maverik22

piła spalinowa

Polecane posty

maverik22    1

Chciałem kupić piłę spalinową, taką do urzydku własnego, głównie obcinanie gałęzi, czasami coś grubszego przeciąć, lub drzewo położyć. Słyszałem że najlepiej to stil i moc tak 3KM. Co wy o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Pomyśli o Stihl MS 250, jest optymalna pomiędzy wagą a mocą. Mam taką i sprawuje się ok. Świetnie nadaje się do przecinania drzew, cięcia metrów i innych drobnych prac. Nie wiem, jak z obalaniem grubych drzew, bo mam większą piłę, ale takie do 25-30cm średnicy powinny spokojnie pójść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaSH50    0

Ja bym ci polecił jakąś z husqvarny , mam piłe ze stihla i z husqvarny i ta ze stihla jakoś nie zawsze ma ochote odpalic a z husqvarna niema zadnych problemów zawsze odpala i działa bardzo dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Ja mam Husqvarne 55 , w ciągu 5 lat użytkowania żadnych awarii.Z czystym sumieniem polecam każdemu kto chce kupić dobrą piłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

nie bierz stihla to juz jest badziew!!! przed ostatnie piała ojca stihl 250 wytrzymał 1,5 roku 9 praca w lesie 5 dni w tygodniu (zawodowo)) a ostatia tez St250 wytrzymała ciut ponad pól roku jakims cudem dostała kreche na cylindrze w paliwie było jakby mleko (paliwo poszło do przebadania) ale ine piły z tej firmy chyba jest tam ich 19 działaja ale wiekszosc to HQ 450, 346 XP 357XP i wieksze i spokojnie po 4 lata pykają HQ450 obecnie kosztuje u nas 1699 to jest niby odpowiednik St230 a idzie o niebo lepiej od St250 kolosalna róznica jest i zbiorni paliwa starcza spokojnie na godzine a w stihlu na 45 minut ledwo stihl to juz nie to co kiedyś teraz to badziew kto wie czy makita juz nie jest lepsza ale HQ mozna porownać do starej peeskI bierz husqvarne!!!! model jak 340, 345, 450, 346Xp, 357Xp, 55, 40 to sa dobre mogele kazda z nich robiłem i juz nigdy wiecej nie chce sthla ojciec wkoncu zobaczył co jest i nastepna bierze HQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Bo to trzeba patrzeć na kraj produkcji te małe stihl-e są produkowane w chinach ale nie wszystkie bo kilka modeli jest produkowana w USA a te modele profesjonalne są produkowane w Niemczech. Kiedyś pracowałem w lesie i posiadam 3 stihle 036, 361 i 180 pierwsza zrobiła potężną ilość drewna przy niewielkich usterkach dopiero po jakiś 7 latach druga pracuje już od 2004r bez usterki a trzecia to i tak jestem zdziwiony że prawie najmniejszy model tyle daje rady a psują mu się tylko linki i włącznik. Jak będziesz kupował to patrz na kraj produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverik22    1

a w jakiej cenie jest ta np. 55?? bo na allegro widziałem nowa 1069zł. jeszcze nie dzwoniłem do dilera u siebie ale pewnie drożej i to dużó, ale na allegro to taka gwarancja jakby jej nie było bo trzeba odesłać i czekać z miesiąc albo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

ja polecam stihla, mam swoją (ms 230) już 5 lat i jak na razie zero awarii


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

Nadawać się nadaje ale robiłem taką Husqvarną i obecnie Stihlem to jest różnica. I stihlem pracuje mi się lepiej

więc polecam ci bardziej Stihla, a model co ja posiadam to jest Ms230. I jeszcze dodam że Stihla się lepiej pali..

Edytowano przez Kameleont25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

a w jakiej cenie jest ta np. 55?? bo na allegro widziałem nowa 1069zł. jeszcze nie dzwoniłem do dilera u siebie ale pewnie drożej i to dużó, ale na allegro to taka gwarancja jakby jej nie było bo trzeba odesłać i czekać z miesiąc albo lepiej

 

w zeszłym roku była za 1499 a w tym jeszcze nie widziałem jej ani w czarnkowie ani w pniewach ani w drezdenku(moze nie trafiłem) ta 55 to jest juz stary model ciezka piła ale i duzo wytrzyma :)

 

http://allegro.pl/pi....html?source=oo

 

A taka piła?? nowa prawie tyś a ta za 600 więc oszczędność, ale 2KM nadale się??

coś tu nie gra widać jak byk ze jest jedna nakretka ( od przykrecania osłony na sprzegło)a śruby są dwie piła do gałęzwówki jak najbardziej grubsze drewno tez potniesz ale bez przesady :)

 

Nadawać się nadaje ale robiłem taką Husqvarną i obecnie Stihlem to jest różnica. I stihlem pracuje mi się lepiej

więc polecam ci bardziej Stihla, a model co ja posiadam to jest Ms230. I jeszcze dodam że Stihla się lepiej pali..

stihl jest lzejszy ale trzeba uwazać by korków ( gumowych amortyzatorów) nie powyrywać. nie wiem juz którego stihla ma ojciec ale co stihl to równo palą zbiornik około 45 minut i równo kopcą nie wazne ile maja oleju w paliwie jak ojciec scina drewno to kupa dymu koło niego jak by 60 postawić:lol: a co do odpalania to nie wiem czy stihl predzej zapali HQ juz prawie wszystkie maja pompki reczne

Edytowano przez Filipoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Mam makite DSC 520 ale średnio się sprawuje, polecam Stihla ms230-250.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrax12    2

My mamy Stihl ms260 z 2002 roku i dobrze się sprawuje. Jedynie z początku były z nią problemy... Mozna powiedziec serwis(sklep) do d*py jednym słowem. Mieliśmy także HQ 240 może 5 lat i się przytarła. Za nią kupilśmy w marcu tego roku Shindaiwa 389s. Narazie wszystko OK.


U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jak ktoś poleca to niech też napisze ile paliwa wypalił, bo ja polecę STIHL a ona przez 5 lat bez awarii wypaliła ok. 20 litrów paliwa - niektórzy tyle wypalą przez tydzień ( więc wiek piły nie jest istotny a faktyczne używanie).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

no u mnie gdzies w granicach 15 litrów na tydzien wychodzi na jedna piałe w zaeznosci co sie robi i tak kazda HQ minimum 4 lata :lol: a st co nowszy tym gorszy ojca ost wytrzymła gdzies pól roku poprzedni rok :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja mam hq nie pamiętam typu ale ok 3kM , przez 4 lata wypaliła z 8L benzyny :lol: , leży sobie


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

Co do makity to przejęła firmę dolmar czy sachs dolmar i w zasadzie na niej zaczęła budować swój udział na rynku. Ja posiadam jeszcze sachs-dolmara 109 bo później został sam dolmar . W tym roku kończy 20 lat pracy i trzeba już powoli myśleć o czymś nowszym lub o konkretnym remoncie. Przymierzam się pod kolejnego dolmara/makitę ale już z seri profesjonalnej.Co do wad mogę podać słąbe amortyzatory i słabiej rozwiniętą sieć serwisów w porównaniu do stihla czy husqwarny. Ogólnie przyzwoity sprzęt chociaż mniej popularny. Dodam że piła pracowała nieprofesjonalnie tj 1-2 przyczepy rocznie drzewa + jakieś dodatki koło domu. Jako użytkownik też mam kilka grzeszków;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj