy jako ciągnik główny.

MF 255 ma ~7000mtg i pracuje już od 18 lat co daje ~ 380mtg/rok.

Ale przydał by mi się jeszcze jeden ciągnik (nie dlatego że się nie wyrabiam, ale poprostu jakiś mocniejszy ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

dobra nie gadajcie który mało który dużo wiem że JD szybciej bije od ursusa mth


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
dobra nie gadajcie który mało który dużo wiem że JD szybciej bije od ursusa mth

A może jakieś przecinki byś wstawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy warto miec wiecej jak 2 ciągniki? Mam c330 i mf 255 i tak wszystko wole robic mf a ciapek jest awaryjnie jak mf się zepsuje lub ktoś nim pojedzie a trzeba coś zrobic, czy nie najlepiej wykożystane był by roller lub lampo, które pali w lekkiej robocie jak mf a cieżką prace też zrobi lub farmtrac z perkinsem, czy lepiej zostawic ciapka i coś jeszcze więszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

wykorzystane było by lepiej ale jak sie ma kase. w tym układzie wiąże sie to z wymiana parku maszynowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj