Polecane posty

Marasss    0

Witam

Nie dziala mi przedni napęd w mf 3650, żółw i blokada mostu działają . Kontrolka od przedniego napędu po zapaleniu ciagnika i wcisnięci sie zapala i rozłącza przy hamowaniu tez sie zapala ale nie hamuja przednie kola. Brak prądu w kabelku zasilajacym elektrozawór. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Może kable na stykach zaśniedziały i nie ma przejścia... :blink: sprawdź wszystkie dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

To teraz sprawdź część mechaniczną tego zaworu. Wykręć go z obudowy i wymyj tloczek i iglicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Po pierwsze w tym przewodzie kiedy ciągnik stoi NIGDY nie będzie prądu. Także w ten sposób niczego nie sprawdzisz. Po drugie napęd jest włączany kiedy w przewodzie zanika napięcie. W tym momencie zawór w elektrozaworze cofa się pod wpływem sprężyny, dopływ oleju do siłownika jest odcinany, sprężyny ściskają tarcze w sprzęgle przedniego napędu i mamy włączony napęd. Także nie szukaj na razie niczego w kablach. Są dwie możliwości tego że nie masz przedniego napędu:

- zaciął ci się zawór w pozycji otwartej

- rozwaliło ci się sprzęgło od przedniego napędu

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Sprawdz jeszcze czy nie scieło frezów na wałku atakującym i czy tuleja jest na swoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Należy przy wyłączonym silniku maszyny podnieść jedno koło przedniego mostu do góry, zakręcić nim i obserwować co będzie się działo . Jeżeli dasię kręcić i razem z kołem będzie obracał się wał i wałek wychodzący ze skrzyni to RAFIK ma rację ścieło tarcze na sprzęgle przedniego napędu. Ot taki podwórkowy sposób diagnozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj