Zaloguj się, aby obserwować  
ZELKOW

Chlewnia - 1000szt.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZELKOW    1295

Drodzy koledzy mam w planach budowę chlewni na 1000szt czyli 500szt warchlaka i 500szt tucznika. Dostarczanie paszy oczywiście paszociągiem,karmienie na sucho. Chlewnia na głębokiej ściółce usuwanie obornika turem. Zastanawia mnie na ile sztuk robić jedną grudkę 25 50 czy 100 sztuk , także zastanawia mnie ile by wyniosła budowa takiej chlewni wraz z kosztem wyposażenia jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam osobiscie gratuluje odwagi ale co do pytania skojce zrob minimum na 50 sztuk i lepiej zrob wesze a dłusze co do kosztów to mysle ze 250tys zł powino starczyc


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Kolega się nie boi? Marny czas teraz... materiały drogie, zboże drogie, świnie tanie. No ale jak komu pasuje. Widziałem na własne oczy jak koleś budował oborę na krowy w czasie gdy mleko było za bezcen. Teraz się śmieje. Tak więc powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

250tyś to jednak trochę za mało. Dlaczego chcesz system sciółkowy a nie ruszt??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dekakura    0

przy takiej ilości głęboka ściółka za bardzo nie zda egzaminu, ponieważ będzie duży problem z dostarczaniem słomy, chyba że planujesz zrobić na środku korytarz do podwożenia kostki( dużej) albo balotów. a co do ilości świn w kojcu to zrób takie żeby jeden kojec wchodziłna jeden samochód, bo potem nie ma problemu z brakiem miejsca i produkcja może iść bez przerwy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

25 to wykluczona sprawa, stanowczo za malo- niepotrzebnie rosnie masa kosztow, np. zwiazana z dzieleniem chlewni na wieszka ilosc kojcy; dodatkowo przy odstawie Ty bys sie zalatal ;). 50 to wedlug mnie w miare optymalna liczba, 100 raczej ciut przy duzo. Pamietaj, ze czym wiekszy kojec tym wieksze ryzyko kanibalizmu, trudniejsza obsluga(np. wygonic z kojca 100szt x 120kg ;), dojscie do chorego zwierzecia i w ogole wykrycie takowych).

Moje zdanie co do kosztow budowy to cos ok. 300tys, lacznie z plyta itp.

Edytowano przez NHCS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@pawelol111 - najlepszy czas na inwestycje to właśnie nie opłacalność na dany ,,towar'' ponieważ gdy ruszy się z interesem cena skoczy w górę i jest zysk, a kto inwestuje gdy jest opłacalność najczęściej później traci bo jak ruszy to spadnie opłacalność. Ten twój koleś się śmieje ile teraz zarabia na mleku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kojce najlepiej na 50szt. na 25 to za duzo roboty z zagrodami karmikami itp a 100 to juz za duzo bo musiał by być bardzo duze kojce. I tak jak pisał jeden z kolegów zrób dłuzsze a węzsze zagrody będzie łatwiej obornik wybierać i mniejszy koszt bram będzie. A nie myślałeś o systemie bez ściółkowym na rusztach? Bo przy takiej ilości na głębokiej ściółce to trzeba będzie duzooo słomy ;)

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Panowie co do ścielenia słomy to im większa grudka to będzie łatwiej ponieważ musowo robić tak żeby turem wyciągać obornik ponieważ wyciąg to za długi czas oczyszczania myślałem raczej żeby do każdego kojca był wjazd zewnętrzny żeby wjechać swobodnie ciągnikiem ja myślicie zda egzamin? co do czasu budowy to w dołku świńskim jest najlepiej budować oczywiście jak się ma zaplecze finansowe ,a doświadczenie mnie nauczyło że spadku cen przychodzi czas wzrost cen więc i szybko się zwraca chlewnia. Co do kosztów to 250tys zł to za mało ale 300tyś nie wiem czy starczy ja myślicie policzyć budowę : fundamenty, ściany, dach i ocieplenie a następnie wyposażenie: kojce, paszociąg, karmniki macie te ceny z doświadczenia swoje czy czyjegoś czy tylko tak liczycie mniej więcej? A co do ruszt to pasowała by mi głęboka ściółka ponieważ zależało by mi na oborniki jako naturalny nawóz na pola a gnojowicę będę miał od loch prośnych ponieważ je będę miał na rusztach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

ALe gnojowica wydaje się lepszym nawozem naturalnym niż obornik no ale na tyle sztuk to juz i porządne szambo zewnętrzne trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

Obornik jest duzo bogatszy we wszystkie pierwiastki niz gnojowica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Wydaje mi się że 300tys jak na 1000szt to bardzo mało. Nie wiem ile to by metrów kwadratowych wyszło,ale z wentylacją,paszociągami, pojeniem, ociepleniem, silosami paszowymi to coś może się koło miliona zakręcić. Oświećcie mnie jeśli się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

250 tys na chlewnie 1000 szt??? hahaha dowcip tygodnia

Do autora

Przy takiej ilości tylko ruszta. Chlewnia idealna to 5 komór po 4 kojce na 50 sztuk, korytarz po boku. koniecznie 2 paszociągi. Cena 800tys-1 mln w zalezności od wyposażenia

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

właśnie w tych cenach myślałem ale to trzeba dobrze będzie obliczyć bo wyłożyć 800-1mln zł to sporo na chlewnię

 

w takich cenach to raczej porodówka wyjdzie tyle z wyposażeniem ja mniej więcej liczyłem 600tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Ale jak zrobisz zewnetrzny wjazd, to od razu powinna być głęboka ściółka, i wtedy by też po sprzedaży obornik brał ładowaczem do tyłu z klatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

Osobiscie posiadam chlewnie na ok 850szt. na glebokiej sciolce i nie jest ona uciazliwa w obsludze. Niektorzy pisza glupaty zastrzegajac ze taka ilosc to tylko na ruszta. Jezeli masz dostep do duzej ilosci slomy, to nie bedziesz mial zadneg problemu. Popatrz na forum ile osob ma takie chlewnie i popytaj. Gnojowica tez wcale taka wesola do wywozenia nie jest, a chlewnie nie blyszcza- no chyba ze na poczatku :P . Co do kosztow porozmawiaj z uztkownikiem @Huta64. Kolega postawil na ruszcie na 900szt za nieco ponad 600tys. zl.

Edytowano przez NHCS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMily    0

Jest na tym jakaś opłacalność ?? Ile zboża potrzeba żeby wykarmić tyle świń. No chyba że masz swoje no ale nawet jak byś miał swoje to nie lepiej sprzedać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

Prawo ekonomikii jest proste, czym towar bardziej przetworzysz masz z niego wieksze pieniadze. Oczywiscie czasem sa dolki, ale coz. Przyklad: Zboze-> skarmiasz zwierzetom i masz, np. mieso-> mozesz otworzyc ubojnie i przygotowywac poltusze-> mozesz otworzyc zaklad miesny i jeszcze przerobic na kielbasy i ladnie zapakowac... Wszakze widac i slychac jak ludzie teraz narzekaja na branze swinska, raczej wachliwy biznes, moze dlatego bo produkcja nie jest "skwotowana" jak np. mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelen3640    0

chłopie nie buduj na głęboką ściółkę tylko na ruszta . w zime jak będziesz ścielił duzymi snopami to ci świnie bd chorowały. ja mam chlewnie na 200 sztuk na głębokiej ściólce i 100 sztuk na zwykłej to potrzebowałem z 30 ha na rok i brakowało. i ojciec przerobił na ruszta 2 kojce 100sztuk i słomy idzie i połowę mniej. ;) lepiej buduj na ruszta i szambo zrób sobie pod rusztami ze spadem na głębokość na 2 metry i raz do roku po zniwach będziesz to wywoził i spokój. i roboty o ile mniej będziesz miał . pozdro majster taka chlewnia na 1000 sztuk to około miliona pewnie wyjdzie. także dobrze to przemyśl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj