Skocz do zawartości
beowulf87

ciagnik o mocy 86 KM a agregat uprawowosiewny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
beowulf87    1

Chce dokupic poki mam opcje kredytu 2%, do Case JXU 85 (86KM) agregat uprawowosieny, nie znam sie na roznicach miedzy opisywanymi przez was biernymi, badz nie biernymi, szczegolnie chodzi mi o to zeby wspolpracowal z sadzarka do warzyw 4- rzedowa, mam tez po rodzicach siewnik Poznaniak 3m, nie wiem czy do takiej mocy 3m agregat i siewnik ciagnik da rade

ovi    35

popieram, jeżeli aktywny to max 2,5m, natomiast z biernym i lekkim siewnikiem powinien dać sobie rade.

Wiadomość z agroFakt.pl

piotrb14    187

aktywny czyli oparty na bronie wirnikowej. ja osobiście ciągam 2,5m aktywny marki rabewerk z siewnikiem nordsten belarusem 1025 i nie ma co ciągnąć za bardzo. myślę że te 80 koni w 2,5m akt. miały by co robić. i musiałbyś dociążyć przód JX jakimiś przynajmniej 100-200 kg bo w moim belarusie podrywało przód choć ma orginalnie 500kg obc. na przód.

beowulf87    1

taki zestaw uzywany w dobrym sytanie agregat 2,5 m plus siewnik pewnie Amazone, jaka cene trzeba poniesc

piotrb14    187

ja ( zobacz w galeri) agregat aktywny 2,5m rabewerk + nordsten lift o matic dałem 15 tys ale to był niesamowity fart że za tyle kupiłem, w dobrym stanie do 20 tys. aktywny, natomiast bierny do 15 tys w dobrym stanie.

SLAWEK1987    2

jeżeli wybierzesz bierny to 3m powinien ciągnąć. sam ciągałem 3m famarolu (dwa wały+ dwa rzędy zębów no i siewnik z 250 kg zboża) farmerem 8244c2(81 kM). mam tura to i z rozłożonym spokojnie zawracałem.

lawa3p    6

jak masz dużo ziem glniastych to aktywny najlepiej a jak takie piaski to weź bierny po co ciągnika męczyć ja mam bierny to ursusem 902 ciągam a wuja ma 385 (z napędem) i aktywny i też ucignie tylko na wolniejszym biegu

Edytowano przez lawa3p

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dawca936
      Witam forumowicze. Zastanawiam się nad zakupem agregatu bronowego.  Mam okazyjnie możliwość zakupu agregatu z 2 polową broną ciężką i pojedynczym wałem strunowym na końcu o szerokości 2.1 m. Mam ciężką rędzinę do uprawy jak myślicie jest odpowiedni do C 330 ? 
    • Przez Wojtek026
      Czy ktoś posiada brony woprol mega 4 polowe 5,6m jakie opinie czy warte tej ceny czy pola bron o szerokości 130cm są dużo lepsze od standardowych bron na mój gust szersze pole zostawia równiejsze  pole czy warte tej ceny
    • Przez stasiex
      Bardzo jestem ciekawy jakie agregaty uprawowe dobieracie do swoich ciągników.

U mnie jest tak:

Unia Grudziądz Kombi B 2,8 m - pracuje z Zetorem 7211. (Uważam, że z 3 m też dałby radę, ale kupiliśmy węższy ze względu na transport po ulicach w mieście).

Kiedyś mieliśmy agregat Uni 2,8 z jednym wałem i ciągnęła go 360.
    • Przez Wojtek026
      http://www.bomet.pl/oferta_tekst-24.html
      jakie Wasze zdanie na temat tego agregatu warto się w to pchać? cenowo są jakieś promocje na to zawsze to na hydraulice po szosie wygodniej ganiać i masa większa, a jak oceniacie robotę takiegi agregatu bez przedniego wałka 4 rzedy zębów i 2 wałki na łańcuszkach, ziemie mam lekkie
    • Przez ROLNIK7
      Witam, jestem zainteresowany kupnem agregatu uprawowego o szerokości 3.20 na gliniastą ziemię 4 klasy. Konkretnie zastanawiam się nad agregatem Dziekan z podwójnymi wałkami na docisku lub podobnym z Bometu bez docisku. Teraz pytanie który z tych agregatów jest wytrzymalszy, no i czy ten docisk daje jakiś lepszy efekt. Dodam że cena tych agregatów jest zbliżona. Liczę na waszą pomoc.