Zaloguj się, aby obserwować  
czesio200

sipma z-224/1

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czesio200    3400

witam

mam problem z moja prasą a wygląda on tak

prasa ma nowy aparat a w drugim jest wszystko nowe tylko obudowa stara(mała awaria i obudowa w nowym pękła)

prasa wiąże, ale nie zgarnia węzłów z palca i gdy czasem mocniej chwyci to zrywa sznurek

dzwignia nożowa chodzi po palcu a nakrętka na klucz 13 jest już tak odkręcona że więcej nie można i nadal jest tak samo..

dzieje sie tak na obu aparatach

podpowiedzcie coś...


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

a na jakim sznurku wiążesz teraz?

wiązałem na bardzo różnych i czasem jest ciut lepiej ale i tak zrywa..


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Nożyki odcinające sznurek są ostre?

nożyki nowe jak i cały aparat ehh


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

dobra tylko wiążesz teraz na 2000metrów czy 1600metrów bo to jest ważne kolega z nożykami dobrze pyta czy są ostre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

To może dźwignia za lekko przesuwa się po palcu ? powinien być wyczuwalny opór tak żeby czuć było wyraźnie że ociera o palec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

chyba na 2000 metrów

nożyki nowe to jak mogą nie być ostre..?

dzwignie doginam na bieżąco


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

to może za duży ścisk ustawiasz albo za szybko jedziesz i nie zdąży sznurek spaść z palca a już go zaciąga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

to może za duży ścisk ustawiasz albo za szybko jedziesz i nie zdąży sznurek spaść z palca a już go zaciąga?

już różnie próbowałem i wolno i szybko i nic zostaje na palcu czasem lekko go wyrwie a czasem trzyma mocno i urywa raz jeden aparat a raz drugi..


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

To już nie mam pomysłu co to może być skoro wszystko jest nowe. Ewentualnie może palce niewyślizgane są jeszcze może spróbuj lekko smarem albo olejem przesmarować może papierkiem ściernym najdrobniejszym je przetrzyj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

parę godzin już na tym chodzi więc sie wyślizgało...

nie wiem co z tym jest


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

to może za duży ścisk ustawiasz albo za szybko jedziesz i nie zdąży sznurek spaść z palca a już go zaciąga?

 

Nie robi czy szybko jedzie czy nie cykl pracy prasy jest taki sam i puki sznurek nie będzie podany to przytrzymywacz go nie chwyci puki supłacz nie obkręci się dźwignia nożowa go nie zsunie. Naodległośc ciężko jest mi pomóc gdybyś na rzut beretem mieszkał to bym to zrobił. bo moja wiąże nawet na 3000m cienki do rolujących pras


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

e-mail mój to czesio200@poczta.onet.pl jeśli chodzi o instrukcje obsługi to mam taką i jak ustawie podług niej to wcale nie wiąże.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Odległość od palca do zgarniacza sznurka 10-12mm masz ustawioną? Jeśli tak to powodem może być wyrobiony ślizg na trybie napędzającym palec albo zużyta blaszka która dociska palec ale to masz nowe więc nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj