szczepan211

jak zrobic kiszonke

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szczepan211    0

Mam pytanie niemam silosu na kiszonke lecz mam hodowle bydła mięsnego jak zrobić kiszonke

1,Dac folie pod spód czy połorzyc na ziemi

2,Czy przykryc foliom i zasypać ziemią

3,Po jakim czasie morzna ją dawac bykom do jedzenia

4,Czy trzeba sypac przed przykryciem foliom jakims proszkiem by lepiej kisł

 

POZDRAWIA ŁĘKAWICA OKOLICE TARNOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobek1    0

Ja na spód daje słomę lub siano.Aby lepiej się zakisiło to polewam serwatką ale są specjalne"zakiszacze".Po 7-8 tygodniach powinna się zakisić.Jeśli się mylę to mnie poprawcie.Przykrywam czarną folią do kiszonki i na brzegach ziemią.Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

1. Nie musisz pod spód dużo osób robi że sypie normalnie na glebę i później folię i piachem przykryć lub niektórzy oponami jak mają dużo :)

2. Możesz dać folię i potem ziemią zasypać

3. Sześć tygodni i jest gotowa możesz trochę dłużej to wtedy lepsza jakość kiszonki

4. Nie koniecznie chociaż niektórzy pryskają pryzmę jakimś zakiszaczem lub innymi pierdółkami :D

 

z liści buraków nigdy wujek kiszonki nie robił myślę że rady się przydadzą bo ja osobiście z trawy tak zrobiłem i wyszło git :D


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480
Mam pytanie niemam silosu na kiszonke lecz mam hodowle bydła mięsnego jak zrobić kiszonke

1,Dac folie pod spód czy połorzyc na ziemi

2,Czy przykryc foliom i zasypać ziemią

3,Po jakim czasie morzna ją dawac bykom do jedzenia

4,Czy trzeba sypac przed przykryciem foliom jakims proszkiem by lepiej kisł

 

1.Dać folie[Ja sobie nie wyobrażam kiszonki na ziemi] B)

2.Tak,przykryć folia ,podwinąć folię ,i przysypać .

3.7-8tygodni.

4.Można nie dodawać ,ale jak się doda zakiszacz ,to kiszonka się lepiej zakisi ,pasza będzie lepsza,polecam [preparat z polsil-u] B)

Edytowano przez SZYMANOX



Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

ja tam zawsze na ziemię sypię kiszonkę, potem od czasu do czasu polewam zakiszaczami, potem przykrywam czarną folią i na koniec przykrywam ziemią, potem czekam 6-8 tyg aż się zakisi


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Z ziemią przysypywać to jest dużo roboty lepiej boki tylko ziemią przysypać a góra oponami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj