andrejus

Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM

Polecane posty

andrejus    158

Witam. Traktor na 80ha. Będzie pracował przy 3 metrowym agregacie uprawowo siewnym- ciąganym na wózku i pług 4 skiby.

Gotówka do 40 tyś zł.

Nie wiem co wybrać, zetor czy Massey-ferguson.

Zetor dobry jest bo łatwo go naprawić i części w każdym sklepie a MF? Gdy kupie mf-a z jakąś ukrytą wadą np skrzyni dynashift (nie wiem nawet co to dokładnie znaczy) to podejrzewam że sam nic nie zrobię, przemawia za nim jego wygoda której niestety nie ma w zetorze.

 

Obecnie mam starego 1224 i gdy pomyśle że mam cały dzień spędzić w traktorze to już uszy mi puchną od hałasu a d*pa boli od niewygodnego siedzenia.

 

Co przemawia za Mf a co za zetorem? Plusy i minusy.

Na co zwracać uwagę kupując Mf-a ? Jaki model byłby najlepszy?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Z MF to za to kupisz 3125. Na pewno komfort będzie bez porównania z Zetorem ale za to części bardzo drogie. Zetora naprawi ci każdy wystarczy młotek. takie jest moje zdanie miałem podobny wybór i kupiłem MFa ale wolałem dać więcej i mieć nowszego i ładnego bo te do 40 to głównie pordzewiałe i bardzo zniszczone z wyglądu no ale przecież wygląd odzwierciedla przynajmniej trochę to jest w środku. Polecam tez jakiegoś Renault u nas jest sporo i sobie chwalą ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Polecam zeror, sam mam 5211 który ma 24 lata, ojciec kupił, ciągnik pracuje od nowości w gospodarstwie. Ciągnik bezawaryjny (tylko drobne naprawy) Komfort pracy bez porównania z Ursusami. łatwy w naprawach i części stosunkowo tanie. Tak jak przy ursusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rjurczyk    7

Według mnie zmiana na Zetora nieopłacalna. Co kupisz, 12245? Ok, kabina lepsza, ale technicznie masz dokładnie to samo co obecnie (1224)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Dobrze żeby wypowiedział sie na ten temat ktoś kto miał lub ma Mfa i zetora. Czy Mf-y są awaryjne?

To że części drogie to wiem. Ale nie o to tu chodzi, podam przykład :

 

Porównajmy 2 pojazdy - chiński i japoński. Wiadomym jest że części do japońca drogie a do chinola tanie jak barszcz ale w którym bedzemy częściej grzebać? W chińczyku praktycznie każdego dnia a w japońcu raz na 5 lat wymienimy część eksploatacyjną, więc przy wyborze nie należy kierowac się cenami części.

Czy tak samo jest z MF i Zetorem?

Ile mtg średnio wytrzymuje Mf bez remontu?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz jak to kolega pisał możesz kupić ursusa 12245 to nie będziesz musiał się przyzwyczajać do innego możesz zwrócić uwagę na Renault,Landini bo te marki ludzie sobie chwalą ale zetora 12245 za te 40tys. nie kupisz bo wiem bo mój kuzyn teraz kupował z 1996r i zapłacił 46tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Kolego @david697 ale walnąłeś tak 1224 zmieni na 5211 i on w sam raz pociągnie 4 skiby i agregat 3 m :lol: Tak jak podałeś dobrego MF nic lepszego w takim przedziale mocy nie kupisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Aw czym ta praca będzie inna...? i tak komfortem nie pobije mf-a.Sam mam 3065 juz prawie 5 lat powiem szczerze że aż chce się nim jechac w pole-cicho.przytulnie,wygodna obsługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

A może zainteresuj się jakąś inną marką. Osobiście wiem że nie do zdarcia są John deere'y, mianowicie starsze typy te z półokrągłą kabinką. Taki 140konny to wielkie, cięzkie i mocne bydle które jest jeszcze ubogie w elektronikę. Za 40 tys zł można kupić elegancki egzemplarz około 1990 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1934    1

Skoro masz ursusa 1224 to polecam z MF-ów 3080 u mnie traktor pracuje bez awaryjnie już 8 sezon agregat bierny 5,20 talerzówka 3.20 pług kverneland 4 skiby agregat uprawowo siewny bierny 4m . paliwo, oleje i filtry wymieniane tylko były pracuje bez porównania lepiej niż 1224 o spalaniu i wygodzie operatora już nie mówię niestety gdy był kupowany nikt nie patrzył na to w jaką był wyposażony skrzynię tylko 30km/h całe szczęście ze nie używam go do transportu. ważne też żeby przy jego użytkowaniu nie mieszać olei w hydraulice jest to dala niego zabójcze. Ja ze swojej strony jak najbardziej polecam MFa jestem z niego zadowolony i ciągle mnie zadziwia swoimi osiągami. w niedługim czasie przyprowadzę nowego MF 5445 ciekawe jak ten będzie się spisywał.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Niedaleko mnie rolnik ma Mf chyba 80 koni dał za niego 40 tyś i tyle samo za naprawy najwięcej kosztowała skrzynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Według mnie Zetora szkoda kupować, jak coś to albo MF albo JD, tylko żeby był dobrym stanie. Ja bym ci polecał JD 3650; 115Km, 40km/h, zero elektroniki, części drogie ale ogólnodostępne. Sąsiad w zeszłym roku kupił Mf 3630 (130Km) i już raz go rozpoławiał. Zaś drugi sąsiad ma MF 3650 i pracuje nim bezawaryjnie 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

kolega ma 3080 bez turba jakes 1.5 roku juz byly problemy ze skrzynia a ostatnio robilismy w nim przedni naped zciely sie frezy na tym kole co laczy przedni wal ze skrzynia (nie wiem jak to wytlumaczyc fachowo) ogolnie ciagniki bnie maja zlej opinii ale najlepszej tez nie

ale zetor to sie za bardzo ceni i za 40tysnie kupisz nic konkretnego ja na twoim miejscu rozejrzal bym sie za jakas renatka albo case :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

A niedaleko mnie rolnik ma zetora 16145 dał za niego 35tys.A musiał kupić skrzynię, bo stara się rozleciała, zrobić remont przedniego mostu i mówi, że w niedługim czasie będzie musiał zrobić remont silnika...

Według mnie takie pisanie, że ktoś tam kupił ciągnik i drugie tyle co za niego zapłacił musiał włożyć w remont, jest bez sensu B)

Kolega wyżej pisze, że ursus 1224 z 99 roku byłby lepszy, ale do 40tys. raczej takiego się nie kupi ;)

Skoro masz ursusa 1224 i chcesz go zmienić na coś bardziej komfortowego, to weź mf-a lub johna.W tych pieniądzach niczego lepszego nie kupisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Te 3080 itp faktycznie nie są zbyt udane(trwałe) wujek męczy się z nim już chyba 6 czy 7 rok <_<

 

Co do tematu myślę że za te 40 000zł można znaleźc Deutza Dx 145 lub jakiegoś Fendta 614LS z początku lat 80 i raczej będzie to lepszy wybór niż MF ;)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

łukasz, 'udani' to są ich właściciele i operatorzy.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

heh pawelec troche w tym prawdy bo moj kolga nie oszdzedza swojego mf ostatio jak z nim jezdzilem jak sobie odsniezal to pozal sie boze myslalem ze wajche od rewersu urwie tak za nia szarpal i to bylo chyba glownym powodem rozwalenia napewdu bo jeszce sie niezatrzymal a juz zmienial kierunek jazdy i ostro szarpal sprzeglem i oszywiscie gaz oporowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ale czy ci "udani operatorzy" nie użytkują innych marek tylko MF ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

A co inne marki się nie psują? :blink: Znajomi w NH maja już drugą skrzynie i czwarty most a ciągnik ma 1,5 tys.mth. i jest pierwszy rok. Nawet Fendt się może zepsuć problem w tym że Zetora to ci każdy młotkiem w stodole naprawi a zachodniego to nie bardzo, ale komfort jest bez porównania. Ja ci polecam jakiegoś renault bez elektroniki. Np. coś takiego nie mówię że on nie ma w ogóle elektroniki! Ma tyle ile trzeba do wygodnej pracy i jeśli się nie mylę amortyzowaną kabinę.

http://otomoto.pl/ciagnik-renault-133-14-133-14-133-14-133-14-A54906.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1934    1

MFa trzeba obsługiwać z głową bo jak jakiś narwaniec wsiądzie z pronara albo innego ruska i szarpie biegami bo tam na siłę musiało wejść to nic dziwnego że MF serii 30xx ma taką fałszywą opinię nieudanych traktorów że skrzynia słaba że EHR nie działa a to wina użytkowników bo nie umieją się obsłużyć oczywiście zdarzają się wadliwie złożone ciągniki ale to są sporadyczne egzemplarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

robson1934 dokładnie zachodnie ciągniki a zwłaszcza te tańsze(MF Landini itd.) są delikatne ważne jest w nich terminowe zmienianie olei i filtrów. Jeśli jeździ się nimi umiejętnie to można powiedzieć że są o wiele trwalsze od Ursusa i Zetora. Chociaż na kopalni w Bełchatowie Ursusy na dobrych olejach robią po 16 tys. mth. bez remontu silnika więc nie można powiedzieć że są słabej jakości najważniejsze to dbanie o nie i umiejętna obsługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

O to dobre porównanie, w ruskich trzeba nieraz siłą. Powiem tak... Mam Belarusa z 2010roku i john deere'a z 1987roku. Mimo 23 lat różnicy JD jest o 100% wygodniejszy, bardziej niezawodny i udany. posiada nawet już półbiegi pod obciążeniem. Wszystko w nim działa bez zarzutu, użytkuję go od 2005 roku i tylko podstawowa eksploatacja mnie interesuje w nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj