Polecane posty

Lukash3060    145

Tak można powiedzieć że cel ten sam :) Wiadomo Twoja wersja jest z instrukcji napraw i wszystko fachowo opisane co i jak :) Powinno się wiecej takich rzeczy udostępniać. Sam, gdybym znał j. niemiecki coś tam bym wrzucił bo ponad 6 GB instrukcji napraw jest od serii 36 xx ale podciagnął by niektóre pod 30/31xx :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek2501    0

Witam wszystkich! jestem tu świeży :) Mam problem z ehr w MF3080, m.in wcale nie działa. Jak przekręcam zapłon to tylko migną obydwie kontrolki na panelu ehr i to wszystko. Może ktoś wie jaka jest przyczyna? Bezpieczniki i kable raczej wporządku. Wszystkie inne funkcje działają tylko ten ehr... Co prawda podłączyłem podnośnik na krótko i tylko góra dół działa już od trzech lat, ale fajnie było by jak by działał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armo    0

sprawdź najpierw zasilanie EHR, na okrągłej wtyczce czarny kabel do masa, u mnie było tak, że na wyłączonym zapłonie zasilanie było tylko na 1 pinie, po przekręceniu kluczyka pojawiało się na drugim pinie, a po przygazówce i zgaszeniu kontrolki ładowania zasilanie było na 3 pinach, dodatkowo sprzawdź działanie zworki na płytce "komputera" EHR, ja po prostu ją wymontowałem z budowy i podłączyłem ponownie pod moduł EHR i patrzyłem czy po przygazówce zworka przeskakuje, jak rozkręcisz moduł będziesz widział o co chodzi, jak coś to pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek2501    0

dzięki wielkie, jutro popatrze nad tym zasilaniem ale do głównego sterownika tego pod stopniem to ja się nie dostanę bo jest zażelowany cały:-( a z tego co czytałem na forach to bardzo możliwe że to ten przekaźnik jakiś na głównym sterowniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armo    0

zworka o której pisałem znajduje się przy module EHR, nie chodziło mi o komputer autotronica (ten w w progu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek2501    0

rozbierałem ten sterownik (co pokrętła na nim są) i żadnej zworki to ja tam nie widziałem, chyba że nie możemy się zrozumieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armo    0

cały moduł EHR składa się z panelu z pokrętłami, poniżej jest gniazdo "szeregowe" w które wpięty jest układ elektroniczny modułu, trzeba odgiąć taką blaszkę i wyciągnąć układ, zapakowany w obudowę zamkniętą pokrywą przykręcaną na 4 śrubki, poniżej powinno byc okrągłe gniazdo,

układ elektroniczny składa się z 2 płytek drukowanych, na jednej z nich wlutowana jest ta zworka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek2501    0

tylko że w mojej wersji tej właśnie płytki to nie ma, jest samo gniazdo tylko... Całe to wszystko co zarządza funkcjami podnośnika musi znajdować się właśnie w module autotronika bo innego modułu to tam nie ma. Dodam że jak kupiłem MFa to podnośnik działał tylko podłączony był potem akumulator pod prostownik a nie odłączony od traktoru i musiało się coś spalić bo jest też gdzieś zwarcie że rozładowywało mi akumulator w ciągu dwóch dni i musiałem założyć hebel (ręczne odcięcie akumulatora) A może ktoś wie czym rozpuścić taki żel czarny na module? Bo wiem że się da tylko nie wiem czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armo    0

jak dla mnie to bez tego układu nie będziesz mógł korzystać z funkcji EHR, podejrzewam że ktoś podłączył na krótko tylko podnoszenie i opuszczanie, ale mogę się mylić, może inni niech się wypowiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek2501    0

Przy sterowniku raczej nic nie był grzebane wcześniej...wszystkie kable chyba były orginalnie po mocowane tak jak być powinny. Jak narazie to chyba tylko od Ciebie mogę się czegoś dowiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Nie ma takiej możliwości aby AUTOTRONIC sterował EHR. Zostaw ten moduł pod schodami w spokoju bo dołożysz tylko kasę. Po prostu zajumali moduł od EHR a blok zaworowy podłączyli pod przełącznik, tak jak opuszcanie szyb w samochodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Uszkodzony prawy czujnik draftu MF 6190

 

Ktoś wie jak to naprawić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
2 godziny temu, sznajdik napisał:

Zapewne wymienić na nowy

Masz z tym jakieś doświadczenia czy twierdzisz na podstawie komunikatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Można też naprawić czujnik, przynajmniej w większości przypadków się udaje.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
10 minut temu, marian3p napisał:

Można też naprawić czujnik, przynajmniej w większości przypadków się udaje.

A możesz powiedzieć coś więcej na ten temat? Jak wygląda naprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Na przykład ja naprawiam, koszt mniejszy niż kupno nowego. Trudno abym opisywał cały proces bo bez odpowiedniej wiedzy i tak niewiele się zdziała.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
11 minut temu, marian3p napisał:

Na przykład ja naprawiam, koszt mniejszy niż kupno nowego. Trudno abym opisywał cały proces bo bez odpowiedniej wiedzy i tak niewiele się zdziała.

Rozumiem że naprawa dokonywana jest pod względem mechanicznym(regeneracji wytartego bolca) jak i pod względem elektronicznym? 

 

Chciałbym wiedzieć na czym to polega i ile kosztuje. Nie kupuje kota w worku  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
10 godzin temu, marian3p napisał:

Na przykład ja naprawiam, koszt mniejszy niż kupno nowego. Trudno abym opisywał cały proces bo bez odpowiedniej wiedzy i tak niewiele się zdziała.

A powiedz jak zdiagnozować który jest padnięty a który dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
1 minutę temu, sznajdik napisał:

A powiedz jak zdiagnozować który jest padnięty a który dobry?

Sygnalizuje u mnie, że prawy lub lewy. Model 6190

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Tyle to i ja wiem że prawy albo lewy środkowego nie ma stąd moje pytane do mariana3p jak zdiagnozować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
30 minut temu, sznajdik napisał:

Tyle to i ja wiem że prawy albo lewy środkowego nie ma stąd moje pytane do mariana3p jak zdiagnozować

W takim razie skoro wiesz, że prawy i lewy to jest nielogiczne Twoje pytanie. Pewnie chodzi Ci o rodzaj usterki, mechaniczna czy elektryczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Tak chodzi mi o to gdzie co podłączyć żeby wiedzieć że ten oto jest skopany a nie ten drugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
2 godziny temu, sznajdik napisał:

Tak chodzi mi o to gdzie co podłączyć żeby wiedzieć że ten oto jest skopany a nie ten drugi

No to czekamy na odpowiedź  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Co do naprawy, to wytarcia nie regeneruję(nie ma to wtedy sensu, a i nie koniecznie będzie działał prawidłowo po takim zabiegu). Jeśli jest tak mocno zużyty lepiej zakupić nowy. Naprawiany jest pod względem elektronicznym. Koszt to do 300zł, zależy od uszkodzeń.

A jeśli chodzi o sprawdzenie. Na początek należy sprawdzić zasilanie czujników. W tym celu odpiąć wtyczkę czujnika i sprawdzić zasilanie od strony wiązki. Między skrajnymi pianami(1-masa, 3-zasilanie) napięcie powinno wynosić 9,5V. Jeśli tak jest podłączyć czujnik i zmierzyć napięcie na środkowym pinie. Przy nie obciążonym sworzniu napięcie powinno być równe połowie napięcia zasilania, czyli w tym przypadku ok. 4,75V. Jeśli znacząco się różni, lub zmienia swoją wartość to czujnik jest uszkodzony.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj