Zaloguj się, aby obserwować  
wwewwe

Często naprawiacie Bizony na polach?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wwewwe    0

ja czasami tak w bizonach trzeba wozić w kabinie cały ekwipunek do naprawy bo lubią sie popsuć w czasie koszenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No bez kitu B) u nas jak mieliśmy bizona była wielka skrzynka na wszystko :blink: ale jak sie zepsuł to sie zepsuł :rolleyes: kawał pola rocznie kosił ma prawo się zepsuć B)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Nie wiem do końca co miało na celu założenie tego tematu ale ja też wożę klucze ze sobą bo wiadomo bizon to przeważnie maszyna 'wiekowa' i ma prawo się popsuć a do tego kombajny pracują w trudnych warunkach więc nic nie jest wieczne. Wiadomo jak padnie skrzynia to ściągam go do domu ale jak urwie się pasek czy łańcuch to robie na miejscu ....


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Po przeglądzie po 6 latach poszła mi półoś na lewym kole. Skrzynie robiłem w 99 roku.A koszę po 120ha rocznie.Drobne awarie się zdarzają, jakiś pasek, niekiedy łożysko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

na filtrze zawsze wisiały paski skrzynka z narzędziami na podeście bańka 10 z olejem i 20 z wodą. oj nie raz się naprawiało na polu i kilka razy wlekło na dyszlu do domu, czasem też i nocował na polu.. Jenak jak wiekszość był to kombajn kupiony z kółka i już w tedy zamiast do nas powinien trafić na złom.. ale człowiek się cieszył że ma swój zaciskał zęby i naprawiał to był klimat... Przewaznie któryś sąsiad albo i kilku zawsze przychodzili pomagać naprawiać 0,7 na falbanku (oczywiście hop coli) to były czasy.. teraz jest claas nie psuje się bo nie przeżył tego co bizon sąsiadów już prawie nie ma czy jest lepiej... ??? bizon jaki rupieć był taki był ale wspominam go dobrze hoć kur.... nie raz się sypały. ot taka refleksja po latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli się zepsuje to w czasie koszenia a nie gdy stoi w garażu. Dotyczy to wszystkich kombajnów, temat bez większego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ja mam pola blisko gospodarstwa, więc aby wykonać większość napraw zjeżdżam do domu, jeżeli zepsuje się jakas drobnostka to wtedy naprawiam na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Jeśli się zepsuje to w czasie koszenia a nie gdy stoi w garażu. Dotyczy to wszystkich kombajnów, temat bez większego sensu.

 

Dokładnie, dla mnie ten temat jest bez sensu, to chyba normalne, że kombajn ma prawo zepsuć się w żniwa na polu, tak samo jak traktor i inne maszyny. A każdy kto ma kombajn wie kiedy i co można naprawić na polu, a co nie.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj