Zaloguj się, aby obserwować  
parobas

FENDT 412 czy JD 6530

Polecane posty

parobas    6

Tak jak w opisie proszę o pomoc przy podjęciu dezyzji, którą z maszyn wybrać.

Z pobieżnych informacji cenowo ciągniki te wyglądają podobnie. JD ma 6-cylindrów ale Fendt też kusi ;)

Ciągnik ten ma pracować na ok 200 ha, głównie przy agregacie uprawo-siewnym czynnym.

Mam zamiar również wykorzystać go przy opryskiwaczu 3000l.

Myślę że bardzo cenne okażą sie opinie użytkowników tych maszyn.

Przydadzą się także Wasze uwagi na temat wyposażenia dodatkowego tzn. ciągnik ma mieć TUZ i jak najszersze opony(do siewu) z drugiej strony musiałbym mieć drugi komplet kół do opryskiwacza.

To tyle, z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ja jestem za JD, 6 cylindrow robi swoje, a caly ciagnik jest na pelnej ramie wiec bedzie napewno wytrzymalszy ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

J-D i wszystko jasne . Po pierwsze serwis a po drugie nie mam przekonania do mocno wyżyłowanych śilników 4 cylindrowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0

Ja ci radze jd nie bedziesz tego załował mi sie wydaje ża jak już brac fendta to serie 700 bo duzo osób je chwali a reszta to szajs.


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Jezdziłem Fendtem 412 i wrażenia naprawdę jak najbardziej ok . Jedyne co mnie zdziwilo to troche kiepska widoczność (siedziałem w JD 6530 i wygląda to duzo lepiej) . Nom ,ale przechodzac do rzeczy . Uważam ,że na 200 ha to raczej ciągnik 6 cylindrowy gdyz sadzac po twoich wypowiedziach to będzie on bardzo wykorzystany ,a wiadomo ,że 6 cyl. jest bardziej wytrzymałe od 4 . Także ja od siebie polecam JD 6530 (do siewnika najlepiej z AP) bądż Fendta ,ale 712 bo 4 cyl. w 412. to wydaje mi się za mało na taki areał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dar0    0

jeśli to ma tylko w agregacie i opryskiwaczu to może być ten 6530 ale jak będzie orał i jakieś inne ciężkie prace to weź 6630 bo jak już pisałem w innym temacie nie jest wielka ! a co do Fendta to dobre ciągniki tylko wiesz o wiele droższe ! Pozdro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parobas    6

Ciągnik ten nie będzie aż tak bardzo wykorzystany, siew trwa góra kilkanaście dni w roku a ciąganie opryskiwacza czy rozsiewacza nawozów nie wymaga dużego wysiłku. Dlatego Fendt 712 jest za duży i za drogi, nawet JD 6530 jest pewnie na wyrost bo 4-cylindrowy 6430 dałby rade, ale mam przyznane stare SPO i żeby je wykorzystać na maxa te dwa ciągniki jak w temacie postu pasują mi najbardziej.

Do tej poru skłaniałem się do Fendta bo ma vario no i sami wiecie że prawie wszystko w korbankowym standardzie, John natomiast może być masywniejszy co może przyda się w przyszłości. Minusem JD może też być spalanie, chociaż bardzo różne opinie już tutaj na ten temat widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
a co do Fendta to dobre ciągniki tylko wiesz o wiele droższe ! Pozdro !

hmmm jak jd bedzie z AP, tuzem, tls i calym wypasem to wyjdzie prawie tak samo jak fendt, wiec to zaden argument. na pewno oba ciagniki stoja na najwyzszym poziomie, takze wybor i tak bedzie trafny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja bym wzią JD i fendta


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
hmmm jak jd bedzie z AP, tuzem, tls i calym wypasem to wyjdzie prawie tak samo jak fendt, wiec to zaden argument. na pewno oba ciagniki stoja na najwyzszym poziomie, takze wybor i tak bedzie trafny

 

Mam identyczne zdanie.

 

Osobiście wziąłbym Jelonka. W wielu postach pisałem dlaczego, nie bedę się już powtarzał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parobas    6

myśle że najważniejszym kryterium okaże się cena, wkrótce musze pocisnąć korbanka i chemirol żeby znać końcową cenę tych maszyn już po upustach.

Orientujecie się może ile kosztuje skrzynia AP do JD, bo przedni TUZ z tego co się dowiedziałem to koszt ok 3-4 tys Euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Podobnież dopłata do AP wynosi około 15 tysięcy złociszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

No ciekawy dylemat ale ja dołożył bym trochę do 712 i brałbym go. A zrobiłbym tak gdyż po krótkiej kalkulacji Fendt by się zwrócił w paliwie.Ja bynajmniej już tak zrobiłem chociaż na troche innych modelach i oszczędności w paliwie sa widoczne!!!

Pozdrawaim!!!

Przepraszam za błędy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893
No ciekawy dylemat ale ja dołożył bym trochę do 712 i brałbym go. A zrobiłbym tak gdyż po krótkiej kalkulacji Fendt by się zwrócił w paliwie.Ja bynajmniej już tak zrobiłem chociaż na troche innych modelach i oszczędności w paliwie sa widoczne!!!

Pozdrawaim!!!

Przepraszam za błędy!

 

Czyli JD spali więcej w tych samych pracach niż Fendt, tak ?

Bardziej w tym pracach widzi mi sie jelen niż Fendt


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Brał bym jd jest masywniejszy od fendta silniejszy i 6 cylidrów ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

Uważam że JD spali więcej, czytając różne opinie użytkowników jelonka wypowiedzi są czesto sprzeczne jedni mówią że potrafią spalić a drudzy że spalanie jest dobre, natomiast czytując opinie o fendcie to o ile sobie dobrze przypominam to jeszcze nie spotkałem się z wypowiedzią krytykującą spalanie owego ciągnika.

Jednak to ty podejmujesz ostateczny wybór i ja na ta decyzję nie chce mieć żadnego wpływu.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

To zapewne ze względu na to, iż więcej jest właścicieli John Deere niż Fendt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Przeczytać, a sprawdzić w praktyce to jest jednak różnica ;) najlepiej jak by Ci przywieźli oba na próbę. :(

Edytowano przez Balzak
Litrówka+ brak polskich znaków

Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek    4

zrób tak ze wezmiesz jednego dnia wezmiesz sobie jelonka a drugiego fendta i napewno bedziesz wiedział to jest najlepsze porównanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Miałem podobny dylemat i wybrałem fendta 412... no ale jak nie zrobisz podejmiesz słuszna decyzje jak narazie euro leci ale jak długo? mój ma kosztowac 75500 euro.. netto...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parobas    6

Juz wszystko jasne, wybór padł na Fendta, niedługo odbiór. Zobaczymy w praniu jak sie sprawuje B) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tyle na dzień dzisiejszy :)

 

PS: W googlach wpisujemy cenę w euro, potem "in pln" i mamy w aktualnej wartości w naszych złotówkach B) np:

"5220eur in pln" - tak powinna wyglądać [inna oczywiście cena] regułka do wpisania w google :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj