zorak

Rozsiewacz 2-talerzowy do C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zorak    2

Co możecie polecić do c-360 - coś optymalnego, tak żeby spokojnie podniósł załadowany nawozem i miał siłę żeby zakręcić wałkiem ?? jaką firmę polecicie i jaka ładowność ?? Myślałem coś 300-400 litrów ?? Może coś poradzicie z własnego doświadczenia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ja mam 3 sezon rozsiewacz z brzegu z tym ze 750kg, wiec bedzie za duzy ale robia tez mniejsze, popatrz za jakims 500kg,

wiem ze ojciec kilka razy sial nawoz 3p z tym ze sypal 400kg - wiecej sie bal czy przodu nie podniesie.

co do wysiewu - spokojnie leci na 18m, jak sie troche pobawisz to juz pozniej bedzie dokladnie wysiewal to co chcesz.

u nas po trzech latach troszke przyrdzewial w kilku miejscach ale to byla wersja ze zwyklej blachy, chcesz to obejrzyj foty w galerii, czesc jest w rozsiewaczach czesc w zetorku :P

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekBJ    0

W Brzegu jest taki mały sprytny rozsiewacz o nazwie MS 400 lub MS 500. Jest to dwótalerzówka i rzuca od 10 do 24 metrów. Kosztuje ok 6000 PLN. brutto Kontakt 077 416 20 81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsc924   
Gość xsc924

macie moze dokladny cennik tych rozsiewaczy ??? a dokloadnie ile kosztuje wersja MX500 ze blachy nierdziwej a ile bez??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

no ja niewiem co polecic do C-360 ale taki 500-700 l mysle ze da rade ja w moim C-330M mam AMAZONE ZAF-803 jest to dosc ciezki rozseiwacz ale mimo tego to moge 500kg wsypac do niego :D

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

a ja widzialem jak mtz z zapietym siewnikiem z brzegu nasypane 700kg mial problemy ze sterownoscia :) zwlaszcza jak bylo lekko pod gorke

wydaje mi sie ze skoro na stronie brzegu pisza ze do 360 najlepiej zastosowac te male siewniki (400-500kg) to chyba wiedza co pisza, wiadomo w ekstremalnych sytuacjach to moze i taka 60 podniesie wiecej ale czy taki siewnik ma chodzic z ciagnikiem sezon czy lepiej by bylo zeby podnosnika za szybko nie trafil turystyczny?

 

znam takich co na przednim zaczepie w zetorze woza kolo od przyczepy 6t zalane woda bo inaczej nie mogli skrecac ciagnikiem jak opryskiwacz zalali do pelna tylko ciekawe kiedy ten ciagnik peknie?

 

pozdrawiam i zycze rozsadku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

ja już 5 rok sieję używanym amazone typ nieznany.Ma dwa talerze i można do niego wsypać do 700kg.Ja sypię 500-mam na c-360 zamontowanego tura-i spokojnie mogę siać.Do tej pory wymieniłem dwa łożyska i więcej nic-w porównaniu z kosem różnica jest ogromna .Polecam więc wszystkie typy rozsiewaczy dwutalerzowych ze względu na równomierny wysiew i dużą wygodę użytkowania(pamięta jeszcze ktoś sypanie nawozów do kosa???jeśli tak to wie o czym mówię) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

ja urzywam do siania rozsiewacza RCW na taśmie i spokojnie biore w niego 2 tony nawozu i ciągam go 360 albo 330 mam też lejka w niego biore całego big baga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

ja mam amazona 604 hydraulicznie zamykanego,sypie do niego 12 workow saletry podnosze go 3p ale mam takie małe wspomaganie wtedy ale pełna kontrola jest zachwana.szerokosc rozrzutu 10-15 metrow mi wystarcza bez problemow.zapłaciłem za niego w niemczech 400 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

a moze polski MS 500 z brzegu ?? ja sam mam z brzegu MX950 z kwasiaka luk sprawa mam fotki jutro stawie :)


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Widziałem dziś na składnicy nowe rozsiewacze MX z Brzegu i już rdzewieją. :/ Także mam Amazone'a ZAF-604, tylko sterowanego ręcznie i nie narzekam, agregowałem go wczesniej z 5211 i nie miał żadnych problemów, jak był pełny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

A aj mam do c330 AMAZONE AaF 303 (chyba) tam big bag wchodzi spokojnie ale 500 kg to nie dla ciapusia wiec sypie po 250 i jazda lata po polu az milo. Taki kosztuje w granicach 2-3 tysiace i serio chodzi ladnie


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
Widziałem dziś na składnicy nowe rozsiewacze MX z Brzegu i już rdzewieją. :/ Także mam Amazone'a ZAF-604, tylko sterowanego ręcznie i nie narzekam, agregowałem go wczesniej z 5211 i nie miał żadnych problemów, jak był pełny.

ja mam takiego z brzegu 3 sezony, konserwowany, stoi pod zadaszeniem i przykryty plandeka bo strach na niego patrzec taki brązowy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

juz pisałem gdzieś mam rauch mds 62

plusy

dobry lakier-nie wiem chyba proszkowy-3 lata i nic

równomierność roziewu bardzo dobra jak mam ustawionego na 15m to rzuca 30m

próba kręcona-moge siac z dokładnością do 5kg

wysiew graniczny

minusy

dupna tabela wysiewów-jest podana pszenica a nie ma podstawowych nawozów

trochę za ciężki do C-330

mogłem wziąś z hydra zasowami-bo tak musze mieć w C-360 otwartą szybe z tyłu

 

bede próbował rozsiewać wapno magnezowe nie wiem czy się da.niby w opcji jest specjalne mieszadło...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Ja bym polecił najmniejszy rozsiewacz z Bogballe, L1, praktycznie reguluje sie dawkę wysiewu oraz kąt pochylenia- szerokość robocza, no i od granicy zmienia się obrót tarcz ora zprzy jeździe brzegiem zamyka jedną stronę, ja mam L2- waży z ok. 80 kg więcej od L1, jakość wykonania wg mnie jest bdb, miałem wcześniej Rauch- może zardzewiec:), później Amazone ZA-F - dobry ale w nowym za dużo jest regulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ja do C 4011 podczepiam Brzeg MX 850  ;D. Ale więcej jak 600Kg nie moge do niego nasypać, bo go wznosi  ;). Nawet z tym 600kg, to jak szyciej sprzęgło puszczam to wznosi. Dopiero jak podczepiłem do rozsiewacza Ursusa 4514, wtedy mogłem zasypać go do pełna- czyli 1000kg (tyle w niego wchodzi :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś cennik rozsiewaczy Bogballe lub przynajmiej namiary na jakiegoś dilera sprzetu tej marki?


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja mam podobny problem z tym,że ciągnik mój ciągnik to Zetor 7011. I wybór chyba padnie na Amazone

1. Używane są tańsze niż polskie

2. Z tego co czytam są po prostu lepsze.

Jednak nie wiadomo kiedy nastąpi kupno. Obecnie rozsiewam lejkiem

A ty Zorak kupiłeś już jakiś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Ja długo szukałem. W grę wchodził 400 max 500 z uwagi że mam górki i c-360 tańczyła by z większym. Interesował mnie tylko i wyłacznie amazone ale nic ciekawego nie mogłem trafić i zacząłem się zastanawiać nad nowym z brzegu - cena za 400 to 6 tyś ale na szczęście znalazłem w bardzo dobrym stanie amazona 400 no i nawet się nie zastanawiałem. Wydaje mi się że posłuży mi dłużej niż nowy z brzegu :rolleyes: a przynajmniej mam taką nadzieje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy    0

ja mam BOGBALLE 750kg. i jest super, chodzi spokojnie przy c-330m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj