kluch369

Farmtrac 70 4WD

Polecane posty

kamilsame1    8

U mnie we wsi 2 rolnikow ma farmtaci 70 4wd,maja 4 lata i jeden miał 2 razy wymieniany silnik,ale to moze kwestja zlego dotarcia silnika,bo jak go kupił to na drugi dzien pojachał robic podorywke pługiem 5x40 :o

2 rolnikowi na poczatku cos bylo z podnosnikiem ,a niedawno cos mu sie zepsulo w skrzyni,ogolnie wlasciciele narzekaja na te ciagniki i zaluja ze nie wzieli pronarów bo za 89tys zł mogli miec wlasnie pronara

Ale na sasiedniej wiosce facet ma 80 4WD i mowi ze chodzi mu bardzo dobrze

Wiec moje zdanie na temat tych ciagnikow jest podzielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Ja tylko słyszałem że 70 4wd bywały awaryjne, a co do pronara to szkoda pisać mam za płotem takiego i szkoda słów ;) :mellow:

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

sam jestem użytkownikiem farmtraca 704wd, udzielałem sie kilka lat temu na innych forach w tej sprawie, no ale po pewnym czasie doswiadczenia i praktyki moge stwierdzic że farmtracki i kilka innych marek ciągników(kioti,pol-mot foton,farmer,pronar itp.) na naszym rynku to po prostu cudawianki i nic wiecej, ciagniki opychane są rolnikom(naiwnym) w konkurencyjnych cenach, a wiadomo jak to w takim przypadku bywa, oszczędzając na cenie tracimy na jakości sprzętu a co za tym idzie zwiększona jest awaryjność tego pojazdu, bo przeciez jak coś moze byc dobre jak ma słabe podzespoły a na dodatek prawie kazda częśc jest innej firmy.Uwazam ze sprawność naszego farmtraca zależy od tego jak sie nam trafi, po prostu, tak samo jak zabawakami, jedna bedzie dobra od początku do konca, a drugą jeszcze sie dobrze nie zaczniemy bawić a juz sie cos bedzie psuło.

Gdybym teraz miał wybrać ciagnik napewno niebyłby to ciągnik z wyżej tu wymienionych, odżałowałbym 20 tys. wiecej i kupil zachodni ciągnik, lub coś uzywanego ,np: fendt, jd, valtra, itp. Nie jestem zły na swój ciągnik, tyle co zniesmaczony, nadal nim pracuje bez problemowo ale swego czasu było z nim ambarasu :)

Także drodzy forumowicze, myśląc o tym ze kupujecie sprzet na lata warto sie zastanowić nad rozsądnym wyborem naszego traktorka, moze lepiej zaplacic wiecej i z wiekszą pewnością spać spokojnie( bo w sumie to tylko maszyna i tez moze sie zepsuć, ale mamy mniejsze prawdopodobienstwo i powagę firmy) niż pozniej sie wypruwać nerwy na szukaniu drogich częsci zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No do takiego Fendta to byś musiał nie dopłacić 20tys a 2xrazy tyle co Farmtrac. :P Ale jak ktoś ma mniej ziemi to i zakup takiego Farmtraca będzie opłacalny. A jakie miałeś z nim problemy?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko własnie problem tkwi w tym ze mi pola doszło i ten ciagnik jest przeciążany, mimo ze teraz stoi i odpoczywa do wiosny. A jak ktoś ma kilka hektarów pola i troszke inwenatarza, to sobie takim moze świnki na targ wozić i od święta na wioske wyjechać :)

 

-Po 200mth wywaliło uszczęlkę po głowicą, a z racji tego ze byl na gwarancji to nowy silnik przywiezli, ale tez trzeba bylo sie namęczyć zeby im udowodnic ze ich wina...

-3 razy urwała sie linka od sprzęgła, za kazdym razem w trakcie jazdy :/

-musialem zdemontowac chłodnice od wspomagania, bo była nieszczelna

- wymienialem podstawe filtra olejowego

- uszczelniałem wycieki z chłodnicy, reszty nie pamietam

a poza tym lakier na ciągniku(prócz maski) odpada plastrami, ciągnik jest cholernie głośny, a dźwignie obsługi tj. WOM, podnośnik, reduktor, rozdzielacz, są umieszczone w cięzko dostępnych miejscach

 

No moze tyle żali z mojej strony, do zalet chciałbym zaliczyć to że:

-ciągnik jest bardzo zwrotny, ma duzy promien skrętu

-w porównaniu do innych ciągników jest lepiej dociążony

-ma dużą przestronną kabinę(koja smolniki)

-jest prosty w obsłudze

-hydraulika spełnia normy wymagań dla przecietnego uzytkownika

-ma dobre oświetlenie robocze

-przekładnia 12/12, równiez nie mam zasrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aleksan16    0

ciągnik jest oszczedny , za tą cenę jest ciągnik godny polecenia , z tego co pamietam to jest chyba użytkownik tego farmtraca @tomek826 , niedaleko mnie ma takiego to nie można o nim źle mówić , ma go 2 lata i nie miał zadnej poważnej awarii

 

wcale nie jest taki wspaniały pali dużo stale coś się psuje kategorycznie odradzam padło chętnie sprzedam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychu1271
      Bardzo proszę o opinię użykowników tych ciągników, szczególnie intetesuje mnie opinia o silniku, jest to ford 76 KM. Zastanawiam się nad zakupem tego modelu, jakie są różnice w użytkowaniu między 675 z silnikiem perkinsa. Zauważyłem, że 680 robiony jest na napędzie z 690, więc ma lepsze parametry, chociażby obroty wom 540E a jednocześnie jest tańszy od 675. Gdzie więc jest haczyk.
    • Przez huard
      Witam mam taki mały problem a dokładnie w farmtraca 555dt ubywa mi oleju w zbiorniku od wspomagania niby nie ma żadnego wycieku ale oleju ubywa co to może być za przyczyną?
    • Przez Patroko3491
      Autorska przeróbka kabiny od C-360. Co myślicie o takim zestawieniu?



    • Przez Hydrant0793
      Dzień dobry mam problem z odpaleniem farmtraca  680 dtn po przekręceniu kluczyka słychać tylko cykanie w rozruszniku  a nie ciągnie i panel cały gasnie . Przejrzałem już klemy ,masę ,aku naladowane . Wie wiem w czym problem może jakiś przekaźnik od odpalania siadł. Dodam,że na krótko da się go odpalić więc rozrusznik dobry
    • Przez Janeczko
      Mam problem tzn wyciek oleju z mechanizmu regulacji prędkości opuszczania plecaka, ten mechanizm pod siedzeniem od którego idą dwa pokrętła i przymocowany jest na dwie 13 do reszty plecaka. Może ktoś to rozbierał już ? Dzwoniłem do Mrągowa i ponoć jest tam symeringi ale oprócz tego że nietypowy to więcej nie są wstanie udzielić informacji a nie uśmiecha mi się unieruchomić ciągnik w tym momencie. Wiecie jaki może tam idzie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj