Polecane posty

Slawuss    1

Nie wiem czy dobry dział wyszukiwarka też nic podobnego nie znalazła. Więc mam problem i myszami i szczurami. Zimą zadomowiły się w kabinie rekorda teraz widać tego skutki. Więc pytam czy też macie z tym problemy co zimy i jak je rozwiązać (oprócz stosowania trutek)


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Są takie odstraszacze elektryczne do zastosowania. Ja mam problem z kunami ale to na parkingu gdzie auta osobowe stoją. Te darmozjady kable, wężyki i wygłuszenia gryzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Jakie są tego koszta i skuteczność??? Zobaczę na allegro prawdopodobnie będzie.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Ja w kombajnie stawiam trutki i to wystarcza jak do tej pory. Z 10 podstawków z trucizną w 'strategicznych' punktach kombajnu i po problemie.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Ogólnie po tej zimie problem był w kabinie gniazdo w siedzeniu było śmierdziało tak, że było trzeba wyjmować i myć gąbkę. Trochę z własnej bo można było całe siedzenie wymontować.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

skuteczność nie wiem. Ale każda jakaś przeszkoda zmiejsza zasięg słyszalności bo to emituje dzięki jakieś tam dla zwierząt słyszalne dla nas nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

U nas pies wytłukł szczury. Problem pojawił się w momencie kiedy zrobiliśmy płytę gnojową. W ciągniku pod konsole sie wtrybił jeden, a rok temu we wrześniu w samochodzie mi kable pogryzł;] a i chyba krowe jakiś chciał wydoić, bo wymie zgryzione miała. Trutki, trutki i jeszcze raz trutki, elektryczne odstraszacze też podobno skutkują


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki2104    0

ja posiadam 3 foxteriery i na nic nie narzekam krowy same z laki przygonia i malo zjedza jeszcze pobawic sie mozna z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja oprócz trutek rozstawiam jeszcze łapki na myszy i codziennie coś się na nie złapie. W dodatku nie zapominajmy,że najlepszym myśliwym jest kot i chyba nikt go tutaj nie docenia...


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek82    1

u mnie po skoszeniu qq zostawilem jednozedowke i zapomnilem jej wyczyscic a w grudniu przypadkiem uslyszalem szelest, wiec podlaczylem pod jednozedowke prad sieciowy . Chwila pisku i po kzyku potem dwa koty zjadaly te myszy przez dwa dni. Okolo dwodziestu ich bylo. (moze ktos powie ze to nie chumanitarne ale skuteczne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W pierwszym roku posiadania kombajnu z kabiną popełniliśmy błąd i kabina była zamknięta. Efekt był taki że uszczelki siedzenie i trochę kabli w strzępach. Od tamtej pory drzwi są zawsze otwarte i widzę że na siedzeniu często śpi któryś z kotów. W ciągnikach też często śpią i nigdzie nie ma zniszczeń. Do wszystkich budynków gospodarczych koty mają wolny dostęp. W tej chwili mam 2 koty, pomimo tego że cały czas mają dostęp do suchej karmy to świetnie polują, nie wytępią wszystkich ale ograniczają ich liczbę. Tylko w październiku i listopadzie wykładam trutki, tyle gryzoni wtedy ściąga z pól że koty sobie nie radzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie działa na dłuższą metę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

W pierwszym roku posiadania kombajnu z kabiną popełniliśmy błąd i kabina była zamknięta. Efekt był taki że uszczelki siedzenie i trochę kabli w strzępach. Od tamtej pory drzwi są zawsze otwarte i widzę że na siedzeniu często śpi któryś z kotów. W ciągnikach też często śpią i nigdzie nie ma zniszczeń. Do wszystkich budynków gospodarczych koty mają wolny dostęp. W tej chwili mam 2 koty, pomimo tego że cały czas mają dostęp do suchej karmy to świetnie polują, nie wytępią wszystkich ale ograniczają ich liczbę. Tylko w październiku i listopadzie wykładam trutki, tyle gryzoni wtedy ściąga z pól że koty sobie nie radzą

U mnie w mf 255 siedział zawsze pies taki młody to ostatnio sobie umyslał pogryzł całe i po siedzeniu.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Znajomy kombajnista mówił mi kiedyś że dobrą metodą na gryzonie niszczące kombajn jest na koniec sezonu przepuśćić przez kombajn trochę gorczycy, później normalnie wyczyśćić go jak zawsze po sezonie i że zapach gorczycy odstrasza gryzonie ale sam nigdy tego nie stosowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj