Zaloguj się, aby obserwować  
noris2000

Tur mf 255

Polecane posty

noris2000    0

Mam mały problem za namową ojca ( a bo dużo taniej) postawilem tura na ciągnik mf 255 (ciągnik pomocniczy w gospodarstwie 12ha) tur to jest jakis tam tur - 4 dosyć dobrze wykonany udźwig 950kg firmy raczej rzemieślniczej 3 - sekcyjny widły (nie zdecydowałem się na krokodyl) + lyżka mam go od miesiąca przeżucił tylko kilka belek bo nie ma pogody, mam jescze ciągnik zetor 5211 ( ciągnik do cieższych prac belarka itd. ze wspomaganiem) przeważyła głównie cena i to że mf 255 nie wygodni owijac belki i trzeba sie rozprasowywać do ładowania bel na łące. Ogólnie robię rocznie słomy i sianokiszonki około 150 bel + obornik z pryzmy na płycie tak ok 40 rozrzutników rocznie, ewentualnie poprzeżucanie śniegu z podwórka. Teraz znalazł się znajomy który chciałby taki sam tur na 3512 i mógłbym mu go sprzedac z malutkim zyskiem. Tylko zastanawiam się czy na taki areał warto inwestować w tur do zetora 5211 który jak nawet kupię u tego samego gościa bedzie 3 tys. droższy czy wystarczy mi tur przy mf 255 jakie jest wasze zdanie??? i czy mf 255 pociągnie z chwytakiem na standardowej pompie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A masz wspomaganie w Zetorze?

Jak masz dobrze ubitą bele to MF klęka i jęczy przy niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A gdybyś zamontował TUR z MF'a do zetora, bo one są chyba takie same, tylko się mocowaniem różnią z tego co wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja mam ładowacz dwu sekcyjny na swoim MF i pracuje na ponad 40 ha tak że na 15 wystarczy Ci spokojnie.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

jest taki sam tyle że trzeba przerobić mocowania i trochę w ciągniku. Nasil90 jak jest z tymi felgami nie pękają przód wytrzymuje i jak ze skrętem idzie ukrecic kierownicą? Może na kierownicę zamontować kulkę lepszy punkt zaparcia żeby ukręcić jedną ręką co wy na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Felgi wytrzymują ale np jak wyciągałem sieczkarnię z samochodu albo big-baga z żytem to kierownicą się nie dało kręcić.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Jak sucho to tak a jak mokro i się koła zapadają wtedy jest problem.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Zetor 5211 też będzie się zapadał, a w ferdku można założyć opony 7.50 z przodu i zawsze będzie trochę lepiej.

Jak na taki areał to wystarczy Ci ładowacz na MF-ie. Ja mam 25ha i mam ładowacz 3-sekcyjny na Ursusie3512. W zupełności mi wystarcza i z chwytakiem radzi sobie bardzo dobrze nawet w sianokiszonce. Zetorem to strasznie ciężkich bel chyba nie ubijasz to i ze skrętem nie będzie wielkiego problemu. Możesz mu tylko tył dociążyć - jakieś obciążniki na felgi i jeśli nie będziesz akurat ciągnął przyczepy to możesz przyczepić przeciwwagę jeśli już coś takiego masz. Masz szerokie felgi z tyłu, czy waskie? To też ma znaczenie ;)


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

Mam wąskie felgi i mam takie widły na podnosnik jak wezmę bele na tył to taka przeciwwaga starczy czy będzie raczej mało i trzeba wieszać skrzynię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Jak będziesz woził siano czy słome to myślę, że wystarczy Ci ta belka na widłach. Jak będziesz ładował obornik, czy przewoził sianokiszonkę do obory to przydałaby się jakaś inna, cięższa przeciwwaga.

Ja przyczepiam skrzynię od starego ładowacza załadowaną żwirem i kamieniami. Wszystko wyjdzie Ci "w praniu" , ale lepiej mieć odrazu coś od obciążenia ;)


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

Właściwie belki do obory będe przywoził na tych widlach bo zimą wygodnije jak tył dociążony poza tym zetorek mi lepiej zimą odpalić bo ma grzałkę w bloku kilka minut i pali na dotyk a w mf-ie nie zawsze świeca płomieniowa wystarczy żeby w zimie palił. Właśnie myśle że po sezonie zrobie przed obornikiem jakiąś przeciwwagę bo narazie czasu brak, pracuje jeszcze oprócz gospodarstwa ciężko wyżyć tylko z roli z tąd ten tur bo dobrze ładowało mi sie masztem na tył tylko dużo czasu pochłaniało ładowanie i owijanie... Siana nie robię już od roku pogoda nie pozwala dosuszyć niestety. A jeszcze pytanie masz orginalną pompę w 3512? Cały czas mam obawy czy mf scisnie chwytakiem tak bele żeby nie wypadła? a chwytak lepiej na jeden czy na dwa siłowniki? bo te na jeden dużo lżejsze są to może lepiej jak lzejszy dla ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Pompa w 3512 jest orginalna. Bele czy ściśnie? Ja z dobrze ubitej belki słomy potrafię chwytakiem jajo zrobić :P Ja mam chwytak na 2 siłowniki. Niewiem, który jest lepszy - raczej na jeden, bo mniejsze ryzyko podziurawienia folii przy układaniu sianokiszonki. Który jest lżejszy - też nie wiem. Wiem napewno, że konstrukcja i wykonnie są ważne, bo niektóre to wyglądają jakby kowal je robił , a inne znowu zbyt delikatne. ;)

Edytowano przez Tworkowiak

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

Zastanawiam się nad zamówieniem chwytaka u znajomego bo robił on już takie rzeczy i ma do tego maszyny co myślicie na temat zrobienia chwytaka wyglądającego jak ten z tej aukcji Chwytak do bel MAILLEUX ??? nadawał by się???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

Więc tak ogólnie decyzja podjęta ładowacz na mf 255 gdyż zetor 5211 nie wejdzie do byków żeby zerwać parkiet ot kilka centymetrów brakuje nie pomyślałem od razu :P , poza tym myśle nad zmianą głównego bo w tym roku zetorek był za słaby żeby belować grzebał się z belarką... może coś z przodem, jeszcze się waham :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek19    2

Witam

Powoli przymierzam się do kupna tura na mf 255 (szerokie opony) i zastanawiam się nad marką AMT hydrometal czy 3B hydramet... Tur będzie służył do obornika, słomy i siana. Oby dwa są w miarę dobre z opinii użytkowników, ale który jest lepszy ? Liczę na wypowiedzi tych, którzy je posiadają.


Ursus c-330 i MF 255
następca c 330 Renault Cergos :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

AT5 z Hydrometalu może mieć poziomowanie, ma lepsze parametry [trochę więcej i wyżej podnosi] i do tego jest odpinany, bo Hydrameta też się odepnie ale nie ma gdzie siłowników zawiesić itp.

Sam użytkuję 3B na 255 i złego słowa nie mogę powiedzieć, ponad 2 lata na 30ha i tylko go smaruje.

Dlaczego wybrałem akurat 3B?

Bo chciałem mieć ładowacz z euro ramką żeby szybko odpinać narzędzia, chciałem żeby ładowacz był kompaktowy i zwrotny, bo między budynkami by było ciężko manewrować takim 2A/3A z krokodylem z przodu [ok. 1m dłuższy z przodu on jest].

Dlatego postawiłem na Hydramet i jestem zadowolony, ale teraz bym skusił się na Hydrometal AT5 ze względu na poziomowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek19    2

A na Hydrometalu jest euro-ramka? Bo wnioskuje z twojej wypowiedzi że nie ma... I jeszcze jedno czy jest do wyboru sekcja lub joystick?


Ursus c-330 i MF 255
następca c 330 Renault Cergos :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jest też euro ramka, ale jak kupowałem swojego to AT5 jeszcze nie było w ofercie.

W Hydrometalu w standardzie jest joystick chyba a w Hydramecie trzeba za niego dopłacać-standardowo jest rozdzielacz 2-3 sekcyjny [zależnie od konfiguracji].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek19    2

Dzięki za zainteresowanie się tematem ;] Za te wypowiedzi piwo bym CI musiał postawić :D


Ursus c-330 i MF 255
następca c 330 Renault Cergos :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Chwytak tak 2,5-3tys i krokodyl myślę że też ok. 2,5tys zł.

Zależy jaki producent, bo nie musi być tej samej firmy co sam ładowacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj