Zaloguj się, aby obserwować  
FINN

Obroty młocarni w E 516 B

Polecane posty

FINN    1478

A więc, jak co nie którzy wiedzą , że posiadam E516 B z 85r...

i mam z nim problem, ponieważ instalacja od monitorowania całego procesu omłotu była i jest w rozsybce... znajomy elektryk stwierdził że komputer i czujniki indukcyjne są popalone.. a przez co?? przez regulatora napięcia , który dawał za duże ładowanie...

wymieniłem komputer na drugi, dobry, kupiłem czujnik...

no i siedzieliśmy pół dnia nad tym i nic...

okazało sie że zegar, komputer, i te przełaczniki sa dobre, ale doszliśmy do tego, ze aby zegar od obrotów działał potrzeba działające wszystkie te czujniki, a naliczylismy ich 6... a wszystkie sa spalone... bo do prawidłowej pracy potrzeba zamknąć cały obiek prądu, ale na krótko nie mozna spiąć ich bo prawdopodobnie komputer daje na każdy czujnik inne napiecie a dopiero potem wszystkie impulsy idą do komputera no i on dopiero potem podaje wartośc obrotów młocarni, bynajmniej musza być sprawne czujniki aby układ mógł funkcjonować... a oryginalny czujnik od70 do przeszło 100zł...

i tutaj pojawia się pytanie..

Czy mozna to jakoś ominąc?? lub po prostu zastosować tylko jeden czujnik który mozna podłączyć do tego zegara?? lub inaczej.. czy ktoś moze wie jak przerobic to na inny zegar i całkiem inny czujnik lub ten sam... ogólnie mam na mysli kupic jakiś inny zegar i poprostu zamontowac go w kabinie i podłaczyć jakić czujnik na kole i tyle...

co wy na to?? czy ktoś miał podobny problem??? albo jak jest rozwiązanie w innych E---?? czy tez maja ten 3 funkcyjny zegar obrotów??

Z góry dziekuje, za konkretne odpowiedzi.. bo żniwa juz za pasem... a dobrze mieć zegar obrotów młocarni.... :)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laszek    1

Witam. u mnie w 516 tez nie działają mi wszystkie czujniki a przy obrotach bębna mam założony taki czujnik indukcyjny i podłączony on jest do małego ciekłokrystalicznego wyświetlacza przemysłowego w kabinie. problem jest tylko w tym ze ten licznik pokazuje obroty w formie obrotów na sekunde a jeśli na tym kole pasowym są 3 magnesy co dają impuls na czujnik to wartość pokazaną na wyświetlaczu należy jedynie pomnożyć przez 15, troche skomplikowane ale orientacyjnie już wiadomo jakie są obroty. może wstawie kiedyś linka z danymi tego wyświetlacza jak znajde na nim jakieś oznaczenie. jest jeszcze jedno fajne urządzenie z firmy ADEL http://adel.pl/kobra.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

dzieki za szybka i konkretna odpowiedz:)

a jpowiedz mi jeszcze nie wiesz ile teraz moze kosztowac ten licznik, z adela??

a i le Ciebie wyniosło ta przeróbka, i jak to podłaczałeś, moze masz jakieś zdjęcie jak ten licznik wyglada...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laszek    1

koszt tego licznika i czujnika to jeśli dobrze pamiętam to było chyba 0,5 litra:) robił mi to kuzyn który jest elektronikiem i ten że właśnie wyświetlacz i czujnik miał w domu. ten wyświetlacz jest to taki typowo z automatyki przemysłowej. dziś nie było mnie cały dzień w domu ale jutro tam zobacze i napisze ci dokładny jego symbol albo nawet zrobię foto. co do tego adela to sam komputerek 504zł a czujniki to po 62 zł za sztukę wg cennika na ich stronie a jaka jest faktyczna cena to nie mam pojęcia. ale wydaje mi się że ta cena i tak chyba jest dobra patrząc na to ile punktów można by mieć pod kontrolą, tylko na chłopski rozum uważam że jeśli chodzi o czujniki na przenośniku ziarnowym i kłosowym to powinny być zamontowane na dole przy żmijce żeby w razie jak pęknie łańcuch to od razu pokazało by błąd (tak mi się wydaje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

finu a sprawdzaliscie moze czy zegar masz dobry???? bo moze to on piepszy wszysko?


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

@JEDREK, zegar działa , bo wskazówka reaguje na prą, ale nie reaguje, na impulsy z czujnika, które przechodza przez komputer, dodam ,ze robilismy to nie włączając młocarni, ale to czy zegar bedzie reagował na rusznie czujnikiem to nie ma znaczenia.... niby powinno byc napięcie w czujnikach,ale w nich nie było... napięcie było tylko do czujnika od obrotów wytrzącaczy....


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijasek88    1

u mnie panowie podobnie pod zegarem są 3 przełączniki ale na żadnym mi nie chodzi... jedynie jak wcisnę środkowy przycisk i wyciągnę taki włącznik na tablicy z symbolem klaksonu to wskazówka podnosi mi się na 20 :D pogodziłem się już z tym. Woqle chyba rozstanę się z moją maszynką niebawem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

po swojemu to tylko na wyczucie ustawiam... ;) jak słychać, jak wyje to znaczy że jest te ok 1000... ;)

a tak na serio to chem go sprzedać w tym roku..... :) może znajdzie się ktoś chętny.... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@JEDREK, zegar działa , bo wskazówka reaguje na prą, ale nie reaguje, na impulsy z czujnika, które przechodza przez komputer, dodam ,ze robilismy to nie włączając młocarni, ale to czy zegar bedzie reagował na rusznie czujnikiem to nie ma znaczenia.... niby powinno byc napięcie w czujnikach,ale w nich nie było... napięcie było tylko do czujnika od obrotów wytrzącaczy....

 

Więc widzisz jakiś problem w dostarczeniu napięcia do pozostałych czujników o takiej wartości jak dochodzi do czujnika wytrząsaczy lewym kablem, i zobaczeniu co komputer na to?

Ostatecznie liczniki rowerowe są w sprzedaży....

Na ile kabli są te czujniki 3; 2?

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

czujniki są na 3 kable..

ale to nie wina czujników... znajomy , który jest mechanikiem i bawienie się w takich instalacja nie sprawia mu problemu, siedział u mnie pół dnia i tak i tak sie prubowało... i nie było nic... ostatecznie doszlismy do wniosku, że wina lezy po stronie instalacji... bo prawdopodobnie jest w niej sieczka...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Nierozumiesz, jeżeli nie dochodzi napięcie do czujników bo np. kable coś zjadło to puść nowe kable, czujniki pewnie są dobre, tylko czy sygnał z czujników dopłynie do sterownika, bo te kable pewnie też są zmurszałe, zjedzone itd.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

dobrze móisz i rozumiem to o czym mówisz... ale puścić nowe kable to trzeba by pół instalacji zrobic na nowo... bo z tego co mi wiadomo , jakis kabel jest zależy od wszystkich czujników... i jesli pozostałe czujniki nie sa dobre i nie dobrze funkcjonują to nie ma szans aby cały układ poprawnie funkcjonował , bo też tak prubowalismy z oddzielnymi kablami... njalepiej aby to zrobił ktoś kto już to robił, bo tak na chybił trafił to ze dwa dni roboty..... a że miałem walnięty juz dwa razy regulator napiecia i dawał za wysokie ładowanie ok 30v to wszystkie czujniki poszły....


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laszek    1

A jak tyle czasu przy nim siedzieć i marnować czas i swoje nerwy to uważam że chyba lepiej kupić tego kontrolera obrotów KOBRA z firmy ADEL. co nowe to nowe, tak ja uważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

no dobrze mówisz... zobaczy się w tym roku, jak nie uda się go sprzedać to bede musiał coś w tym kierunku działać...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

a nie wiem jeszcze, na pewno coś exportowego... chciałbym jakiegoś Bizona z exportu, albo coś w rozsądnych pieniądzach no i w stanie technicznym również. no i mniejszego od E516.... max5m kosa...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

myślałem... ale musiałbym takie ze 3 sprzedać... a wiesz ... chcem tak zakombinować aby nie dokładać a mieć coś dobrego i w miarę taniego.... myślałem o E514...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laszek    1

to też dobry wybór, kuzyn ma teraz 517 w na prawdę pięknym stanie a wcześniej zwykłą 514 a potem 514 MDW i stwierdził że te 514 to najbardziej udane kombajny Fortschritta. A jeśli mówi to ktoś co maił każdy model to chyba już jest jakaś miarodajna wypowiedź... (na początku miał 512)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

właśnie dla tego chciałbym dalej mieć E-... ale aby nie był duży... bo 16 jest za duża... a chcem stopniowo zmniejszać areał zbóż...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

na rzecz traw, a w przyszłości qq, bo w moim pobliżu powstac mają 2-3 biogazownie...

ale jak na razie to przez najbliższe 5 lat muszę uprawiać chociaż 25 ha zboża... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laszek    1

Po nieudanych próbach reaktywowania obrotomierza i instalacji czujników awaryjności zakupiłem właśnie ten kontroler KOBRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

jak na razie nie było chętnego na forszaja, a że żniwa coraz bliżej więc trzeba wziąść się za szykowanie go ;) a o sprzedaży pomysli się po żniwach...;)

Gidzie i za ile kupiłeś ten licznik??? bo mysze się za czym takim rozejrzeć... no i trzeba kolejny 1000 wydac na części... :/


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Poszukuje opisu skrzynki bezpieczników w E-514. Który od czego odpowiada i jakie natężenie ma mieć.
      Z góry dziękuje :)
    • Przez KrzysztofL
      Witam mam nietypowy problem .Odebrałem silnik po kapitalnym remoncie ,założony do kombajnu pali , ciśnienie na zimnym 5,5  rozgrzany 4 atmosfery ,ale problem polega na tym że zapala mi się kontrolka zabrudzenia filtra ( ciśnienia oleju ) . Wymieniłem filtr na nowy ,nie pomogło , wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i można powiedzieć że pomogło tylko na odwrót. Przy zgaszonym silniku kontrolka się nie świeci ale gdy odpalę kombajn to kontrolka się zapala . Nadmieniam że ciśnienie pokazuje 5,5 na zimnym . nie mogę docierać silnika bo nie wiem o co chodzi z tą kontrolką . Brak mi pomysłów . Pomocy.
    • Przez pi0tr
      Witam.
      Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.
    • Przez Michael18
      Witam Serdecznie, jak w temacie. Niestety nie wiem co mam zrobić, aby odpowietrzyć wysuw motowideł w kombajnie 514. Proszę o wytłumaczenie co mam dokładnie zrobić. Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      mam problem z fortschrittem e514 dużo słomy wpada na podsiewacz i sita, co później idzie do zbiornika.
      Próbowałem już różnych rozwiązań zmieniłem nawet dolne sita na żaluzjowe, ale myślę że problem może tkwić w odrzutniku lub coś za bębnem jest nie tak. Słoma z bębna powinna raczej wpadać na wytrząsacze a dużo mam jej na sitach i już nwm co mam zrobić.
      Proszę o rady, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj