tomek1976

Porastanie ziarna zbóż w kłosach

Polecane posty

tomek1976    0

Witam. Przy ostatnich warunkach pogodowych zaczelo rosnac ziarno w klosach. Wie ktos czy mozna zahamowac ten proces? Jesli tak to czy warto to robic? Ziarno ma byc przeznaczone na pasze dla trzody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

Z tego co wiem nic zdzialac pestycydami sie nie da. Jedyne wyjscie to czekac na lepsza pogode, czekac az kielki uschna lub przy najblizszej okazji ciac i dosuszyc sztucznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

nic na to nie poradzisz jedyne to czekać na pogodę i młócić

jak na paszę to pół biedy mi kiedyś też wyrosło i jakoś to skarmiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

powiem tak: z 4 lata temu miałem podobną sytuację, porosło bardzo mocno ale jak na pasze dla trzody to nie masz co się martwić tylko czekać aż doschnie na pniu i młócić świnie wszystko zjedzą Pozdrawiam :)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Jako specjalista z dlugoletnim stazem w branzy mlynarskiej, powiem ci tyle ze jak na pasze to

na 199% nie masz sie czym martwic! Jedynie w takiej sytuacji mlyny maja problem z pozyskaniem surowca o odpowiednich parametrach. Porost ziaren wplywa na zmiane parametrow ziarna tj. na liczbe opadania, co powoduje klopoty z wypiekiem chleba. Jedyne musisz pilnowac wilgotnosci ziarna. Ja pamietam lata ze u nas spoldzielnia zboza nawet we wrzesniu kosila, gdzie czesto do 15 - 19 sierpnia juz dawno bylo po zniwach. a ten rok sie zapowiada podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

też tak słyszałem i z pogód tez mi wiadomo że o dobrej pogodzie możemy pomazyć chociaż ten tydzień ma być ładny. Swoją drogą u mnie jeden gospodarz to własnie młóci we wrześniu nawet gdy są sprzyjające warunki poprostu tak siecze, a co do Twojego postu to w 100% się z Tobą zgadzam.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

Co do paszy to proste, czym dluzej bd kielkowac(czym dluzej roslina bd sie rozwijac i korzystac z zapasu zywnosci w ziarnie) tym nizsza wartosc odzywcza ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No niestety, c zrobic, taka pogoda sie trafila w tym roku, znajomemu tez porosło o kłosach to powiedzial ze i tak to zbierze chocby mial to rybom do stawu wrzucic,


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1976    0

Dzieki panowie za odpowiedz. Myslalem ze juz pojdzie na zmarnowanie. Oby tylko pogoda dopisala i dalo sie chociaz to zebrac, a co potem zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

W tym roku mam spory problem z porastaniem prawie całe pszenżyto moderato zaczeło porastać do siewu takie ziarno na pewno się nie nadaje ale na paszę chyba może być? A jak wygląda sytuacja z porastaniem ziarna u innych forumowiczów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Mam kilka odmiam pszenżytam, zauważyłem na odmianie GRENADO drobne kiełki do 1 mm w kłosach. Dzisiaj miałem kosić ale bło pochmurno i zrezygnowałem. Na pasze takie zboże nadaje się jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

U mnie ma nawet 2cm. Jak tak dalej pójdzie to zostawię i za rok skoszę dwa piętra na raz :D MASAKRA A jak u was z pogoda bo u nas dzisiaj dopiero przestało padać. Tydzień pogody i u nas by było po żniwach. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

U mnie na polu na szczęście jeszcze nic się nie porosło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

W mojej bliższej i dalszej okolicy wszystkie pszenżyta porosły i skąd teraz wziąć ziarno do siewu? Ciekawe czy chociaż w centrali nasiennej będzie i w jakiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas też całe pszenżyto ma już kiełki kilkucentymetrowe jęczmień jary też już wypuszcza. Dzisiaj znowu pada na polach kałuże. Nie wiem kiedy to się sprzątnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozd82    0

Ja dzisiaj po krótkich konsultacjach z sąsiadami wjeżdzam w pszenżyto roundapem,nie ma co czekac i tak z tego nie będzie nasienia,a mi potrzebna paszówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

Porasta prawie u kazdego, bo kazdy o tym mowi. Ale co tu sie dziwic, pada dzien w dzien, kos ma wilgoc i cieplo caly czas, wiec ziarno puszcza. Miejmy nadzieje, ze da rade skosic. Gdy ziarno wyschnie kielek opadnie, straci niecio na wartosci odzywczej, ale nic wiecej. Na pasze napewno sie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale na materiał siewny już raczej niebardzo


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

nie ma się co dziwić jak leje i leje. Jutro jadę kosić pszenicę bo wczoraj i dziś ładnie przesechła. ale na skupie będą płakać że glutenu nie ma bo deszcza wypłukały :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj