Rado9990

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym

Polecane posty

Davidastra    0

nie trzeba żadnych baniek jak masz dobrą pompkę i szczelny układ paliwowy , sprawdź zbiornik i wydmuchaj dobrze tłoczki w pompce zasilającej .Co do samej pompki proponuje taką od c 330 z odstojnikiem


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Odkręć śrubę  na rurce co idzie od  zbiornika do seperatora, zobacz czy nie ma na niej syfu, prawdopodobnie jest zabita. Potem, ściągnij zbiornik i dobrze wymyj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Podnieś w zbiorniku rurkę o 5cm i poprowadź wężyk do pompki( rozwiązanie na szybko, mycie zbiornika obowiązkowe). A swoją drogą to jakie lejecie paliwo, że zbiorniki takie zasyfione. Miałem bizona z 81r, używany tylko w gospodarstwie. Zbiornik nie ruszany, pompka oryginalna, przewody tak samo. Nigdy z tym problemów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Dzięki za podpowiedzi ,kombajn ma 26 lat zbiornik też nie wyjmowany jednak jakiś syf zablokował rurkę od zbiornika potem po przedmuchaniu szedł ,paliwo jest różne niekiedy jest tak przejrzyste że świecąc latarką widać dno zbiornika że czyściutkie ,teraz jest ciemne nie widać dna jednak raczej nie spodziewam się syfu na dnie tylko jakieś ziarenko czy plewa zablokowała rurkę, jednak wypompujemy paliwo jest prawie pełen i zobaczymy czy warto zdejmować zbiornik ,ktoś zdejmował ile czasy to zajmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek_b    2

Cześć może nie w temacie ale nie chce zakładać nowego tematu. Przez moją nie uwagę zgubiłem korek wlewu paliwa do mojego Z056, i nie mogę nigdzie znaleźć nowego.

nie wiecie od czego będzie pasował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez martin0000
      Jak to jest z tym zwrotem akcyzy za paliwo od bydła DJP? Przyjdzie jakiś oddzielny przelew bo dzisiaj coś wpłynęło z gminy ale jakoś mało jakby nie uwzględnili DJP gdzie mam ich 70.
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj