Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

rozdzielacz czy tłok

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam

tak jak w temacie podnosze maszyne idzie dobrze cos psztyknie w rozdzielaczu i przestanie podnosic i wtedy zaczyna dosc szybko opuszczać opusci troche i znów podniesie i tak w kółko wiec czego przyczyna pompe wykluczam bo jak sie pusci na hydralulike zewnetrzna to silni z obrotów schodzi naj bardzie stawiam na uszczelniena tłoka????

a jeszcze czy naprawa tego jest trudna na co zwrócic uwage przy rozbieraniu

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oj nie wujek ma 7011 i moze zostawic maszyne na noc i bedzie wisiec pewnie masz ta sama usterke co ja sle jak sam nie jestem pewny co jest

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Ale wiesz mi chodzi o to ze jak cos podniose to mi troche opuszcza i podnosi...ale one wszystkie tak mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak opuszcza to znaczy,że układ jest nieszczelny, a że wszystkie tak mają- nie powiedział bym, u mnie w 4011 po wymianie uszczelnień na tłoku siewnik wisiał całą noc i spadł może o 15 cm. Ja też się zastanawiam co mi puszcza w c 360 i nie da się tego sprawdzić bez rozbierania podnośnika(chyba), lepiej żeby puszczał tłok, bo naprawa jest tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

w moim 7211 też się tak dzieje - tzn zależności od humoru hehe, zdarzyło się że zapiąłem aktywny i mi nie poskakiwał i jak wyłaczyłem silnik to nie opadło, a gdy zapiąłem lżejszą maszynę to tak się działo jak napisał autor tematu


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7
Te zetory tak mają ja mam 7011 i jest tak samo..Ale one tak wszystkie mają

Nie wszystkie tak mają, tak maja te które mają nieszczelny układ hydrauliczny...a zazwyczaj jest to rozdzielacz i tłok no albo to albo to to już zależy....jak układ jest szczelny po remoncie to nie będzie puszczał...ja zrobiłem wszystko w c-360 i przestal pusczać wiadomo cos tam puści ale to nie jest żaden jd czy cos w tym stylu.... ;) bez rozbierania nie da się tego określic..... niestety....


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

Zetory już tak mają.

Mój 7245 trzymał jak był nowy, potem nie trzymał, jak zrobiłem wymianę uszczelnień w siłownikiach to znów trzymał a teraz to różnie bywa ale ma już ponad 3500 mth i większość tego w podnośniku (pług, ciężkie brony etc).


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Ja mam podobnie w C-360 i do tej pory nie naprawiłem


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marex    0

Napoczątku pisze ze nie chcem zakładać nowego posta i myśle ze to jest dobre miejsce na mój temat :)

 

Sprawa dotyczny zetora7045 z turem chodzi o to że jak jest ciągnik nie rozgrzany to tur podnosi dobrze ma szybko i duże ciężary, a jak troche się rozgrzeje to zaczyna sie problem. na obrotach 540 na wom prawie w ogóle nie podnosi jak przerzuce na 1000 to jakoś sobie radzi. Dodam że nie jest to raczej rozdzielacz bo był regenerowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Jeżeli mówisz że rozdzielacz jest w porządku to pewnie [pąpa] pompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marex    0

O pompie też myślałem, ale nie jest przypadkiem tak że jak pompa jest zepsuta to czy olej rozgrzany czy nie to będzie on słabo podnosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Wiesz . . . co innego pompa zepsuta a co innego zużyta, jeżeli jest zużyta to przy zimnym oleju (gęstszym) będzie jeszcze jakoś pracowała, a w miarę wzrostu temp. oleju jes sprawność będzie spadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

A mił ktos taki przypadek że pompa podnośnikowa roczna sie zatarła :) .U mnie tak się stało w C-360 rozebalismy skrzynie bo nie było wiadomo o co chodzi skrzynia dobra my dotykamy pompy a ona ani drgnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

coś ją zablokowało jak już, a jak wałek włanczałeś to co się działo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

"marex" , masz typowe objawy zużycia pompy hydraulicznej ,czyli jak zimna to luz kompensuje gęstością oleju i dlatego masz większą wydajność . Nie ma co się długo zastanawiać tylko zakładać nową , ale szukaj oryginalnej ( tzn . od 7211 bo starego typu już nie produkują ) , cena ok. 480zł.


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marex    0

Dzięki za odp. W takim razie będzie trzeba włazić pod zetorka i wykręcać pompe i najlepiej jak najszybicej zanim jeszcze w pole nie trzeba iść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

Jak wałek włączałem to ciagnik prawie gasł a bez wałka chodził normalnie kedyś pytałe mechanika to stwierdził że to była wina oleju bo był dziurawy filterek ptzy pompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez ziooober88
      Witam, posiadam Zetora 7211 wczoraj zakleszczyła mi się w nim skrzynia. Po odkleszczeniu stwierdziłem, że wymienię olej i filtry. Wymieniłem filtr olejowy i do tego wyczyściłem filtr magnesowy przy pompie. Zalałem nowy olej, podpiąłem glebogryzarkę i pojechałem na pole. Chcąc podnieść maszynę podnośnik nie reagował. Stwierdziłem, że jest mało oleju. Dolałem oleju i podniósł później po przejechaniu kawałka znowu nie chciał podnosić ale oleju jest odpowiedni stan. W pewnym momencie podniósł i zjechałem do domu. W trakcie powrotu podnośnik zaczął opadać. I raz na 20 razy podniesie podnośnik. Jak włączę kiprowanie przyczepy to na wyjściach nie pojawia się ciśnienie. Co może być nie tak? Gdzie leży problem? Czy przy odkleszczaniu coś przestawiłem? Dodam, że musiałem ściągać całą pokrywę skrzyni żeby go odkleszczyć.
    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj