prezes644

Wydajność krów mlecznych

Polecane posty

prezes644    0

Witam:) może mi ktoś podpowiedzieć jaką wydajność mogę osiągnoć od krów które w szycie laktacji dają 40,35i 20 litrów?

kazikrol    5

A masz krowy pod kontrolą?

Ale tyle litrów krowy dają z jednego udoju czy z całego dnia?

Wiadomość z agroFakt.pl

kazikrol    5

No to musisz policzy średnią musisz dodac litry co nadoiłeś od krów i podzielic przez liczbe krów i masz średnią. Co ty niegdy średniej nie liczyłeś?

prezes644    0

heh średnią obory znam ale chodzi mi o wydajność poszczególnych sztuk które dają własnie tyle mleka

Edytowano przez prezes644

krzychoo124    1

wydajność oblicza się na 305 dni laktacji, a więc np 305 dni x 20 litrów= 6100l choć nie powinno liczyć się w litrach tylko kilogramach :)

prezes644    0

no ok. ale przecież ona nie daje 20 litrów w 300 dniu czy jakoś wiec trzeba wziąć poprawke tylko jaką??

a jesli chodzi o kg to 20 litrów mleka równa sie ok 28kg

Edytowano przez prezes644

krzychoo124    1

myślałem, że te wydajności to podałeś już średnie, nie wiem jak zachowują się twoje krowy czy mają tendencje spadkowe co do długości okresu laktacji, ja osobiście posiadam kilka sztuk które nie spadają z mlekiem wraz z długością laktacji i osiągają wydajności po 9500kg

Edytowano przez krzychoo124

prezes644    0

u mnie jest tak ze niektóre te co dają 20 litrów dziennie zacielają sie bez problemów i doją tak samo az do końca laktacji te co 40 litrów to niestety zawsze te 4 miechy mam poślizgu wiec spadną w końcowej fazie do 15 litrów.. ale jez doszedłem to tego jak w miarę precyzyjnie obliczyc średnią krowy i wychodzi mi po 9000 litrów od niekrórych ..:)

akernolat    26

Czy ktoś może wyjaśnić mi jak dokładnie jest liczona wydajność gospodarstwa według federacji?

Jeżeli przez 12 miesięcy 2016 roku średnią wydajność od krowy miałem 25kg, oznacza to, że wydajność mojego stada wynosi 25*305 dni?

Czy długość trwania okresu zasuszenia ma na to wpływ?

leszek1000    956

305dni.Każdy miesiąc jest mnożony czyli w styczniu krowa daje 35l.Czyli 35*31dni i wychodzi 1080 i tak dalej.Wydajność z kolejnego miesiąca i mnoży przez ilość dni.

akernolat    26

A jak jest z wydajnością całej obory? sa brane pod uwagę tylko krowy dojne czy tez zasuszone?

PRIMO    3788

Wszystkie są brane pod uwagę dojone jak i zasuszone

akernolat    26

czyli jak jest to dokładnie liczone? jesli mam 40 dojnych i 5 zasuszonych i tak samo w każdym miesiącu. Jeśli dojne dają średnio 30kg. Zatem jak bedzie liczona wydajność gospodarstwa?

leszek1000    956

Twoja średnia wydajność wynosi 9150l.Co dajesz swoim krową,że masz taką wydajność

akernolat    26

czyli policzyles 30x305, a w tym nie bierzesz pod uwagę krów zasuszonych. To byl przykład. U mnie w zależności od miesiąca średnia wychodzi od 23 do 27

leszek1000    956

czyli policzyles 30x305, a w tym nie bierzesz pod uwagę krów zasuszonych. To byl przykład. U mnie w zależności od miesiąca średnia wychodzi od 23 do 27

Krowa zasuszona nie daję mleka.Oni biorą wydajność którą miała z laktacji.tak mi się wydaję po co liczyć krowę która mleka nie daję ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PatrycjaFrelek
      Witam.
      Mam problem.
      Wydoilem rano krowe, która się po tym położyła i nie chce się podnieść.
      Lekarz był i dał wapno bo stwierdził że jest odwapniona.
      Ale nadal do tego czasu się nie podniosła.
      Czy ktoś miał takie doświadczenie ?
      Co można by było jeszcze coś zrobić, podać jej.
      Proszę o pomoc.
    • Przez RolAnonim
      Mam problem gdyż  mleczarnia dzwoni i mówi  że  mam za niską  laktozę w mleku, nigdy tego nie miałem. Tluszcz jest wysoki około 4,8 białko 3,3. Może  ktoś  miał taki problem i coś doradzi czego brakuje 
    • Przez ceston
      Witam wczoraj krowie nic nie bylo normalnie jadła i się zachowywała. Dzisiaj toczy pianę z pyska głową jej skręca w lewą stronę ( ona próbuje ją wyprostować ale dalej jej ucieka) nie je i nie pije teraz( właśnie niewiem czy to nie od skrętu szyi przestała jeść i pić). Weterynarz wezwany ale chcę mieć opinie innych pozę ktoś miał podobny problem. Wstaje normalnie. 2 Miesiące po wycielenia.
    • Przez Tytan99
      Jakie polecacie bydło mleczne Niemki czy holenderki z Konrada ktoś kupował ? Warto ? 

• Przez pitras
      Mam do was pytanie ostatnio zakupiłe jałówki z importu i niewiem czy dobrze zrobiłem , czy lepsze były by krajowe?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj