andrejus

Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM

Polecane posty

pawelec    89

robert, jak to model JD?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

ja tez bym polecil rozejrzec sie za renaultem

szczegolnie za takim z serii .14 wiekszosc mechaniczna i prosta w naprawie, no moze dostep do skrzyni jest problemem bo trzeba podniesc kabine

ta z linku jest mechaniczna i kabina nie ammortyzowana chociaz zdazaja sie, ale rzadko w tej serii


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niuniek1    78

Ja też bym ci radził wziąć JD 3650 :P W MF bardzo szybko siadają skrzynie(nie mówię że we wszystkich ) kto kupił dobrego Mf-a to go chwali pod każdym względem, więc mf-a bierzesz na ryzyko(albo będziesz remontował albo nie)

Edytowano przez niuniek1

Massey Ferguson 255
Ursus C-360 2x
Case 4230
Kanał youtube[--->http://www.youtube.com/user/gallendor11?feature=mhee<---]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Co wy z tymi skrzyniami w MFach awarie zdarzają się może nieco częściej niż w innych ale to przez precyzyjne elementy skrzyni i jak jest brudny lub zepsuty (z powodu wymieszania z innym) to nie ma smarowania i się psują. Poza tym w Renaultach były te same skrzynie (nie wiem w których jeszcze ale na pewno w Aresie) i jeszcze nie słyszałem żeby były były z nimi problemy. Jeżeli tylko w Aresie o nazwie Hexashift to znaczy że Dynashift nie jest awaryjna. W Renault MF Landini może się psuć co najwyżej elektryka i elektronika ale można naprawić to samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Pamiętajcie że wygoda pracy nie jest jedynym kryterium, awaryjność również biorę pod uwagę.

 

Jest sposób aby sprawdzić skrzynie? np przed kupnem poprosić o godzinkę pracy przy pługu. Czy to coś pomoże w ocenie skrzyni? Mam na mysli MF

 

Jakoś do renault nie jestem przekonany, może to z powodu nie najlepszej opinii aut. Cena w stosunku do lat powala, około 35 tyś zł za 26 letnią renatkę? toż to szok :)

 

Była wzmianka o fendt i df z początku lat 80. Czy to rzeczywiście byłaby dobra inwestycja? starszy od Mf i zetora ale masywniejszy? Czy tak to należy rozumieć?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

ale wiele renatek jest na silniku MWM montowanym w fendt i deutz ktory jest jak wiadomo bardzo wytrzymalym i nawet mozna powiedziec niezawodnym silnikiem

a z ta cena i wiekiem przesadziles mozna znalezc mlodsza

http://otomoto.pl/renault-11054-A55933.html

http://otomoto.pl/maszyna-rolnicza-renault-110-54-A80662.html

http://allegro.pl/renault-133-54-rok-1994-case-john-deere-zetor-new-i1734953178.html

takie tam przyklady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Jak sprawdzisz skrzynie na rozgrzanym oleju i pod obciążeniem i wszystko będzie sprawne to znaczy że jest dobre i najbliższy czas powinno chodzić. Zastanawiałem się jak kupowałem MF 6170 nad Fendtem i nie podobała mi się w tych starszych kabina a nowszy był dużo droższy. O deutzu nic nie mogę powiedzieć bo nie wiem nie lubię po prostu tej marki i nie brałem jej pod uwagę może to błąd no ale jak się zobaczy jakiś ciągnik i się w nim zakocha to tylko taki chce się mieć. :lol: Do Fendta są też części trochę droższe. Mi każdy polecał Zetora ze względu na prostotę i ja ci go polecam.

Masseya Fergussona 6170 wybrałem właśnie ze względu na wygodę bo ma EHR klimę wszystko włączane z przycisku no i najważniejsze ze względu na genialną skrzynie Dynashift. Rozważany był też Renault Ares ale akurat był ładny MF więc wyszło tak a nie inaczej. Następnego zamierzam kupić Fendta ale to dopiero za kilka lat jak dobrze pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Mam go dopiero pierwszy rok trochę popracował i nie widzę w nim nic niepokojącego. Było kilka głupich usterek jakiś bezpiecznik się spalił czy styk zaśniedział itp. niektórych dało się uniknąć ale po przesiadce z c360 to się nie wie jak tym jeździć. Dużo się o nim dowiedziałem podczas użytkowania. Jest z 1995 roku więc wydech na środku ale mi to nie przeszkadza zarejestrowany w 1996. Sa na nim ślady po bliźniakach i ma przedni tuz. Dałem za niego niecałe 70 tysi. Na liczniku ma 4,5 tys. mth. Uważam że ma wiarygodny przebieg ponieważ w środku jest nie zniszczony i ma opony z 1995 roku i zużyte do połowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Ok. Jak sie ma moc mf-a do mocy zetora? 1224 ma około 110 KM i miała ciężko przy agregacie szczególnie pod górki.

Czy mf mając 115 KM da sobie radę ?

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Witam:) Ja Bym osobiscie miałem dwa zachodnie ciągniki i na obydwóch się przejechałem a najwięcej na NH. i to nie były wcale jakies za tansze pieniądze bo obydwa były pow 60tys. też posiadałem mf 6170 i jak dałem do niego agregat podorywkowy 3m i miał cięzko a zetor 117km i idzie bez problemów. Teraz mam zetora 12245 i jestem z niego bardzo zadowolony co z tego że nie ma EHR rewersu albo klimy ale mam sw. spokój tani w eksplatacji. A zachodni to nigdy nie wiadomo na jakiego trafisz możesz kupic takiego co bedzie chodził 5 lat bez niczego a moze być tak że co chwilę coś się będzie psuło a wtedy to już nie są małe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

A nie jest tak że Ursus 1224 ma ten sam silnik co Zetor 12245? Ja swojego zapinam do Accorda pneumatycznego nabudowanego na agregat bierny 3 rzędowy z 26 zębami. I z przodu jeszcze daję dwa rzędy zębów i koła ugniatające między kołami ciągnika i chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

silniki w ciezkiej serii sa bardzo podobne, roznia sie tylko osprzetem(jesli sie nie myle)

a jak chcesz sprawdzic skrzynie przeciez do srodka nie zajrzysz <_<

ta rania z 2 linku stoi jeszcze we francji wiec + transport

ogolnie silniki MWM maja opinie oszczednych i nie do zajechania


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Była wzmianka o fendt i df z początku lat 80. Czy to rzeczywiście byłaby dobra inwestycja? starszy od Mf i zetora ale masywniejszy? Czy tak to należy rozumieć?

 

Bardziej trwałe ale i masywniejsze też :P

Ktoś wcześniej wspominał o mieszaniu olei - i właśnie te 2 marki mają oddzielny obieg dla hydrauliki, tak więc jeśli nawet podłączysz maszynę z innym olejem nie dostanie się on do skrzyni ciągnika wg mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie ;)

Co prawda za te same pienądze będą one kilka lat starsze od ciągników typu MF, Zetor, Same itp ale chyba czyms sobie zarobiły(opiną, jakością) na to aby się za nie więcej płaciło ;)

może się myle ale taki jest mój punkt widzenia bo jak narazie nieznam nikogo kto by na nie nażekał a pracują w okolicy róże nawet te z początku lat 70

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Ok. Jak sie ma moc mf-a do mocy zetora? 1224 ma około 110 KM i miała ciężko przy agregacie szczególnie pod górki.

Czy mf mając 115 KM da sobie radę ?

Ursus 1224 wg danych tech. ma moc 120 KM bez turbo, a 146 KM z turbiną (silnik jak w zetorze 14 145). Jeśli masz 1224 bez turbo to i tak pociągnie agregat 3 m. czy pług 4 skibowy z palcem w nosie. Dla mnie Ursus 1224 to luksus. Poziom głośności w kabinie to tylko 80 dB (tylko wstaw siedzenie pneumatyczne to Ci tyłek nie odpadnie) :D . Mój znajomy ma 12 145 tylko nie wiem którą wersję bo były dwie 105 KM i 115 KM (żadne seryjne 12 145 nie miało turbiny) :( . Też obrabia nim 80 ha i ciąga nim podobny sprzęt. I nawet nieźle mu to idzie B).


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1934    1

W MF ważne żeby zajrzeć pod kabinę z prawej strony tam będą wybieraki od biegów tam sprawdzisz czy nie ma luzów albo czy wałki wybieraka nie są wyrobione to do skrzyni a poza tym zobaczyć ogólny stan kabli czy wszystkie są podłączone zobaczyć czy nie przecieka gdzieś na łączeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Ursus 1224 ma moment obrotowy 410 i 120KM a MF 6170 110KM i 430 momentu obrotowego a MF 3115 115KM i 436 momenty obrotowego. :D A jaki dokładnie ma być ten agregat? Jeśli Ursus uciągnął to MF tym bardziej ze skrzynia Dynashift to na 101%. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

FD1_14018.jpg

od tego na obrazku rózni się tylko:

3 rzędy zebów (kultywator) Siewnik polonez,Zespół dogniatająco kopiujący.

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

jeśli ten 1224 twój ma z tym problem to pewnie skończony jak h** , nie lepiej za te kase go odremontowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ursus 1224 ma moment obrotowy 410 i 120KM a MF 6170 110KM i 430 momentu obrotowego a MF 3115 115KM i 436 momenty obrotowego. :D A jaki dokładnie ma być ten agregat? Jeśli Ursus uciągnął to MF tym bardziej ze skrzynia Dynashift to na 101%. Takie jest moje zdanie.

Ale czy jest sens kupna słabszego ciągnika nielepiej te 10KM większego od Ursusa :huh:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Ja bym nie powiedział że słabszy po kilku latach Ursusy tracą moc u nas znajomy ma 1224 i jest słabszy od NH t5060 który ma 105KM. Moze mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z momentem obr. i mocą dlaczego jak podałem ursus ma mniejszy moment a większą moc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

jeśli ten 1224 twój ma z tym problem to pewnie skończony jak h** , nie lepiej za te kase go odremontowac?

 

Co ty chcesz remontować? Starą rdzę? Silnik do wyj... skrzynia też. Podnośnik wyrobiony. Luzy w każdym kole. Zwolnice też. Kabina stara Korniki wszędzie. I remont? Nie załamuj mnie.

Kurdę podobają mi się te Mf-y ale boje się drogich napraw.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

U nas we wsi parę lat temu było jeszcze dużo ursusów a teraz zostały tylko dwa w miarę nowe. Pozostali mają albo MFy albo Renault albo nowe. Jak mówi andrejus wszystkim się nie opłacało remontować. Ludzie kupują te zachodnie używane i jakoś nimi jeżdżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj