Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZeWsi    0

Witam planujemy kupić ciągnik nowy bądź używany(cena) na 14ha.Wiem ,że są już takie tematy tylko ,że u mnie ziemia jest różna od morasowych, piaskowych(dolina Wisły) po zwykłe na górnej ziemi. Pomóżcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
divad115    0

ja bym proponował takie możliwości: ursus c-330,ursus c-360,mf 255,ursus c-360 3p albo zetora 5211/5245


sipma loading :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZeWsi    0

c360 już jest ,cena do 50000zł po prostu jakiś 80+ km by się przydał bo jak widzę jak 100 konny ciągnik z 4 skibówką co ledwo daje rade na tym cholernym morasie to co ma "60' powiedzieć z przyczepą kapusty ;) dodatkowo pola są oddalone o 4 i 7 km więc trochę daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może 1224 lub 12245. Z czwórką będzie akurat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZeWsi    0

6 ton prawie waży człowieku on by wjechał i nie wyjechał. :( po takich deszczach większych to w ogóle bym się bał z przyczepami wjechać jak od c360 szpury są na 20 cm wyryte :blink:

Edytowano przez ZeWsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Taki gigant na 14 ha to nie wyrobi na niego. Najlepiej tak ok 80KM i 3 skiby, przecież 14ha to nie tak dużo. I do tego szybka skrzynia powinna być więc oglądaj w zachodnich, ursusy czy zetory zazwyczaj nie maja szybkich skrzyni.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZeWsi    0

Ale jak dostaniemy 5ha dzierżawy to by było 10 ha na górnej ziemi a 10 ha to parę przyczep jest uwierz mi :D

 

zetor fajny a ile tak chodzą??

Edytowano przez ZeWsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun1    1

ja na podobny areał kupiłem mf 3060 jak na razie nie mam z nim zadnych problemów i przy zakupie takiego ciągnika za ta cenę co sugerujesz na ciągnik byś kupił jeszcze obrotówkę do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZeWsi    0

Co do obrotówki to nie potrzeba bo sąsiad ma i mówił że śmiało można brać bo on co innego pożycza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZeWsi    0

A czy dało by się jakieś dotacje jeśli rodzice mają po 43 lata lub kredyt bo rodzice są dość zadłużeni poprzez zakup innych maszyn i ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Do 50000zł można znaleźc pocziwego Valmeta 6200 lub 6300 - typowe ciągniki do ciężkiej roboty które mają nieco inną konstrukcje ponieważ silnk znajduje się nad przednią osią co daje dośc dobry rozkład mas i poprawia uciąg a zarazem zwalnia z potrzeby stosowania obciążników przy stosunkowo lekkich maszynach zawieszanych :)

Ponadto ciągniki są dośc komfortowe i całkiem przyzwoiciec wyposażone (EHR skrzynia zazwyczaj 24/24 w nowszych 36/36,rególowana kierownica, czasem klima itp.)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hydrant    0

mam 10 ha go 6 ha łąk i 1 ha pastwisk jaki ciągnik byście mi polecili mam juz ursusa 4011 ale to już dziadek tak ok 30 tys proszę o opinie

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj