Zaloguj się, aby obserwować  
PeterZetorFun

Rozrusznik Zetor/C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Zamontowaliśmy ostatnio w Zetorze 5211 rozrusznik szybkoobrotowy Magneton. Przy uruchamianiu słychać dziwny świst. Czy to jakieś uszkodzenie, czy ten typ tak ma? Oryginalny zetorowski oraz od C-330 nie ,,świstał".

Drugie pytanie: Czy C-330 na oryginalnym rozruszniku (nie szybkoobrotowym) będzie odpalać na jednym akumulatorze 12V? Znaczy wiem, że będzie, tylko o jakiej pojemności? Zależy mi by akumulator zmieścił się w oryginalne miejsce jednego 6V.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Świst pochodzi od wirnika lub przekładni, ogólnie to aż tak głośno nie powinno świstać, co do aku, 120Ah wchodzi w podstawę w c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myster    7

I na 120 przy oryginalnym rozruszniku ciapek będzie odpalał bez problemu?

 

 

Bedzie odpalal bez problemu zakladaj smialo prad ruzruchowy 640 wystarczy mu ale jesli bedziesz miec mozliwosc kupienia o wiekszym pradzie to bierz o wiekszym rozruchu i tak jak poprzednik pisal pojemnosc tu niema nic do rzeczy.Wieksza pojemnos tym wiekszy gabarytowo jest akumulator w ori skrzynke wchodzi bez problemu akumulator zap 125ah rozruch 640-680.

Edytowano przez myster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

GWIZD w rozrusznikach szybkoobrotowych to NORMALNE. sam mam taki, sasiad ma i każdemu "gwizda" wiec co do gwizdu nie masz powodu sie dziwić, z poczatku sie płoszylem tego :D Ale potem juz sie przyzwyczaiłem. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Jeśli instalacja w ciągniku jest sprawna to aku 120Ah jest optymalny, na takim samym odpalają Ursusy 4 cyl, np. 5314, 5714 o 2 razy większej pojemności. W swojej "trzydziestce" miałem założony na kilka dni 70Ah i normalnie odpalała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez seba25
      Witam mam pytanie czy ktoś by mi mógł podpowiedzieć jak wyjąć ten łącznik cewek w rozruszniku bo upaliło mi kabel może ktoś to rozbierał i mógł by pomuc bo nie chce czegoś uszkodzić. Był bym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam 
    • Przez fredf9
      proszę o pomoc przy podłączeniu przełącznika rozruchu 12/24 do mtz 82
    • Przez solek01
      Mam problem z rozrusznikiem, jak przekręcałem kluczyk to zgrzytał, obecnie go wyciągnełem przeczyściłem i na ostro kręci, bendiks popycha tryb do przodu i zaraz tryb wraca w tył ale rozrusznik nadal się kręci?
      Co może być przyczyną? 
    • Przez jacus
      mam pytanie jak zdiagnozowac w domowych warunkach taki rozrusznik-wczoraj go wyciagnalem z ciagnika,- podpialem na kablach do drugiego ciagnika i tez nic ..nawet nie obrocil-  nie "cykal" jak zwykly przy awarii, jak go sprawdzic na stole -podpialem prostownik- masa do obudowy, plus na wejscie elektrowlacznika , kabelkiem stykalem i nic- cos zle robie ??? 
    • Przez Dastan
      Mój case jak się dobrze nagrzeje to ma problem z zapalaniem, tzn. problem jest w ogóle z kręceniem, jakby rozrusznik nie dawał rady, jak się bardzo mocno zagrzeje to praktycznie nie potrafi zakręcić i muszę czekac aż ostygnie. Na zimno pali niemal od strzała. Rozrusznik rozkręciłem, tzn wirnik i szczotki bo do przekładni nie zaglądałem. Rozrusznik pada czy coś z silnikiem może być ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj