Jareczeeek

Odmiany pszenżyta ozimego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmerss34    218

witam. siał ktoś  w poprzednim roku  odmianę wiarus. ile z  ha sypało. mam wiarusa ładnie sie rozkrzewiło i jest geste ale  w kłosie ok. 10-14 pieterek, 

u znajomego grenado i dłuzszy kłos średnio 16-18 pieterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrRadziu15    34

No dobrze panowie, co polecicie na glebe IIIb-V siałem Fredro, w ub roku wyglądało najsłabiej, lecz sypało najlepiej i najładniejsze najcięższe ziarno miało. W tym porażka.... Z wiosny wyglądało i nadal wygląda jakby porażone wirusem dodam że materiał z firmy FN GRANUM. Wygląda tak jakby było pomieszane część dobrych nasion z których rosną zdrowe rośliny oraz część ch****ych z których rośnie jakiś odpad :( Ochrona Boogie i Fandango, nawożenie 130N. Termin siewu 22.09.2014r Więc nie ma do czego się przyczepić. Polećcie jeszcze jakąś dobrą firmę produkującą bądź rozprowadzającą nasiona zboż najlepiej prosto z danko czy strzelc itp. Nie wiem czy zaufam Granum po tym co sprzedali mi w tym roku bo w pszenicach też to jest... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

U mnie podobna sytuacja z Fredro ... w tamtym roku sypało dobrze ale wyglądało źle... Ja stawiam na Borowika w ub roku dał średnio t więcej niż Tulus i Fredro na tym samy,m polu Agrotechnika klasa binitacyjna , itp. max 8t na 0,5 ha doświadczalnym kombinowalem czy Borowik wytrzyma 150N bez skracania i klęka ale lekko potzeba 1l ccc i 0.3 moddus i stoi do 170N dalej klęka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a ja przymiezam sie własnie do Preludio,chciałem go nabyc w ubiegłym roku ale nie było dostepne w moich rejonach i wziołem Twingo ciekawe ile da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja też  posiałem  w tym roku pierwszy raz Fredro z centrali , z wiosny wyglądało super ale teraz ten kłośik to taki słabiutki powiedziałbym że poniżej przeciętnej,


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Ja też  posiałem  w tym roku pierwszy raz Fredro z centrali , z wiosny wyglądało super ale teraz ten kłośik to taki słabiutki powiedziałbym że poniżej przeciętnej,

 

Kolego  a policz pięterka  i  porównaj  z  innymi sąsiadów -  kłos  ,,fredra''  jest  ,,nabity''   też  patrzyłem że  krótki  i policzyłem pięterka  w moim  ,fredro''   i  jakimś  sąsiada  jego  póltora raza  większy kłos a  pięterek tyle  samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

Może ktoś napisać coś o odmiane Wiarus bo szukam nowej odmiany a jest bardzo ciekawa?

mam posiane pierwszy rok C1 wiarusa,  na wiosnę bardzo ładnie się rozkrzewił. noo kłos średni ok. 10 pięterek , sam jestem ciekaw ile wyda

bardziej podatny na choroby grzybowe  niż fredro 

 

fotki mam w galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

wg was ktore przenzyto na slabsze gleby typu V, VI Fredro, Borowik? czy moze macie jakies inne godne polecenia odmiany? mam fredro, rosnie na IV, V kl i wyglada bwrdzo ladnie tylko nie wiem jak na bardziej piaszczystej glebie urosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Borowik na najgorszym piachu urośnie więc jak najbardziej mogę polecić, fredro może sobie gorzej poradzić w takich warunkach.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaka odmiana pszenżyta na słabsze gleby IV-V - zachodniopomorskie, no i kawałek przy lesie jest, więc trochę piachu. Nie chcemy pchać się w koszty jeżeli chodzi o środki ochrony roślin, więc żeby miało w miarę wytrzymałość na choroby. Myśleliśmy też nad czymś z krótką słomą, bo my nie zbieramy, a zawsze łatwiej kosić.

 

ps. dobrze też żeby wytrzymało zakwaszenie gleby, bo wapna nie było dawane już dobrych pare lat(oszczednosci ;P) ;>

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie myślałem nad Fredro, zobaczymy też co będą mieli w centrali, dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Fredro,borowik lub Pizzaro.W naszych warunkach klimatycznych te odmiany sprawdzaja sie najlepiej.tez jestem z zachodniopomorskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołączam do pytań co zasiać. Gleba w większości IVb, trochę IVa. Utrzymana w dobrej kulturze rolnej. Mam zamiar w tym roku zaaplikować wapno, do tego dojdzie spora dawka azotu przed orką. Zasadniczo gleba słabo przepuszczalna, ale ukształtowanie terenu sprawia, że na znacznej większości woda najzwyczajniej spływa w dół pola na łąki. Przy średniej lub niewielkiej ilości opadów (tak jak w tym roku) jest ok. 

Chciałem kupić kwalifikowany materiał siewny. Zastanawiam się nad dwiema odmianami: Borowik i Tomko. Co lepiej wybrać? Czy odmiana Tomko nie wyginie mi na tej glebie? 

 

Dodam jeszcze tylko, że to centrum Polski. 

Edytowano przez JanuszBanasiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Borowik na najgorszym piachu urośnie więc jak najbardziej mogę polecić, fredro może sobie gorzej poradzić w takich warunkach.

 

Borowik czy borwik???


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Borowik na najsłabsze stanowiska. Jest jeszcze Borwo, trochę niższe ale też całkiem nieźle radzi sobie na słabych glebach. Ma bardzo ładne, grube ziarno.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

Witam.
Jakie w tym roku zamierzacie siać odmiany pszenżyta?

My w tym roku na ziemiach klasy 5-6 (łódzkie) mamy zamiar zasiać Witon, Maestozo i Fredro. Oczywiście materiał kwalifikowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Gdzie można dostać odmianę pszenżyta ozimego odmiany Meloman w północnej wlkp. nigdzie nie mogę jej dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

Nie sprzedaja jej w tym roku. Narazie centrale wziely to jako material bazowy do rozmnozenia. Za rok bedzie sprzedawany jako C1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj