Skocz do zawartości
pawel807

Czyszczenie filtrów silnikowych T-25

Polecane posty

pawel807    96

Hej.

Mam do was pytanie. Będę olej wymieniał w silniku i chciał bym parę rzeczy w nim wymyć wyczyścić.

Wpierw chciał bym smoka pompy wymyć, bo nie był myty parę lat, ale nie wiem jak go wyjąć i w czym go wymyć.

On znajduje się na samym dole miski olejowej i jest przykręcony na bodajże 2 śrubki tak ? Wyciąga się go normalnie ?

Druga sprawa filtr oleju(wirówka) jak to wymyć ? Mógł by ktoś mi to wytłumaczyć ? Bo chciał bym to zrobić, ale niczego nie uszkodzić. :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel807    96

@mincek18

Ale ja chce, bo nie był czyszczony od remontu, a remont był 17 lat temu.

@Piotruniu25 Tak zgadza się wiem że się wymienia olej do filtra powietrza.

UrsusCzesio    305

okręcasz od filtra nakrętke i góry i masz rozebrany bodajrze na klucz 36 nie wiem 100% bo francuzem odkręcam :D

Mój Wladimirec podbija świat

mar56cin    6

Zeby wyjąc smoka, trzeba zlac olej, zdiąc miske, oczyscic powieszchnie przylegania, dac nową uszczelke... niema to naprawde sęsu, ale jak chcesz :)

Odsrodkowy filtr oleju, wykręcasz z góry nakrętke, zdejmujesz pokrywe, wykręcasz nakrętke, wyciągasz bączek, wykręcasz duzą nakrętka, i wyjmujesz srodek, wszystko w srodku czyscisz, łącznie z dwoma małymi dyszami :)

UrsusCzesio    305

Po co miske zdejmować do smoka? Jemu chodziło o to sitko smoka napewno wiec tutaj trzeba wyjąć to sitko żeby zdjąć miske. Także olej spuścisz i wyciągasz go i tyle w temacie

Mój Wladimirec podbija świat

wlamaj1    34

Przy składaniu "bączka" trzeba zgrać ze sobą dwie "ryski" na podstawie i obudowie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek2201
      Witam. Jakie oleje silnikowe lejecie do swoich dość młodych modeli JD? Ja do mojego 5075E do tej pory lałem dedykowany fabryczny olej silnikowy John Deere Plus-50 II 15W40. Teraz zastanawiam się czy nie można byłoby zalać jakimś tańszym olejem o tych samych parametrach np. Turdus 15W40 lub jakiś FUCHS? Jakimi olejami wy zalewacie swoje ciągniki John Deere i jakie jest Wasze zdanie na temat oleju Turdus, bo słyszałem że jest to tańszy ale jeden z lepszych olejów. Przykładowo mam też Renault Ares 610 z silnikiem JD i mechanik doradził mi żeby zalać go właśnie Turdusem, tylko że to już jest dość stary silnik i dlatego waham sie czy lać ten olej do JD5075E.
    • Przez empro24
      Witam , mam do zaoferowania olej przekładniowy GL4 80 w firmy berda w cenie 30 zł za 5l
      - olej hydrauliczny firmy BERDA HL 46 w cenie 27 zł 5 l
      - turdus 15 w 40 w cenie 53 zł 5 l
      - agrol u (lotos) 46 zł 5l
      - agrol stu plus 10 w 30 (lotos) w cenie 58 zł 5l
      superol cc (lotos) 39 zł za 5 l
      Superol Alanda 42 zł za 5l
      Superol Milwus w cenie 41zł za 5 L
      ilości ograniczone w tych cenach,
      wysyłka do 5 opakowań koszt pakowania i wysyłki 25 zł
    • Przez gucik131
      Witam.
      Zakupiłem ostatnio Rekorda, leciwy (1984r) ma dużo wymienionych części, między innymi nowe wytrząsacze, ale od  z056 i tu moje pytanie  czy kupić nowe od rekorda i wymienić, czy zostawić. Rekord obecnie nie ma sieczkarni, ale muszę ją założyć i wydaje mi się że będzie problem bo ma dużo krócej koniec wytrząsaczy 
    • Przez Maikel1987
      Witam ,  jaki olej zalac do zwolnic  we wladku i ile ma go być ? Do tej śruby u góry czy z dołu ? Bo są dwie na boku ,  jedna niżej druga wyżej 
    • Przez Tomon007
      Witam. Wymieniam olej hydrauliczny w same laser 100 jednak nie ten korek odkrecilem co trzeba mysle ze na fioletowo to z tylnego mostu a czerwony to wlew do niego. Wysylam zdjecia i zaznaczylem w kułka z zapytaniem od czego te korki sa. Zaznaczylem roznymi kolorany zeby bylo wiadomo jak opisac .ten gorny to pewnie od hydrauliki i w chodzi do niego utto 10w30 tak ? A ten dolny to nie jestem pewny i fajnie by bylo jakbyscie napisali jaki odej tam zalac i ile  Z gory dziekuje za pomoc