Skocz do zawartości
pawel807

Czyszczenie filtrów silnikowych T-25

Polecane posty

pawel807    96

Hej.

Mam do was pytanie. Będę olej wymieniał w silniku i chciał bym parę rzeczy w nim wymyć wyczyścić.

Wpierw chciał bym smoka pompy wymyć, bo nie był myty parę lat, ale nie wiem jak go wyjąć i w czym go wymyć.

On znajduje się na samym dole miski olejowej i jest przykręcony na bodajże 2 śrubki tak ? Wyciąga się go normalnie ?

Druga sprawa filtr oleju(wirówka) jak to wymyć ? Mógł by ktoś mi to wytłumaczyć ? Bo chciał bym to zrobić, ale niczego nie uszkodzić. :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel807    96

@mincek18

Ale ja chce, bo nie był czyszczony od remontu, a remont był 17 lat temu.

@Piotruniu25 Tak zgadza się wiem że się wymienia olej do filtra powietrza.

UrsusCzesio    304

okręcasz od filtra nakrętke i góry i masz rozebrany bodajrze na klucz 36 nie wiem 100% bo francuzem odkręcam :D

Mój Wladimirec podbija świat

mar56cin    6

Zeby wyjąc smoka, trzeba zlac olej, zdiąc miske, oczyscic powieszchnie przylegania, dac nową uszczelke... niema to naprawde sęsu, ale jak chcesz :)

Odsrodkowy filtr oleju, wykręcasz z góry nakrętke, zdejmujesz pokrywe, wykręcasz nakrętke, wyciągasz bączek, wykręcasz duzą nakrętka, i wyjmujesz srodek, wszystko w srodku czyscisz, łącznie z dwoma małymi dyszami :)

UrsusCzesio    304

Po co miske zdejmować do smoka? Jemu chodziło o to sitko smoka napewno wiec tutaj trzeba wyjąć to sitko żeby zdjąć miske. Także olej spuścisz i wyciągasz go i tyle w temacie

Mój Wladimirec podbija świat

wlamaj1    34

Przy składaniu "bączka" trzeba zgrać ze sobą dwie "ryski" na podstawie i obudowie.

mar56cin    6

A tak pomyliłem sie z innym ruskiem ;)

Masz racje, wystarczy wykręcic dwie sróby i smok na rękach :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wueska
      witam wszystkich agrofotowiczów.
      ostatnio po dłuższej jeździe ciągnikiem władymirec T25 "WŁADEK" wpadłem na pomysł aby poprawić go i zrobić jakimś wygodniejszym . tak myślałem aby maskę od spodu wykleić taką gąbką tłumiącą dźwięk (za 35zł arkusz 1,5x2m)
      oraz wymienić tłumnik na jakiś inny np. od zetora. czy ta gąbka coś daje ?? czy ktoś to stosował oraz czy zmiana tłumnika nie będzie wpływała na pracę i moc silnika ( myślę że nie w końcu to czterosuw). a i jeszcze jedno pytanie czy ktoś skracał kolumnę kierowniczą we władku ?? bo fabrycznie jest mocno wysoko a słyszałem że można ją skrócić ale tylko o pewną odległość ani krócej ani dłużej ale po takim skróceniu jest z kolei za nisko. co o tym myślicie może podpowiecie jeszcze coś innego.
    • Przez 3060mm
      Proszę o pomoc, jaki można założyć zamiennik.
      Ktoś kiedys pisał, że od DAFa nadaje się ???

Do MF 3060
    • Przez sparta
      Witam. niedawo zmieniałem olej w mf 3095, dzisiaj dźwigając i spuszczając tylny podnośnik dziwnie skacze, wydaje mi się ze pompa hydrauliczna jest zapowietrzona? czy jest to mozliwe, jesli tak to prosze o jakąś radę jak temu zapobiec. pzdr:)
    • Przez Cineek
      Witam, zakupiłem niedawno MF 6180, i dziś podczas pracy, jak silnik już się dobrze rozgrzał, zdawało mi się jakby sprzęgło ciągło, nie szło włączyć czasami biegu, a jak już się właczył to mimo tego że trzymałem noge na sprzęgle ciągnik ruszał pomału. Co może być przyczyną no i jak to naprawić? Chciałbym najpierw może sprzęgło podciągnąć i zobaczyć co z nim, ale jak tam się dostać? Pozdrawiam i liczę na szybkie odpowiedzi, bo praca czeka na niego.
    • Przez lukaszo
      witam ! czy posiada ktos grzalke oleju we Władku T 25 ?