Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
czesio200

sipma z-224/1

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sipma
czesio200    1084

witam

mam problem z moja prasą a wygląda on tak

prasa ma nowy aparat a w drugim jest wszystko nowe tylko obudowa stara(mała awaria i obudowa w nowym pękła)

prasa wiąże, ale nie zgarnia węzłów z palca i gdy czasem mocniej chwyci to zrywa sznurek

dzwignia nożowa chodzi po palcu a nakrętka na klucz 13 jest już tak odkręcona że więcej nie można i nadal jest tak samo..

dzieje sie tak na obu aparatach

podpowiedzcie coś...

czesio200    1084

a na jakim sznurku wiążesz teraz?

wiązałem na bardzo różnych i czasem jest ciut lepiej ale i tak zrywa..

Wiadomość z agroFakt.pl

Mariusz15    1

dobra tylko wiążesz teraz na 2000metrów czy 1600metrów bo to jest ważne kolega z nożykami dobrze pyta czy są ostre

Karol445    32

To może dźwignia za lekko przesuwa się po palcu ? powinien być wyczuwalny opór tak żeby czuć było wyraźnie że ociera o palec

czesio200    1084

chyba na 2000 metrów

nożyki nowe to jak mogą nie być ostre..?

dzwignie doginam na bieżąco

Karol445    32

to może za duży ścisk ustawiasz albo za szybko jedziesz i nie zdąży sznurek spaść z palca a już go zaciąga?

czesio200    1084

to może za duży ścisk ustawiasz albo za szybko jedziesz i nie zdąży sznurek spaść z palca a już go zaciąga?

już różnie próbowałem i wolno i szybko i nic zostaje na palcu czasem lekko go wyrwie a czasem trzyma mocno i urywa raz jeden aparat a raz drugi..

Karol445    32

To już nie mam pomysłu co to może być skoro wszystko jest nowe. Ewentualnie może palce niewyślizgane są jeszcze może spróbuj lekko smarem albo olejem przesmarować może papierkiem ściernym najdrobniejszym je przetrzyj.

UrsusCzesio    304

Nie robi czy szybko jedzie czy nie cykl pracy prasy jest taki sam i puki sznurek nie będzie podany to przytrzymywacz go nie chwyci puki supłacz nie obkręci się dźwignia nożowa go nie zsunie. Naodległośc ciężko jest mi pomóc gdybyś na rzut beretem mieszkał to bym to zrobił. bo moja wiąże nawet na 3000m cienki do rolujących pras

czesio200    1084

e-mail mój to czesio200@poczta.onet.pl jeśli chodzi o instrukcje obsługi to mam taką i jak ustawie podług niej to wcale nie wiąże.

SipmaZ224    59

Odległość od palca do zgarniacza sznurka 10-12mm masz ustawioną? Jeśli tak to powodem może być wyrobiony ślizg na trybie napędzającym palec albo zużyta blaszka która dociska palec ale to masz nowe więc nie wiem...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez vinterfugler
      Witam,
      Dawniej można było kupić takie maszyny jak np. McHale 995 LM. Obecnie można coś dostać, ale do małych balotów, nie do kostek. A ja właśnie małe kostki z lucerny potrzebuję produkować... Orientujecie się, którzy producenci produkują nadal/mają w ofercie prasowijarki lub owijarki do małych kostek? Szukam nawet używek.
      Pozdrawiam,
      Marcin
    • Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez roki342
      Witam ! 
      Mam problem z moją prasą - mianowicie jest to prasa Welger AP 41, a problem polega na tym, że jedna strona nie wiąże kostek. Podczas pracy zauważyłem, że sznurek ześlizguje się z chwytaka. Co zrobić ? W czym tkwi problem ? 
      Załączam zdjęcie aparatu wiążącego i mam na myśli chwytak zaznaczony zieloną kreską (zdjęcie z internetu, u mnie jest problem na lewym chwytaku).
    • Przez pit17
      Witam
      Co moze byc przyczyna nie dzialania wlacznika aparatow wiazacych