MarcinC360

Aronia

Polecane posty

MarcinC360    32

Napiszcie wszystko co wiecie o uprawie tej rosliny,jaka cena kilograma owoców,jaki plon z hektara itp itd..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

U mne gościu miał prawie 2 ha, ale zrezygnował podobno nie wychodził na tym, bo ludziom dużo trzeba było płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Ja mam taką zasade-owoce miekkie tak ale tyle zeby mozna bylo samemu oberwac bo inaczej juz nie jest tak kolorowo :D

 

Co do aroni to jak jest juz starsza to sie fajnie rwie bo krzaki sa bardzo duzo i przy zbiorze siedzi sie w cieniu, po za tym fajnie rwie. Sam aroni nie mam ale znajomi tak-osobiscie wole maliny bo cena lepsza i mniej osob trzeba do zbioru (u mnie nie ma wielu rwaczy).

Cena dobra bo bodajze 3zl/kg byla w tamtym roku, w tym podobno idzie na pysk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21
U mne gościu miał prawie 2 ha, ale zrezygnował podobno nie wychodził na tym, bo ludziom dużo trzeba było płacić.

 

2ha na rwanie ręczne? Sporo ludzi sadzi teraz pod kombajn polówkowy


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sar12    1

aronie sie opłaca nawet po 50 gr bo nie trzeba pryskac ni nic a dopłaty sie wezmie my mamy sadzic 10 h i ekologiczno uprawę zrobic i na kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

o ile dobrze kojarze to nie ma dopłat do aroni jako do owocow miekkich, sa tylko do truskawki i maliny ale moge sie mylic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitara    0

aronia powinna być obowiązkowo spożywana to jeden z najsilniejszych leków nasercowych i przewciwnowotworowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ja likwiduje właśnie plantacje, generalnie mając aronie do zbioru ręcznego się zbytnio nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

odgrzebię temat.

Czy ktoś z was bawił się aronią jako rośliną nazwijmy to ruderalną? Pytam bo mam fajny krzak pod domem, co roku micha aronii na dżemik (akurat mi smakuje). Swego czasu w Skandynawii widziałem obsadzone tym większość skarp.

I do rzeczy - mam teraz z 240 metrów rowu (niedawno kupione). Część już odkrzaczona i oczyszczona (pogłębiona itp) ale sami wiecie że korzenie krzakoci musiałem zostawić do utrzymania skarpy bo grzebać się co roku nie mam zamiaru. Nie chcę też aby "bez dziki" znowu wywalił jak miało to miejsce obecnie.

Co sądzicie o nasadzeniu po jednej stronie aronii? Patrząc po allegro nie jest to jakiś wielki koszt bo 6 zł co 1,5 metra. Obsadzać całości nie mam zamiaru ale część tak.

Jest sens sadzić aronię? Owoc mi zbędny, chodzi o tłumienie chwatów, podtrzymywanie skarpy itp.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Nie wiem czy ten post jest dalej aktualny ale myślę że dużo lepiej sprawdzi się róża pomarszczona,korzenie mają 1-2m głębokości a do tego słynie z tego że zagłusza inne rośliny(Często to piszą w jej opisach) a do tego ma bardzo dobre i zdrowe owoce na przetwory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a dobrze wiedzieć, na razie posadziłem ciut ponad 10 sztuk a mam jeszcze kawał rowu do obsadzenia czymś ;)

Thx, przyjrzę się.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

Azotu raczej się nie stosuję zazwyczaj daje ok 300 kg polifoski 6 lub hydrokomplexu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn12    0

Witam mam jednoroczną plantację aronii i zaniepokoiło mnie przebarwienie liści, otóż górne liście mają taki bordowy kolor i mam pytanie do bardziej doświadczonych plantatorów czy to normalne? Czy może im coś brakuje/mają czegoś za dużo? Wczesną wiosną był dany fosforan amonu a mniej wiecej 3 tygodnie temu mocznik. Może spowodowane to jest niską temperaturą?

post-153341-0-88923400-1432028204_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba94    0

Panowie i Panie mam takie pytanie. :) Wiecie może jaka jest obsada aronii na 1ha? Z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubusik    2

Aronia jest średnio opłacalna, albo i wręcz mało w tym sezonie. Trzeba mieć sporo i dobrze zadbanej i wtedy jest OK. 

Tutaj gość opowiada o uprawie i zbiorach. Ma tego coś koło 50 ha, czyli już na poważnie:

http://www.jagodnik.pl/sezon-2016-okiem-plantatora-aronii/

Sam sadzę 4 ha w tym roku. trochę mam obawy, bo to nie jest taki towar pierwszej potrzeby, ale kusi mnie dość prosta agrotechnika. Dobra cena to każda cena powyżej 1 zł Tam mi się teraz wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u Was z wydajnością aronii w tym roku z ha? Bo czytałem w internetach narzekania, że bardzo słabo plonuje w tym roku. Ja w sobotę zakończyłem zbiory i średnio wyszło 10t/ha, więc nie jest to rekordowy wynik, ale tragedii nie ma. W okolicy też nikt nie narzekał na zbiór, więc się zastanawiam skąd te narzekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137

By d z!y b

Dnia 6.09.2021 o 08:34, AroniowyLiść napisał:

Jak tam u Was z wydajnością aronii w tym roku z ha? Bo czytałem w internetach narzekania, że bardzo słabo plonuje w tym roku. Ja w sobotę zakończyłem zbiory i średnio wyszło 10t/ha, więc nie jest to rekordowy wynik, ale tragedii nie ma. W okolicy też nikt nie narzekał na zbiór, więc się zastanawiam skąd te narzekania.

Marnie 6t/ha. U znajomych podobna średnia. Grona przestrzelone, podejrzewam, że przez zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Edin
      Wiecie jak a w tym roku będzie cena jednego kilograma świeżej aronii?
    • Przez DamianO1996
      Witam, czy ktoś z was miał do czynienia z uprawą aroni czarnoowocowej dostosowaną do zbioru kombajnem do porzeczek?
    • Przez kamilus1025
      Czy ktoś użytkuje takie kombajny do zbioru jagodowych ( aronia, porzeczka i w przyszłości agrest takie jak JOANNA 4 z weremczuka, aronoic z karmaszu czy AREK 3 z sfamaszu ? Jak one sprawują się Wam, jak dokładnie zbierają.
    • Przez AROSkierniewice
      Witam 
       
       
       
            Sprawa przedstawia się następująco:
      Rodzice przepisali na mnie działke budowlaną 1,5hektara i rolną 2hektary.
      Na rolnej obecnie została wsadzona aronia dzięki zakupionej sadzarce w Hortmaszu, 
      jak każdy wie nie jest to mały wydatek. Obecnie sadzarka wykonała swoje zadanie i czeka
      na wiosnę.
       
           Nasuneła mi się myśl o wynajmie maszyny dla innych rolników których nie stać na zakup sprzętu.
      Obecnie mam zagwostke na temat rozliczenia się z Zus-em i w jakiej formie wynajmować maszyne czy na umowe ???
       
      Czekam na propozycje.
      Pozdrawiam Krzysiek
       
       
    • Przez Zbyszekkieliszek
      Witam, Zastanawiam się nad zakupem, kombajnu połówkowego do zbioru Aronii. A mianowicie nad 3 maszynami:1.Marek 2 - Firm Dom-Wid.2.Lisicki - FMR Lisicki.3. Arek 3 - SFAMASZ Zależy mi na opiniach, na pewno w grupie znajdą sie posiadacze owych maszyn  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj