Skocz do zawartości
szewek

zmiania "bąka" na filtr pp

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Filtr

Bartmk    0

Ok dzięki za odpowiedź wstawił bym bo widziałem już u kogoś ale nie mam wolnego miejsca na taki mamometr chyba że gdzieś osobno .Zrobie pomiar ciśnienia i bd wiedział co i jak.

Radekk    154

u mnie jest filtr bąk a te dwa filtry co pisałeś siateczkowe to takie jak przy zetorze 3011 o ile się nie mylę .Rozstaw śrub to 60 na 140 a fotki teraz nie mam czym zrobić .

Zmierzyłem to dokładnie środki otworów mocujących są 145 mm x 60mm. Powinien pasować ten sam zestaw co do nowszych zetorów. Warto po zamontowaniu sprawdzić czy ciśnienie oleju nie jest za wysokie. Podaje przykładowy link jak to wygląda http://allegro.pl/modyfikacja-na-filtr-wymienny-zetor-baczek-korpus-i3111899933.html

• Like 1

mds212    151

Ze zmiana filtra nie ma zadnego problemu tylko tzreba dokupic nie tania przystawke do normalnego filtra i tyle.

Wiadomość z agroFakt.pl

center    8

Witam,

żeby nie robić nowych tematów jaką pompę oleju polecacie do Zetora 7211 bo mam kilka:

- Hylmet : http://sklep.hylmet.pl/pompa-olejowa-zetor-1069010734-6901-0734-p-53.html?cPath=108_16_50 ok 170zł

- Hydrotor : http://www.hydrotor.com.pl/shop/index.php?wyswietlanie=WyswietlProdukt&id=292&id_=1 170zł

- Niby coś czeskiego:http://www.agtech.com.pl/product-pol-8536-Pompa-olejowa-silnikowa.html

- Pytałem w Zetor polska oryginał ok 600zł netto

To co kupić?

Pozdrawiam!

Radekk    154

Witam

Od siebie polecam pompę z Hydrotoru.

A ta z agtechu co podałeś to raczej nie jest nic czeskiego i nie brał bym jej.

Co do oryginału nie wiem dlaczego jest aż tak przesadnie drogi. (Dla porównania pompa do podnośnika też kosztuje około 600 zł ).

A nie lepiej zregenerować tą co masz oryginalną? Ja tak zrobiłem i podejrzewam ,że dłużej pochodzi niż niejedna z tych nowych. Jak nie jest mechanicznie uszkodzona to naprawa polega na rozebraniu i przeszlifowaniu odpowiednio wszystkich płaszczyzn na tzw magnesówce.

center    8

Rozważałem to ale kolego byłem u dwóch gości żeby t o zrobili i żaden nie chciał masakra;/

niudizajn    11

Witam.

Panowie mam pytanie odnośnie filtra oleju w silniku Z5201 czyli od Zetora 5211. Filtr jest siateczkowy i tu są moje dwa pytania:

czy jest różnica w tych siateczkach tzn średnica oczek itp?

Jak rozpoznać która siateczka jest na pierwszy filtr a która na 2?

Czy można zamienić ten filtr na PP?

Ten który mam jest mocowany na 3 śruby , 2 od góry i jedna od spodu na środku.

zetorki12    1998

Witam . Odnośnie siateczek to na obwódkach powinny mieć wytłoczone 1 lub 2 .Zmienić zapewne się da tylko trzeba szukać odpowiedniej podstawy filtra.

Edytowano przez zetorki12

Radekk    154

Witam.

Panowie mam pytanie odnośnie filtra oleju w silniku Z5201 czyli od Zetora 5211. Filtr jest siateczkowy i tu są moje dwa pytania:

czy jest różnica w tych siateczkach tzn średnica oczek itp?

Jak rozpoznać która siateczka jest na pierwszy filtr a która na 2?

Czy można zamienić ten filtr na PP?

Ten który mam jest mocowany na 3 śruby , 2 od góry i jedna od spodu na środku.

Witam

W tych siateczkach jest różnica. Na brzegu każdej sa nabite numery 1 lub 2.

zdjecie.jpg

Można dokupić przejściówkę do filtra wymiennego , podstawę filtra,rurkę i filtr jest od c 360. Trzeba też kupić zawór redukcyjny i zamontować zamiast zwykłej śruby drążonej w pompie olejowej silnika.

http://www.fmix.pl/album/109277/przystawka-do-filtra-wymi/1

maszek1980    0

Witam ja rowniez polecam wymianę baka na pp przed wymiana na zimnym było 4 po wymianie 6 bar na gorąco było 3 teraz jest 5. Cała jesien przejezdziłem 30h zaorane i nic sie nie zmieniło. Wiec moim zdaniem teoria o wymywaniu panewk to bzdura

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No i Ameryki nie odkryłeś, BO JA TYLE MAM NA BĄKU, teoria o wymywaniu panewek nie jest żadną bzdurą, tylko że nie przy takim ciśnieniu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez emtecc
      Zetor 7745 po remoncie góry silnika (tłok, tuleje, pierścienie, robione głowice).  Powodem remontu były popenkane pierścienie na jednym z tłoków. 
      Przed remontem z odmy czuć było, że zbiera się ciśnienie po zatkaniu odmy no i oczywiscie wyganiało olej z racji popękanych pierścieni.
      Po remonice poinformowano mnie, żeby wymienić olej po 50 mth po dotarciu. Docierałem na różnych obrotach (trochę jeździłem, chodził z przyczepą w różnym stopniu załadowaną).
      Zdziwiło mnie, że po 50mth oleju było na MIN na miarce. Rozmawaiłem z mechanikiem i określił, że to normalne bo pierścienie się układają.
      Cały czas kapało z odmy i kapie do teraz, jednak nie odczuwam zbierania się ciśnienia w skrzyni korbowej, tzn nie czuć dmuchania odmą a olej z niej kapie.
      Ostatnio na 3 godz orki do butelki skapało około 300ml oleju.
      Możliwe, że jest coś nie tak z odmą i olej nie ścieka do miski? Nie wiem jak to wygląda, nie rozbierałem nigdy tego?
      Czy pierścienie od początku są do niczego??

Dodam, że ciągnik ma moc.

Dodatkowo między głowicami pojawił się wyciek (chyba płynu) bo rdzewieje

• Przez Mateusz_320
      Panowie ostatnio zawiozłem ciagnik do mechanika czyli w piatek bo na innym temacie pisałem ze strasznie ciezko pali i kopci. Zawory sa ustawione wtryski patrzylismy wczoraj maja 170-175 a ciagnik dalej tak samo. Pompiarz mówił zeby pompy nie ruszac bo moze byc okej z nia. Co radzicie na co patrzec jeszcze? Oleju odziwo nie bierze z odmy nic nie wydostaje sie. Jak odpali to dziwne obroty na poczatku ma tak jakby zaraz chciał zgasnac. Pozdrawiam
    • Przez Mateusz_320
      Panowie mam problem z korbowodami do zetora 5211. Kupiłem wczoraj i dzis zaczałem wazyc i 2 maja 305g a 1 ma 285g czy stanie sie cos tej róznicy 2 deko? Prosze o pomoc 
    • Przez leszczu19901
      Panowie, nie wiem czy to problem, czy nie, ale ostatnio ustawiałem zawory w Zetroze i teraz na jałowych obrotach słychac z obudowy fitra powietrza takie buczenie. Przed ustawieniem zaworów tego buczenia nie było. Dodam, równiez że na 3 cylindrze na zaworze ssącym nie było żadnego luzu.
    • Przez Mateusz_320
      Witam. Mam trudna sparwe ale mianowicie mam zetora 5211 91r 4810mtg i w lecie palił do strzału a teraz przy 5-10 stopniach ma problemy z odpaleniem. Po odpaleniu za 2 3 razem kopci jak szalony ciagle gdy sie przygrzeje to nic ale na zimnym tak ma. Dodam oleju nie bierze zawory były nie dawno ustawione Olej jest równo z maxem. Chce to naprawic przed zima bo w zimie nie ruszy pewnie. Pozdrawiam