Skocz do zawartości
888adam888

Kokosianki u jałowizny

Polecane posty

888adam888    0

Jak się pozbyć kokosianki u jałowizny w jakiś domowy sposób. Może ktoś się spotkał z takim czymś. Z góry dzięki :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Kameleont25    75

Mój wuj i sąsiad to obwiązują cienką nitką tak żeby krew nie dochodziła i to wtedy uschnie, innego domowego sposobu nie znam.

pawel85    0

miałem taki środek specjalny kosztował koło 30 zł była to buteleczka 100ml i do tego pędzelek do smarowania , średnio działanie tego środka było ok 2 tyg i naroślą obsychały pozostawały jedynie jasne punkty na skurzę idzie to kupić u weterynarza. tyle że trzeba na własne dłonie mieć wgląd bo środek działa bardzo drażniąco na skórę ludzką. Nie polecam robić tego co kolega wyżej napisał czyli podwiązywać nitką, larwy much potrafią wygryźć taką na pół obumarłą tkankę bardzo szybko i wtedy istnieje możliwość że dojdzie do jakiegoś zakażenia lub zapalenia tkanki skórnej .

ewaawe3    6

jeżeli jest to duża forma to mozna nitką owiązać, zeby krew do niej nie dopływała, a jezeli chodzi o małe to można w aptece kupic taki płyt do smarowania z pędzelkiem, u nas był przypadek na wymieniu to smarowalismy, a niektóre z czasem same poznikały nie wiadomo kiedy

Thomas2135    1186

U moich krów w tym roku to jakaś chyba plaga, bo nie wiem jak to nazwać. Zaczęło się od jednej w zeszłym roku a teraz chyba z 10 krów to ma. Panuje jakiś wirus, czy to zaraźliwe jest nie wiem. U ludzi podobne powoduje wirus brodawczaka., tylko u moich krów one są postrzępione. Muszę kiedyś zapytać weterynarza jak to leczyć.

rolstudent    94

najskuteczniejszym sposobem jaki znalazłem jest smarowanie tego sztyftem do wypalania zawiązek rogów. zrasza się je delikatnie i później smaruje tym sztyftem, wystarczy posmarować największe a reszta znika sama

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się