Strzala

Katalog części do MF 520

Polecane posty

Strzala    0

Witam! Niedawno kupiłem kombajn MF520, poszukuję katalogu części i instrukcji obsługi do niego. Nie jestem pewien do czego służą poszczególne dźwignie np.dźwignia obok dźwigni do ustawiania klepiska i druga powyżej nich.Nie wiem za co odpowiada koło przy tych dźwigniach,którym można kręcić w lewo lub w prawo(u mnie kręci się z oporem).Za siedzeniem jest identyczna jak do gaszenia linka do pociągania, do czego ona służy, bo mam ją zerwaną.Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Siema STRZAŁA

Też mam fergusona już kilka ładnych lat :D

To pokrętło do kręcenia służy do ustawiania obrotów bębna młócącego, jeśli chodzi o te wajchy to jedna jest od klepiska ( oznaczenia np.1/2, 3/4 it.) a druga od włączania/wyłączania zespołu tnącego,

ten dynks za siedzeniem służy do wyłączania alarmu (sygnału) pod zbiornikiem jest kolo ze sprężyną takie sprzęgło i to napędza żmijkę z dołu i jak tam ją coś zablokuje sprzęgło wypycha czujnik i kombajn trąbi, z tylu za wytrząsaczami jest taka blacha z czujnikiem w razie jak pęknie pasek od sieczkarni i zacznie się zapychać z tylu to też zaczyna trąbić. Ściągnij sobie AGCO CD-ROM tam jest wszystko do tego kombajnu. Ja mam ładnie katalog wydrukowany i spięty w segregatorze i gitara, schematy co jak złożyć, nr części itp wszystko jest. Jak masz jakieś pytania to pisz na gg 2202316

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apollo440    0

Witam też mam MF520 i mam problem, a mianowicie nie umiem go ustawić, jest tak albo śmieci (słoma, kłosy) albo zostawia ziarno (lub to i to). Byłbym wdzięczny za porady itp.

 

POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strzala    0

Zmniejsz szczelinę na klepisku.Jak zmniejszysz za bardzo to będzie rozpoławiać ziarno.Ustawiasz to wajchą obok wajchy do włączania chedera.Spróbuj ustawić siłę wiatru na większą.Najładniej czyści na płaskim polu.Ja też próbuję na próbach i błędach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apollo440    0

dzięki za odpowiedz, ten AGCO CD-ROM to jakaś instrukcja obsługi? Jak tak to jak masz to daj linka. Byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzięki za odpowiedz, ten AGCO CD-ROM to jakaś instrukcja obsługi? Jak tak to jak masz to daj linka. Byłbym wdzięczny.

 

Ten program to jeden wielki katalog części no i jest pokazane co i jak trzeba złożyć itp. Przeznaczony jest do massey ferguson (traktory, kombajny, kosiarki do trawy (ogrodowe)jest tego cała masa pełno serii do pobrania na forum fergusona :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strzala    0

Jak ustawiacie gaz przy koszeniu i przyspieszacz(wariator)?Na jakim biegu kosicie?Jak długo kosicie hektar?

Dzięki Frytek za podpowiedzi!Mam jeszcze parę pytań, ale to już po żniwach;) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strzala    0

Mam jeszcze jedno pytanie.Co może być przyczyną przegrzewania się oleju w układzie hydraulicznym?Czy ktoś też miał taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja kosze na 2 biegu i do tego przyspieszacz czasami na 1 ale rzadko. Mam 3m heder i chyba troche maly jest bo duzo trzeba robic objazdow i pokos przy pokosie :/ gaz ustawiam na cala kite no o z przyspieszaczem to musisz sam wyczuc jak da rade szybciej to przyspieszasz a jak nie to zwalniasz :D A mam takie pytanko z 4.20m heder mf520 by sobie malo wiele radzil czy bedzie stękał jak myslicie??? a z ta hydraulika to zobacz czy z filtrem wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabo    0

witam mam mf 525 i mam w nim heder 4m i nie narzekam jak narazie a kosze na 2 i przyspieszacz nawet do połowy jak ładne i czyste zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam mam mf 525 i mam w nim heder 4m i nie narzekam jak narazie a kosze na 2 i przyspieszacz nawet do połowy jak ładne i czyste zboże

 

 

dzięki gabo za odpowiedz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strzala    0

Ja mam 3.6m przy swoim. Jak idzie równo to jest spoko, ale jak dostanie w momencie więcej to tylko młocarnia jęczy. Kosze na jedynce i max przyspieszaczu. Jak przyspieszacie wariatorem to macie też taki gwizd(podobny jakby chodziła turbina)? Czy to może znaczyć, że pas jezdny jest już do wymiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja jak używam przyśpieszacza to mam straszne wibracje :( kiedyś miałem trochę przebojów z nim i mam pas napędowy poszarpany. Mam od 2 lat nowy kupiony ale nie zmieniam bo na tym idzie jeszcze ale i tak muszę cały napęd sprawdzić bo coś tam nie gra np na 3 i przyspieszacz to się pod górkę ślizga pasek... i mnie zastanawia to kolo od pasa napędowego co wchodzi do skrzyni bo jest na nim luz i to taki dość duży ale jak sprzęgło wcisnę to siedzi sztywno i nie idzie go już przesuwać nie wiem czy to tak powinno być :/ u was też tak jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strzala    0

Mi ślizga też na 3. Pod górę muszę wyjeżdżać na 2, jeszcze spróbuje go napiąć bardziej. Na kole pasowym od skrzyni też mam mały luz, możliwe że jest to niewielki luz na wieloklinie. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Stukanie i wibracje podczas zmiany przełożenia przekładni bezstopniowe mogą pochodzić od wariatora. Sprawdź, czy koło pływające nie ma luzów. Ja założyłem od Bizona i trzeci sezon jest ok.. Nowy wariator do fergusona kosztuje chyba ponad 3 tys. zł, a do bizona dałem 630. Ślizganie może też pochodzić od sprzęgła (pasuje od żuka z silnikiem wysokoprężnym - MF307) lub pasek jest zużyty i już nie klinuje się w kole.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj