Zaloguj się, aby obserwować  
valterka99

Jaką sieczkarnie do MTZ 82 lub Valtry n82

Polecane posty

valterka99    0
:D:D Mam zamiar kupić używaną sieczkarnie.Taką do 20 tys.Jakie macie sieczkarnie,jak sie sprawuja,z jakimi ciągniami pracujecie.Czy kukurydza jest dobże pocięta i jakie jest zapotżebowanie na moc.u mnie kosiła by 5-7 ha.Więc co o tym sądzicie jakie macie propozycycję.Może wasi sąsiedzi mają jakieśsieczkarnie jeśli byście mogli zapytajcie jak się sprawują.Z góry dzieuje za odpowiedzi :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ82    3

Proponuję Pottinger MEX OK 1-rzędowa za 20 tyś na pewno kupisz i jeszcze z 10 zostanie, a zarówno MTZ jak i Valtra da radę. Obecnie mam sieczkarnię Deutz-Fahr ale rozglądałem się za Pottinger. Choć w tym roku kukurydza u mnie już wyższa niż MTZ i gęsto siana, nie wiem czy nie będziemy ciąć samobieżną żeby było szybciej.

Edytowano przez MTZ82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Ja mam w kupnie pottingera prawie nówkę za 5500 tyś tanio nie :lol: ,ale nie widziłem jej jeszcze ,ale pewnie bendę brał więc nie przesadzaj z tą kasą na jednorzędowa bo dołożył byś 10 tyś i masz samojezdną trzy-czterorzędową ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

kiedyś wujek miał pottinger 1 rzędową i ciągał c360... Oj lekko nie było ale qq było bardzo dobrze pocięte... Potem nie mógł robić bo coś mu sie rwało i sprzedał za 500 zł i kupił koleś 10km ode mnie i dołożył tylko jakiś łańcuch i chodzi do tej pory. Jak sprzedał pottingera to kupił mengele i c360 miała lżej i nawet ładnie cięła. Jego sąsiad ma taką samą mengele i kosi tym już z 10 lat i mówi że zero awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Przekalkuluj sobie czy Ci się to opłaca. My cieliśmy jednorzędówką przez kilka lat a teraz wolimy wynająć dobry sprzęt z gniotownikiem dzięki któremu kukurydza będzie idealnie rozdrobniona i ziarna naruszone i zbiór będzie szybszy co też przekłada się na jakość paszy. Moim zdaniem ciężko Ci będzie zebrac te 7 hektarów w takim czasie by ta cieta na początku i na końcu miała ta samą zawartość suchej masy. Z każdym dniem kiszonka traci na jakości i cięzej ja ugnieśc. Pomyśl też ilu pracowników będziesz musiał nająć do pracy, będziesz musiał mieć przynajmniej 4 ciągniki (jeden z sieczkarnią , minimum 2 do odwożenia kiszonki i jeden do ugniatania) one też spalą dużo paliwa. Dochądzą do tego jeszcze koszty serwisu maszyny. Niewiem jakie ceny ma Pottinger ale w mojej Mengele MB290 części są drogie. Jedyny plus posiadania własnej sieczkarni jest taki, że tniesz kukurydzę kiedy chcesz i nie jesteś zależny od usługodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Ja też myślę że dla ciebie dobra była by sieczkarnia Pottinger-a,MEX OK ,jest chyba najlepsza ,ponieważ nie ma w niej przestarzałych taśm łańcuchowych ani rozwiązań takich jak w np.MEX II , na inne Pottingery nawet nie patrz...Co do szybkości zbioru się nie wypowiem bo nie widziałem jej''na żywo'' :P .Ale jeśli chcesz by zbór przebiegał sprawnie i szybko rozejrzyj się za MENGELE 400 ,kolega mojego ojca ma ją już 3 lata kosi ok.7 ha rocznie ciąga ją 90 konny ciągnik więc mtz czy valtra powinna też dać rade ,awari jeszcze żadnej nie było ,to co mi się najbardziej podoba w tym Mengele to gniotownik i szybkość, w km/h tego nie określę ale ojciec mówił że trzeba zapierniczać niezłym truchtem za tym mengelem :lol: nie to co w Pottingerze 2 czy PZ MH 80s ,które się zapychają przy szybszej jeździe [nawet w małej qq],a w Pottingerze dodatkowo pękają przekładnie <_< <_< 3 sieczkarnią która mogła by być dla Ciebie dobra, jest PZ MH 90s Vicon jest to następca PZ MH 80s którA obecnie użytkuję B)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj