Basiutka20

Polak - to brzmi dumnie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Basiutka20    2

witam - mam do was takie troche poważne pytanko czy jestescie dumni z historii naszego narodu - moze zabrzmi to troche nacjonalistycznie ale ja jestem dumna z polski - co ja mówię z Rzeczypospolitej

 

dołącza,m pare linków do "fajnych" - filmików na ten temat

 

http://www.youtube.com/watch?v=-gTNcNpEB5k...ted&search=

 

http://www.youtube.com/watch?v=hl5MI1WDp_o...ted&search=

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=AhPIYa-qVxw...ted&search=

 

http://www.youtube.com/watch?v=AhPIYa-qVxw...ted&search=

 

http://www.youtube.com/watch?v=wIETPfVWGG0...ted&search=

 

http://www.youtube.com/watch?v=QTi8Za-hejI...ted&search=


Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

A ja się czasami wstydzę - powiem mało patriotycznie może lepiej jak zostalibyśmy pod zaborem pruskim czy austriackim - ale sorki jestem po paru drinkach.

Ale tak ogólnie to jestem dumny z tego, że jestem POLAKIEM.


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiutka20    2

 

no wiem ze jest podobny temat ale ja pytam czy jesteście dumni z historii naszj ojczyzny


Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

Odpowiedź:Jesteśmy dumni ;)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

Według mnie to my polacy jesteśmy ludźmi od rzeczy wielkich, ale jak trzeba żyć normalnie to nie umiemy a nsz pech polega na położeniu którego nie umiemy wykorzystać.


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz22    2

czesc wiecie ja jestem bardzo dumny ze jestem polakiem a co polacy sa inni nie napisze moja historie swojego czasu bylem w kanadzie poltora roku i zucilem to wszystko zeby wrucic do polski i zajac sie rolnictwem tym co lubie robic rodzina ze mna nie rozmawia teraz zachorowal moj ojciec i co dzien jezdze do szpitala do ojca chce mu jakos pomuc ale nie jestem w stanie rozmawialem dzis z lekazem i mowil ze ojciec z tego wyjdzie z czego sie bardzo ciesze jakos dziele to wszystko ale jest momentami ciezko a co najleprze mam klopot z dziewczyna ktora chce mnie zucic pozdro dzieki ze moglem o tym napisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

patriotyzm mam we krwi. Dosłownie i w przenośni. Jestem wielkim patriotą !! i nie wstydzę się tego. Nie wstydzę się, że jestem Polakiem. Jak byłem dzieciak to dziadek mi opowiadał o wojnie, zesłaniach i krzywdach. Nie możemy o tym zapominać.

POLSKA !! POLASKA !! POLSKA !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

będzie troszkę na wesoło ale prawdziwie

 

lubisz Polskę ? Lubię - 4. (ocena szkolna)

kochasz Polskę ? Kocham - 5.

pojedziesz do Irlandii ? Nie - 6. ;)

 

Ja się czuję patriotą i wcale mnie nie kuszą wysokie zarobki na obczyźnie, bo wiem że jak ktoś jest zaradny to potrafi zarobić i tutaj, bo widzę w Polsce ogromne możliwości, lecz wymaga to rozumnego gospodarowania i zarządzania.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

a moze być inaczej każdy powinien być dumny z historji swojego kraju

powinien być dumny ze jest polakiem ale czy nasz kraj daje nam tyle ile my chcemy dac mu ile nas wujechało i t tylko dlatego że ty nie można znalesć kromni chleba dla swojej rodziny jeszcze pół biedy jak do irlandi bo w niemczech to polak jest traktowany przez niektórych zecz jasna jak śmieć pamiętam jak byłem na wycieczce na połódniu - czechy - tam traktowano nas jak złodzieji a nie każdy polak kradnie za granicą i co z tego że ja jestem dómny iż jestem polakiem jak za granica będą cie oplówać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Ja się czuję patriotą, nie mam zamiaru tak jak 80% mojej klasy wyjeżdzać po studiach gdzieś za granice. Powinniśmy byc dumni z Polski, a nie z niej uciekac..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ja teraz mam w szkole "kamienie na szaniec" i to jest bardzo ciekawa ksiązka o młodzierzy która miała patriotyzm we krwi.ja nie czuje jakiegoś wstrętu do Polski i jestem dumny ze jestem polakiem.ale nie jestem dumny z niektórych dziedzin(np.polityki)gdzie to nasi "wspaniali"politycy udają ze umieją prowadzić polityke która poprowadzi nas do lepszych czasów.karzdy zna nasze realia i sie do nich przyzwyczaił więc żyjemy w polsce i ją lubimy wink.gif mamy swoje plusy i minusy.z wyjazdem na zachód to nie wiem jednak pieniądze sie przydają a w tym kraju jak sie nie ma wiedzy to sie nie da zarabiać :| tak jak napisał keram my jestesmy od wielkich rzeczy smile.gif. a co do historii bardzo mi sie podoba chociaz niektóre wątki są dla mnie dziwne.wiele sie mówi o katyniu.słyszałem wersje ze ci oficerowie szli jak baranki i tylko chcieli zeby ich do roboty nie goniono :/ poprostu dziwią mnie ludzie którzy chwalą to co nie wyszło do końca.nikt nie pamięta o jednym wygranym powstaniu wielkopolskim ale listopadowe i styczniowe wszyscy salwoją.ehhh...

można powiedzieć" jestem polakiem-nic co polskie nie jest mi obce" biggrin.gif


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

Ja jestem dumny z tego że jestem polakiem ale na pewno nie jestem z chamskiej części polski (tacy psełdo kibice) których bym poprostu skapiszonował :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie to my polacy jesteśmy ludźmi od rzeczy wielkich, ale jak trzeba żyć normalnie to nie umiemy a nsz pech polega na położeniu którego nie umiemy wykorzystać.

 

zgadzam sie w 100% w algli jest takie powiedzenie ze "czemu anglik nie poradzi to polaka zatrudni" to mówi samo przez sie... gdyby nie nasze narodowe narzekanie o afery na wysokich stołkach to polska była by druga japonią bo jak polak chce to potrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja też jestem dumny tylko Polska to taki naród, który nie umie cieszyc się tym co ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

zgadzam się z abukiem14 trzeba się cieszyć z tego co się ma i bendzie dobrze a nie tylko narzekać że jest żle


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

Witam. ja z naszej histori jestesm dumny mamy piekny kraj chociasz troche przymaly hehe . jestem dumny ze jestem polakiem i mieszkam w polsce i niechcialbym mieszkac w zadnym innym kraju i nie mam zamiaru wyjezdzac za granice do jakiej kolwiek pracy ale jako i kraj mamy i wady a wlasciwie jedna jak dlamnie ten nasz pierd..... rzad. mam nadzieje ze go kiedys zmienila i przyjda ludzie co potrafia rzadzic krajem a nie te nieuki co matury nawet nie maja...


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Powiem tyle powinniśmy być dumni, bo historia zna wielu Wielkich Polaków np. Jan Paweł II. :) Ale niestety więcej jest tych rzeczy, których sie wstydzę. Gafy polityków, często cały świat się z Polaków śmieje. Nie ukrywam, że chętnie wyjechałabym za granicę, ale w tym momencie pewnie kieruje mną materializm. A co do historii to powiem tyle, że w Polsce rzadko kiedy było dobrze. ;) Niestety kiedy tylko Rzeczpospolita stawała na nogi po upadkach, zaraz następował następny krach. Szlachta polska upatrywała własnego interesu i tak jest też wśród współczesnej "szlachty". :angry: Ktoś kiedyś powiedział "...Polaków nie trzeba wykańczać, dajcie im władze-wykończą się sami..." taka jest niestety smutna prawda. Kiedy było źle, była wojna czy zabór to Polak wiedział, że obok jest drugi Rodak, który też potrzebuje, a kiedy było dobrze to władza zaczynała myśleć o sobie: JA, JA, JA i tylko mnie jest potrzeba.

 

Sorki za taki szczery post, ale niestety to prawda i czasem warto się zastanowić czy nie lepiej by było być pod zaborem. :)

Szkoda, ze nasze szczytne zasługi przysłaniają wielkie "plamy" na kartach historii. :):)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
ja teraz mam w szkole "kamienie na szaniec" i to jest bardzo ciekawa ksiązka o młodzierzy która miała patriotyzm we krwi...

oj tez to czytalem i przyznam ze ta Książka naprawdę opisuje prawdziwy patriotyzm (ah akcje rudego, alka) -czasami to az łza w oku sie zakreci...

ah ci nasi politycy znow do jakiejś wojny prowadzą.....


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Ja jestem dumny z tego że jestem Polakiem i naszej kultury bo lubie to co mnie otacza ale gdyby nie ten rząd teraźniejszy byłoby dużo lepiej według mnie gdyby rządzili normalni ludzie....a juz jak wygramy cos w jakimś sporcie i to właśnie POLAK stanął na najwyższym podium to jest naprawde szczęsliwy z tego że jestem własnie Polakiem ;)


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Ja z histori tak ale z terazniejszoci to sie wstydze


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Powiem tyle powinniśmy być dumni, bo historia zna wielu Wielkich Polaków np. Jan Paweł II. :) Ale niestety więcej jest tych rzeczy, których sie wstydzę. Gafy polityków, często cały świat się z Polaków śmieje. Nie ukrywam, że chętnie wyjechałabym za granicę, ale w tym momencie pewnie kieruje mną materializm. A co do historii to powiem tyle, że w Polsce rzadko kiedy było dobrze. :) Niestety kiedy tylko Rzeczpospolita stawała na nogi po upadkach, zaraz następował następny krach. Szlachta polska upatrywała własnego interesu i tak jest też wśród współczesnej "szlachty". :angry: Ktoś kiedyś powiedział "...Polaków nie trzeba wykańczać, dajcie im władze-wykończą się sami..." taka jest niestety smutna prawda. Kiedy było źle, była wojna czy zabór to Polak wiedział, że obok jest drugi Rodak, który też potrzebuje, a kiedy było dobrze to władza zaczynała myśleć o sobie: JA, JA, JA i tylko mnie jest potrzeba.

 

Sorki za taki szczery post, ale niestety to prawda i czasem warto się zastanowić czy nie lepiej by było być pod zaborem. :)

Szkoda, ze nasze szczytne zasługi przysłaniają wielkie "plamy" na kartach historii. :);)

Co do tych gaf, przecież nie tylko w Polsce politycy je popełniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Historia Polski jest wspaniała i daje wiele do myślenia. Jednak często w tej histori prywatne interesy Polaków były ponad interesem Polski i niestety w naszej histori to się powtarza.

A tak poza tym patryiotyzm to dzisiaj nie bohaterstwo i walka z bliżej nieokreśłonym wrogiem ale praca dla siebie i społeczności w której żyjemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

czy rodzice jeszcze uczą tego wierszyka ?? Ja i moje rodzeństwo znamy go na pamięć już od dziecka. W środku nocy powiem go bez zająknięcia ;)

 

 

Katechizm polskiego dziecka

 

- Kto ty jesteś?

- Polak mały.

- Jaki znak twój?

- Orzeł biały.

- Gdzie ty mieszkasz?

- Między swemi.

- W jakim kraju?

- W polskiej ziemi.

- Czem ta ziemia?

- Mą ojczyzną.

- Czem zdobyta?

- Krwią i blizną.

- Czy ją kochasz?

- Kocham szczerze.

- A w co wierzysz?

- W Polskę wierzę.

- Coś ty dla niej?

- Wdzięczne dziecię.

- Coś jej winien?

- Oddać życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiutka20    2

Kazdy chyba zna ten wierszyk

 

niestety za takie właśnie zachowania ci "madrzejsi" z zachodu nazywają nas nacjonalistami - a sami wywoływali wojny na tym tle


Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj