Zaloguj się, aby obserwować  
vandenwiniu

Pilmet czy Skotarek?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vandenwiniu    0

Witam, chce kupic opryskiwacz 18m, 1500l i nie wiem czy jest wielka roznica w jakosci miedzy skotarkiem a pilmetem, a pilmet jest ok 8 000zl drozszy. Nie wiem czy biorac pilmeta zaplace za jakosc czy za logo na opryskiwaczu :rolleyes: Prosze o rade i opinie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Skotarki dobre opryskiwacze są mi odradzali Pilmeta a zapłacę mniej za jakiś inny opryskiwacz i będzie się sprawował tak samo albo może lepiej ;) To kup Skotarka B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jak dla mnie to nie ma co porównywać - lepszy Pilmet albo Krukowiak tylko, że ten jeszcze droższy. Kolega miał tego skotarka i nie był zadowolony teraz kupił krukowiaka i mówił, że jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

Ja kupiłem pilmeta i w sumie to żałuje bo mogłem wziąć tad-lena niczym wg mnie nie ustępuje pilmetowi a tańszy sporo (przynajmniej wtedy jak brałem swojego)


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vandenwiniu    0

Narazie mam 60ha ale z kadym rokiem przybywa. Teraz mam pilmeta 1000l 12m i jestem bardzo z niego zadowolony jednak sie juz wysluzyl i trzeba zmienic tym bardziej ze 18m bedzie mi pasowal pod sciezki technologiczne, bo mam siewnik 6m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Mam Pilmeta 1015 już szósty rok i pracuje na czterdziestu hektarach. Poza tym moi znajomi wszyscy mają pilmety trafi się jakiś Hardi, Krukowiak, Tad-Len czy Bury, Skotarka nikt nie ma więc nie wiem jakie są jakościowo i jak się nimi pracuje ale o pilmetach jak narazie wypowiadają się dobrze i oni i ja. Jest natomiast dwóch gości którzy kupili takie opryskiwacze made in stodoła z allegro i powiem tak: żaden nie wytrzymał sezonu, pompy się rozciekły, końcówki "lały" a lakier po jednym sezonie zamienił się w rdzę a jeden zamiast 15metrów szerokości miał 14,5metra tak więc różnie to z tymi firmami jest. Yacenty chyba miał Skotarka więc do niego uderz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Kolego, jeśli masz tyle pola to odpuść sobie Skotarka. Nie jestem co prawda użytkownikiem opryskiwacz tej firmy, lecz opinie znajomych nie są najlepsze o tym sprzęcie. Ja mogę polecić jedynie z polskich- Pilmeta oraz Krukowiaka. Drogie to fakt, lecz wytrzymałe.

Ps. Skontaktuj się z użytkownikami opryskiwaczy firmy Tad- Len (podobno są również dobre)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

tak ja też bym polecił Pilmet lub Krukowiak to są sprawdzone a że trochę drożej mój kuzyn ma Pilmeta 15m i pracuje on na 70ha już 3lata i sobie chwali przecież tego nie kupujesz na rok czy dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja mam Skotarka z 99r i jestem z niego zadowolony. Mój wujek ma 5 letniego Skotarka 400l. Lance mu się łamią, z pompy i zbiornika leje się strumieniami, pompę już musiał wymieniać, stabilizacja jest do bani... Osobiście nie kupiłbym nowego Skotarka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek
Ja mam Skotarka z 99r i jestem z niego zadowolony

Otóż to, kiedyś robili maszyny jak trzeba. Dzisiejsza produkcja jest masowa pod działania z PROW. Mimo tego, iż dałem sporo pieniążków za swojego Krukowiaka, mam poważne obawy, a raczej nie wierzę, iż wytrzyma tyle co mój stary, poczciwy i jakże nadal świetnie wyglądający Pilmet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vandenwiniu    0

Dzieki za odp :D wlasnie sprzedawcy doradzali mi skotarka ale ja nie wierze im za bardzo bo oni to mowia tak jak im sie podoba, dlatego chcialem sie dowiedziec jak sytuacja wyglada poniewaz nie znalem tej firmy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

bury sprawdz choziaz tez bardzo dobre sa, mam pilmet ale i jestem bardzo zadowolony choc teraz jak bym miał kupowac to bym sie zastanowił nad burym


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinz    2

Wuja posiada opryskiwacz Skotarka zakupiony w 2004, zaczepiany, 1500l, 18m. No to zacznijmy od przodu - nie wiem jak to jest teraz rozwiązane, jednak u niego trzeba było przenieść pompę z nad zaczepu pod zaczep - czyli na start musiał przerobić nowy opryskiwacz żeby w ogóle mógł nim zacząć pracować. W starym położeniu pompy niemożliwe było podłączenie wałka. Idąc dalej - zbiornik jest ok i jest to mocna strona tej maszyny ponieważ jakością nie ustępuje tym montowanym w konkurencji. Dostęp do zbiornika również jest dobry. Na koniec belka - jej poziomowanie ma niewiele wspólnego z poziomowaniem. Belka zamiast być poziomowana zaczyna pływać na boki, gdy masz za nisko podniesioną (np. wysoki rzepak), możesz bardzo łatwo ją połamać. Samo wykonanie konstrukcji belki również woła o pomstę do nieba - zdecydowanie za delikatne jak na taką szerokość, łączenia pękają, skrajne elementy gną się jak papier. Kupując opryskiwacz na 60ha w ogóle bym nie brał pod uwagę Skotarka. Ostatnio Pilmet współpracuje z Dammannem i już samo to daje dużo do myślenia - jak wiadomo Dammann to firma nie w kij dmuchał.

Wuja opryskiwacz pracuje na 50ha, jest w kolejce do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Podobno tą "stabilizację" Skotarka można ustabilizować montując dwa amortyzatory ze starej pralki automatycznej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinz    2

No tak, tylko nie po to kupujesz nową maszynę żeby poprawiać fabrykę <_< Bo cena zakupu mimo, że niższa to zupełnie w późniejszym czasie nieopłacalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj