Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tas

Sprężarka - rozpoznanie i dane techniczne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tas    0

Witam,

posiadam sprężarkę jak na zdjęciach, nie mam natomiast żadnych danych technicznych o niej, informacji, ani danych technicznych.

Dowiedziałem się, że urządzenie pochodzi prawdopodobnie z ciągnika MTZ Belarus, prawdopodobnie została przystosowana do montażu w ciągniku T-25 Wladimirec jako część "zestawu sprężarkowego", chociaż co do tego nie jestem pewien.

Czego chciałbym się dowiedzieć:

- smarowanie (rodzaj smarowania, typ oleju)

- obroty na jakich może bezpiecznie pracować

- chłodzenie (czy potrzebne, jak wydajne)

- ciśnienie pracy ( czy może pompować do 8 bar)

- wydajność sprężania (ile l/h da radę z niej wycisnąć)

- dostępność i ceny części zamiennych

Chciałbym się jeszcze zapytać, czy silnik klatkowy trójfazowy 1,5kW wystarczy do napędzenia tej sprężarki i pracy w zakresie ciśnień 6 - 8 bar?

Jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek dane o tym typie to będę bardzo wdzięczny

Załączam kilka zdjęć sprężarki:

49_1276635768_thumb.jpg 68_1276635768_thumb.jpg 62_1276635769_thumb.jpg 15_1276635769_thumb.jpg 25_1276635769_thumb.jpg

Jeżeli ten temat utworzyłem w złym dziale to proszę o przeniesienie do właściwego.

seweryn20    573

Sprężarka bardzo podobna do tej z mtz-ta. Głowica i cylinder na pewno. Tyle że tam nie ma koła pasowego a napędzana jest zębatkom z rozrządu od spodu pompy. Temu pozostał włącznik. Smarowana jest olejem silnikowym, Obroty trudno powiedzieć ale myśle że 1500 spokojnie możesz dać. Chłodzenie zależy jak długo będzie pracowała jednorazowo. W ciągniku bije 6 bar. Prawdopodobnie więcej nie ma problemu tyle że bardziej będzie się grzała od ciepłego sprężonego powietrza. Tłok, cylinder, pierścienie, głowica, korbowód kupisz bez problemu w sklepie z częściami do ruskich. Z wałem może być problem bo w mtz-cie nie ma koła pasowego. Wydajność trudno powiedzieć jak gdzieś znajde informacje na ten temat to napisze.

Wiadomość z agroFakt.pl

tas    0

A co do smarowania - jaki olej dać? Słyszałem, że 15w40 można dawać. Smarowanie rozbryzgowe, bo nie widzę tam nigdzie punktu do przyłączenia węża olejem do smarowania. A czy silnik 1,5kW uciągnie tę sprężarkę?

zbyszekbrzuze    110

Olej to tam aby jakis był :lol: Korek wlewu jest od tego :lol:

1,5kW powinien dać radę, ale to troszkę chyba za mało.

Jednakże ta sprężerka jest wolnoobrotowa, to chyba da radę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować