Zaloguj się, aby obserwować  
wenicjusz

Massey Ferguson 178

Polecane posty

wenicjusz    5

Witam

Czy ma ktoś jakiekolwiek informacje na temat tego modelu?

MF 178 z początku lat 70.

Silnik - nie ma problemu jest to typowa jednostka A4 248

Ale jak z częściami do skrzyni, mostu, podnośnika, ewentualnie od jakich modeli pasują te części?

 

Będę Wdzięczny za wszelkie info na temat tego ciągnika.

Planuję jego zakup zamiast C-360.

 

Pozdrawiam wszystkich.

post-19563-0-19509400-1311765452_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałęm przyjemność jeździć MF 165 to praktycznie to samo co w tym temacie tylko silnik miejszy i że nawet to śmiga, części spokojnie dostaniesz, silnik perkinsa.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wenicjusz    5

Widzę że za wiele się nie dowiem.

Do silnika to wiem że części dostanę.

Do Ferdka może i części droższe, ale nauczony 914 którego zamieniłem na MF 698 myślę że ten 178 będzie się też tak mało psuł, bo C-360 mam już dość - nie można dostać części z dobrego materiału i ciągnik zamiast pracować to ciągle stoi na klockach.

Dlatego myślę o takim tanim ferdku.

No cóż jeśli się komuś coś przypomni na temat skrzyni mostu i podnośnika to będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Mam takiego i powiem ze nie ma problemu z częściami:

1. Silnik Perkins A4 248 bardzo podobny do naszych z 4512 po za małymi różnicami:

- Większe tuleje, tłoki i pierścionki

- inne końcówki wtryskiwaczy (dostępne za ok 70zł)

poza tym to bez problemu w każdym sklepie do ursusa 4512 a tak naprawdę to młodszym bratem jest Ursus 5312

2. Skrzynie są różne ale można kupić z 8+2 taką jak w MF255 i tyle w temacie bo reszta chyba jasna.

3. Tylni most (nigdy nie rozbierany więc na 100% nie wiem) wydaje się identyczny jak w MF 255 a na pewno taki jak 4512 jeśli jest jakaś różnica wiec problemu nie powinno być.

4. Przednia oś zależy jaka jest ale częsci dostaniesz bez problemu nawet takie dziwne dekielki przedniego koła i to nie tak drogo zamówisz z hurtowni AGRO RAMI z Kościelna Wieś koło Kalisza.

Najlepiej zadzwonić i zapytać się o partnera handlowego z twojej okolicy. W Lublinie np. Agro Mirex (tez sklep internetowy) to nie reklama jak cos tylko pomoc

Pozostałe części dostaniesz. Co do maski innych blach no to może już być problem ale to chyba nie aż takie ważne. Ja mam błotniki z MF255 i może innaczej troszkę wyglądają ale zakrywają i mocują się identycznie. Pochwa zwolnicy jest identyczna co w MF255 jak i hydraulika.

Śmiało kupuj. Nie ma co porównywać do C360 którą sam zamieniłem na MF178 :). Spalanie takie samo a 75KM robi wielką różnicę. I silnik bardzo energiczny nie trzeba go prosić. Może trochę głupi jak jest mokro ale z takich ciągników to zetor jedynie daje radę ale i spalanie inne:)

Polecam

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Tylny most jest taki jak np. MF 255. Prędkości wałka są dwie 540 i 1000, zmiana poprzez wymiane końcówki tak samo jak w 255.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

    • Przez Kerson
      Witam mam MF 5430 dyna4 2011r i mam problem tego typu że odpalę wszystko git pochodzi wyskakuje błąd na skrzyni świeci 1 plus miga 4 lub śweci 3 miga 1 stan oleju jest aczkolwiek zauważyłem że czasem pokazuje za mało dolalem raz chodziło dobrze wszystko dzień potem pokazywało że oleju za dużo według miarki z tyłu ktoś miał podobnie ?
      Może przycina jakie zawór albo nie wiem czujnik poziomu oleju?
       
      Dodatkowo zauważyłem ostatnia po przekręceniu kluczyka w miejscu gdzie pokazuje prędkość wyświetla się R8 znika i pokazuje prędkość potem 
    • Przez Stefan15031990
      Witam wszystkich mam problem z pracą skrzyni massey 3090 na postoju słychać prace trybów  w skrzyni zaraz za sprzęgłem biegi działają bez zgrzytów rewers także. Po włączeniu przyspieszacza na postoju słychać jeszcze bardziej,podczas jazdy nic się niedzieje ,wydaje mi się że zaczęło się to podczas orania chciałem ruszyć z 1 b na Zającu i zaczęło się sprzeglo slizgać ale na 4a zająć jechał normalnie plugi duze 4.Co to może hałasować będę wdzięczny za sugestie pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj