Rado9990

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym

Polecane posty

SKORPION1    0

Ten przewód jest czysty bo jest przedmuchany i nawet ustami nie ma problemu przedmuchać . Jak zalałem odstojnik do pełna i ruszyłem pompką to pociągła ale tylko troszkę z odstojnika i przestała ciągnąć , a z banieczki ciągnie luks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Ja u siebie odstojnik pominąłem :) , ale stosuję paliwo z dobrej stacji i porządne filtry wstępnego i dokładnego oczyszczania. Sprzęt pracował tak kilkanaście lat, kosząc rocznie ponad 100 ha. Filtry zmieniane dwa razy na sezon. Możesz tak zrobić dla sprawdzenia jak nie chcesz na stałe. Podłącz przewód paliwowy bezpośrednio pod pompkę. Jak zassie bez problemu (trochę trzeba pompować) to masz nieszczelności gdzieś w układzie odstojnika. Czasami podkładki nie trzymają (raz użyte nie spełniają swojej roli). Jak nie zassie to tą nową pompkę możesz wyrzucić na śmietnik i podziękować sprzedawcy za współpracę na przyszłość. Pompka pasuje od c 330 tyle, że tam paliwo grawitacyjnie dochodzi do pompy :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Wina pompki lub nieszczelność w układzie.Jak pompka jest dobra i układ szczelny to nie trzeba nic kombinować z zalewaniem odwadniacza czy pompowaniem powietrza w zbiornik.Nowa pompka wcale nie znaczy doba,do licha jest zamienników które nie są w stanie pociągnąć z dołu paliwa ani utrzymać go w układzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

W tym temacie to już było napisane, ale powtórzę, sprawdź dokładnie szczelność wszystkich przewodów, bo może masz gdzieś przetarty i dlatego pompka nie da rady paliwa podać. Sprawdź też przewód idący ze zbiornika, a szczególnie w miejscu jak podchodzisz do silnika to masz ten przewód pod nogami, on tam jest zaciśnięty taką metalową opaską czy uchwytem i w tamtym miejscu kiedyś mi się przetarł.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Dokładnie jak kolega wyżej pisze... przede wszystkim sprawdz szczelność przewodów... Ja całe żniwa z tym walczyłem! na pełnych obrotach chodził ok ale jak tylko dłuższą chwilę chodził na wolnych to od razu się zapowietrzał... Zmieniłem chyba ze 3 pompki zasilające... Sprwadziłem wszystkie uszczelnienia... szukałem dziur w przewodzie i nic! dopiero po zniwach tak jakoś w październiku zmieniałem pompę wtryskową i tak w ciszy sobie pompowałem paliwo pompką w momencie jak przestałem pompować to słyszałem taki charakterystyczny dzwięk powietrza (z tego wynika że jak było chłodniej szczelina sie powiększyła i można było usłyszeć powietrze). Pęknięta jest rurka do zbiornika. W miejscu pierwszego poziomego zagięcia. Narazie nic nie grzebałem ale już wiem jaką miałem przyczynę ciągłego zapowietrzania i przed sezonem na pewno to naprawię.

PS. ten separator wody (odstojnik) sobie daruj... Weź go omiń i wcale nie podłączaj bo to tylko dodatkowa możliwość zaciągania lewego powietrza... Ja już go wywaliłem 5 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Problem zdiagnozowany wina była właśnie w tym separatorze wody a mianowicie delikatnie uszczelka nie tak była ułożona i jak napompowałem powietrze do zbiornika to wtedy delikatnie było słychać jak powietrze idzie bokiem .Kolego panczo1922 a jak połączyłeś ten przewód metalowy z pompką bo ja też myślałem aby go pominąć ale to jak będzie cieplej to się z tym pobawię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Przede wszystkim nie baw się z tym teraz bo na samą myśl o tym mi ręce marzną :) hehe

a więc tak... uciąłem kawałek rurki razem z tą końcówką w takim miejscu żeby rurka miała proste zakończenie...

tak jak mogłem podgięłem sobie ją bliżej pompki... Potem zabrałem się za końcówke. Uciąłem tak żeby mieć ok 2-3cm prostej rurki na końcówce. I końcówkę razem z rurką do zbiornika połączyłem wężykiem (bodajże fi10) dla pewności pozakładałem podwójne opaski żeby mieć pewność że nie zasysa tamtędy powietrza, podłączyłem bezpośrednio do pompki zasilającej i jest ok... :) żadne separatory! to jest jakaś porażka... Boże jak se przypomne co z tym g...nem przeżywałem....:/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Ja nic nie odcinałem. Podgiąłem ręcznie przewód (ten od zbiornika) tak by pasował do pompy i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Już mi sie przypomniało dlaczego odcinałem... (przecież też mógłbym bez problemu podgiąć:):)) a mianowicie miałem uszkodzoną tą główkę co się przykręca do pompki (było podpiłowana kiedyś brzeszczotem przy próbie naprawy) i ciągnęła mi lewe powietrze. Więc zamieniłem ją na inną główkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spawel98    0

ja popieram nadal pompowanie zbiornika powietrzem najlepiej sprężarką..... ;p

 

radzę nie nabijać bezmyślnie postów

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem ten problem ale wymieniłem pompke i przewód paliwowy i jest dobrze nie wiem tylko czemu jak go pale do chodzi na duzych obrotach co to może być

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

a ja mialem taki przypadek najpierw robilo sie podciśnienie miedzy przewidem od filtroe do pompy.myslalem ze to z powodu zaklejenia nie filtrow choć to wydawalo się nie możliwe bo filtr\y wymieniam przed każdym sezonem., no ale wymieniłem pojechałem w pole a tu zdziwienie bo nie można było wkrecic silnik na obroty ,zaczelo się odkręcanie wszwlkich przewodow poczawszy od zasilenia zbiornik odstojnik i całej reszty instalacji poregeneracje pompy wymiane pompki zasilającej....tydzień nie mój . Wymiana uszczelek miedzianych kilka razy i nic to nie pomoglo a przyczyna była tak glupia ze az dziwna twozenie podciśnienia była spowodowana przez wypracoawanie się zaworku przelewowego od powrotu nadmiaru paliwa jest on na filtrach paliwa.a druga przyczyna to zatkanie woda filtrow paliwa po przez zatankowanie paliwa po baniaku z woda na polu....po prostu zablokowal się filtr przez ilość wody może 50gram i to wystarczylo do tygodniowego przestoju


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Koledzy bo może macie pompki od c-360 zamontowane niektórzy tak robia i pożnjej się dziwią ze nie moze pociagnąc paliwo , najlepiej wydać te 200 zł na dobrą pompkę paliwową i wtedy nie ma siły zeby zapalic SW-400 to sa silniki które lekka poczuja paliwo odrazu kręca. Natomiast jesli chodzi o zapowietrzanie to ja wymysiłem taki pantent jak kierowcy maja w cieżarówkach, a wiec kupuje się taka pompkę do pompowania paliwa montuje się ja w przewód zasilania pompuje się nia i moment paliwo ze zbiornika trafia do pompy paliwowej.

 

Jesli chodzi o drożność układu paliwowego to tez miałem taki problem ze kombajn nie miał siły i stawał mi na polu. Postanowiłem na zime zdjąć zbiornik rozciać go. Wiecie ile syfu było w srodu.. Rok wcześniej płukłałem go na górce tak by lepiej paliwo spływało , poleciało dużo syfu ale nie wszystko i to takie błoto leciało. Prawda jest taka że zbiornik na zime powinien być zalanay pod kórek tylko kto tak robi. Strach tak zalewać bo cwele by to wypompowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ML1224    11

moze nie w temacie ale moze ktos zainteresowany maszyna godna polecenia jak cos to widzialem ja w pracy :)

m.otomoto.pl/A297267

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

mój bizon sie nie zapowietrza tylko jak pompuje recznie to z pompki leci troche paliwa i cięzko jest go zapalic po postoju gdy jest zimny silnik tzn musze dac duze obroty jak do koszenia i 15razy zakreci i chyci ale nie może wejsc na obroty i po minucie chodzi normalnie co może byc przyczyną czy da sie jakos uszczelnic tą pompkę(podejrzewam ze jest to orginalna ze starych zapasów bo bardzo dobrze pompuje nawet jak układ jest pusty tylko ten wyciek)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

ja mysle ze to nie jest wina samego tloczka z tego co zrozumialem a mysle ze raczej jest to spowodowane zurzytymi zaworkami w pompce poprostu slabo utrzymuje cisnienie sprawdzil bym przewody paliwowe te sriby dociskowe przewody paliwowe...


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

to pompkę paliwa muszę wymienić całą pompkę bo z niej leje jak pompuję ręcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Zalezy jak sie leje, u mnie leci ale nie mysle narazie tego wymieniac.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

Wymieniłem pompkę i pierwszy zapłon był jak przed wymianą, a następne już były lepsze. Następnego dnia zapalił i zgasła, odkręciłem odpowietrznik od filtra i odpowietrzyłem wylatywało powietrze, ale zapalił bez odpowietrzana pompy wtryskowej. W polu po ok. 2 godz pracy zgasł pompowałem bez odkręcania odpowietrzników i zapalił, i tak 5 razy. Pompka chodziła jak by przewód był zapchany tzn do góry ciężko a do dołu lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

A tak aby zapytam filtry sa czyste??

Jesli tak to sproboj puscic dodatkowy gumowy przewo zasysania paliwa z baku i odepnij stary i zakrec ten nowy, jak pomoze to masz rozwiazanie.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

a moze byc tez tak ze zapchalo sie z sryba laczaca przewody paliwowe czesto zapycha sie w miejscy lazcasym z odstojnika

  • Like 1

zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

mariusz27 dokładnie bylo tak jak piszesz dzięki za pomoc cały wężyk też był zapchany a filtry oczywiscie nowe i bak przy okazji wyczysciłem karcherem ale nie był jakoś specjalnie brudny

Edytowano przez dammat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

polecam sie na prezyszlosc przerabialem w swoim kazde tematy od skrzyni po uklad paliwowy niestety nie moge ustawic dodawanie reputacji , fajnie ze moglem komus pomoc.

 

robilem troche elektryki hydraulike


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rico39    0

A blok silnika spawales? Silnik pekniety pod pompą .Jak to zaspawac? Czym zakleic. Dodam ze kiedys byl spawany i miedzy spawamo woda wyplywa, potem byl klejony ale przez klej woda przenika. Najprosciej byloby wymienic blok ale to dosc duzy koszt i sporo roboty. Moze ktos zna inne prostrze lepsze i tansze roawiazanie.Bede wdzieczny za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez martin0000
      Jak to jest z tym zwrotem akcyzy za paliwo od bydła DJP? Przyjdzie jakiś oddzielny przelew bo dzisiaj coś wpłynęło z gminy ale jakoś mało jakby nie uwzględnili DJP gdzie mam ich 70.
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj