Deny

Deutz-Fahr 410,430 ktos kto ma prosze o Informacje

Polecane posty

Deny    0

Witam mam w zamiarze kupić Deutz-Fahra Agrofarm 410 do tura z elektronicznym rewersem poduszkami itp... i Agrofarma 430 bez tura do prac na roli (pługi i inne cieższe prace...) I chciałbym się dowiedziec jak one się spisują, czy dużo pala?Jak bardzo są awaryjne?Co w nich najcześciej się psuje? I inne jakieś ważne rzeczy na ich temat z góry dziekuję za każdą odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Do tura będziesz musiał mu dociążyć tył, bo jest lekki, zimą non stop mieli bez przedniego napędu :lol: Z resztą do 430'tki też będziesz musiał założyć obciążniki, żeby nie miał problemów z większymi maszynami bo jest dość krótki... Spalanie? Hm... 410 chodził głównie w samozbierającej kiedy robiłem pomiar, nie wyszło nawet 5l więc nieźle, oczywiście na h, bo te ciągniki liczą h, a nie mth. W cięższych nie powiem Ci dokładnie, bo nie mierzyłem. Jak się spisują? Mój ma dopiero 300h i sobie chwalę (przynajmniej na razie :P) Znajomy ma z ładowaczem też 410 tzn 85 jeszcze i będzie już teraz miał pewnie z 1200h i nie narzeka. Co mają awaryjne z fabryki to mogę Ci powiedzieć, że 2 uszczelniacze od dźwigni skrzyni biegów u mnie pociły po ok 200h, nie wiem jak prędzej. Dziś z serwisu przyjechał i zmienił, roboty ok 15-20min nie paliła mi się też kontrolka od przedniego napędu, myślał że czujnik, ale zajrzeliśmy w deskę i dioda jest przepalona, co jeszcze z awarii, a na początku kabel był urwany od czujnika filtra powietrza, ale tak już do nas przyszedł, to by było na tyle... Aha ode mnie jechał właśnie do tego znajomego wymienić sprężynę od pedału sprzęgła, bo pękła, żadnych poważniejszych awarii nie miał, a i te uszczelniacze też musiał zmienić. Nic więcej na tą chwilę nie mogę powiedzieć. Z agregatem upr-siewnym 3m z siewnikiem na hydro-paku śmiga normalnie, z pługiem obrotowym 3*40 pracuje 8km/godz, śmiało 4 mógłbym mu założyć, z tym że gleby to głównie IV i V <_<

To by było na tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Do tura będzie to dobre rozwiązanie. Jest zwinny i oszczędnawy w zużyciu paliwa. Do pola to ja bym proponował 430 PL, ze względu na wyposażenie i wagę bo jest cięższy. Jeśli chodzi o awaryjność to raczej należą do rzadko psujących się, jak będziesz jeździł na tych biodislach to trzeba się liczyć z wymianą przewodów paliwowych bo się po roku niszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Właśnie zwinny jest :P

tu masz jeszcze o agrofarmie poczytaj http://www.agrofoto.pl/forum/topic/32170-deutz-fahr-agrofarm-420/

i u góry na 1 str masz też na temat 85, to samo co 410.

PS.

I jak byś w przyszłości chciał wymieniać te uszczelniacze to pisz, żeby Ci serwis takich samych nie wstawił

Edytowano przez Pestus123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deny    0

:) Aha to dziekuję za odpowiedzi o tych ciągnikach czyli z tego wynika że są bardzo dobre i szczegulne podziękowania dla ,,Pestus123,, bardzo dużo napisałeś o nich i za to WIELKIE DZIĘKI! ;)

 

Ale żeby nie było Podcepiomy też wiedziałeś sporo Dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deny    0

430 to niewiele ponad 200 tysi a 410 to 158 tysi chyba a tur kurcze nie pamietam chybe te quake czy jakoś tak 1.6 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

W czerwcu kupiłem 430DT, mam dopiero 17h przejechane, narazie jeźdizłem tylko po asfalcie spalanie mi wyszło niecałe 0,5l/km, w żniwa porobie dokładniejsze pomiary w pracach polowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deny    0

A co wiecie o podnośniku tylnym bo ma troche ,,delikatne,, te ramiona jaki mają udźwig i czy podniosą 4 obracane? bez awari?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Mój ma 4300 a 430 będzie miał 5300, a czy ramiona wytrzymają, nie mam pojęcia, powinny chyba co? :P Bez problemu agregat podnosi i nic się nie dzieję. Podaj maila to mogę Ci przesłać fotę z agregatem.

430 nie widziałem jeszcze na żywo, czy ma te same ramiona co 410??

podcepiomy tylko pogratulować ;p widzisz to DF już schodzi na psy hehe :lol:

Edytowano przez Pestus123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deny    0

Mam zetora Forterę i u niego są masywniejsze.Ja się tyko pytam bo może lepsze materiały zostały przeznaczone...

A ciągniki to mam zamiar kupic a jeszce ich nie mam :P

 

A co ma oznaczac ta ostatnia linjka twojego ostatniego postu ? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Jak podnosi 80 konny agregat uprawowo-siewny z pełnym siewnikiem to dlaczego ma 4 obrotowych nie podnieść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deny    0

No teraz się dopiero dowiedziałem że podnosi agregat :D

A ten podnosnik nie jest zbyt maasywny wiec się wachałem ale nie tyle do podnoszenie co do wytrzymiania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

To myślę że 430 w PL by ci spokojnie wyszła. Mi za VRT 110 policzyli 197 netto więc myślę że dał byś radę go wyrwać z racji tego że będziesz brał dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwot    5

Mam pytanie do użytkowników agrofarma 410 czy u was też słychać czy było słychać na początku użytkowania jakby prace trybów po włączeniu wom i podczas ruszania gwałtownego głośniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

serwisanci mówią że tak

a słychać jest przy starcie kosiarki bębnowej np. bo wtedy ma ciężko ruszyć a przy belownicy czy przy beczce nie słychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj