Skocz do zawartości
Rolnikix

Co zastosować na ściętą słomę?

Polecane posty

zetorki12    1933
Napisano (edytowany)

To zależy - ile słomy , czy ładnie się przytalerzuje (jak sucho to lipa) , no i czy zboże nie wyległo , bo wtedy przy orce bywa różnie . No chyba że orka zimowa , to wtedy raczej zdąży się wszystko przerobić . No z\ale skoro będziesz siał łubin to pewno będzie na jare , to i powinno być dobrze .

Edytowano przez zetorki12

gwozd    101

W mojej okolicy było kilku cwaniaków co sprzedało sieczkarnie do kombajnów bo będą sprzedawać słomę na produkcje brykietu ale facet nakupił słomy. Mało produkuje, tyle co nic a kolesie mają problem co zrobić ze słomą. 

Zainwestowałem w nowe noże do sieczkarni i super rozdrabnia. Po co talerzować poplon? Gorczyca o wysokości do połowy uda świetnie się przyoruje a łubin większy nie urośnie

warchest    44

panowie mam takie pytanie na słome powinno sie zastosowac azot do rozkladu slomy i chce dac mocznik ok 100 kg na ha , ale rowniez chce dac tam wapno magnezowe dolomit z kopalni jazwica . ale nie powinno sie stosowac wapna i azotu razem bo azot ucieka i co tu zrobic ? a mam tega slome z pszenzyta ktora musi byc pocieta a na tym polu chce zasiac rzepak .

czy zrobic tak po zniwach na slome rozsiac mocznik stalerzowac i pozniej po jakims czasie rozsiac wapno i orka  ?

Wiadomość z agroFakt.pl

krzy24    0

Słyszał ktoś o preparacie o nazwie Bactim Słoma?
Dopiero co wszedł w tamtym rok,może ktoś stosował? Ciekaw jestem działania tego...

GucioJUMZ    283

Panowie co sądzicie o zrobieniu mieszaniny zbiornikowej z 50kg mocznika i 500l gnojówki i 100 l wody na ha i rozlaniu tego opryskiwaczem na dyszach do RSM na słomę . 

gwozd    101

Słyszał ktoś o preparacie o nazwie Bactim Słoma?

Dopiero co wszedł w tamtym rok,może ktoś stosował? Ciekaw jestem działania tego...

W zeszłym roku zastosowałem na słomę jęczmienną bez azotu a na wiosnę posiałem groch. Na razie trudno coś stwierdzić. Jak zerwe ściernisko będzie widać co tam w ziemi jest. Na słomę pszenną zastosowałem azot i zasiałem poplon z gorczycy. Teraz przy kopaniu czosnku wyciąga się trochę słomy ale jest w stanie rozpadu. Śladu po gorczycy nie ma

daron64    106

panowie mam takie pytanie na słome powinno sie zastosowac azot do rozkladu slomy i chce dac mocznik ok 100 kg na ha , ale rowniez chce dac tam wapno magnezowe dolomit z kopalni jazwica . ale nie powinno sie stosowac wapna i azotu razem bo azot ucieka i co tu zrobic ? a mam tega slome z pszenzyta ktora musi byc pocieta a na tym polu chce zasiac rzepak .

czy zrobic tak po zniwach na slome rozsiac mocznik stalerzowac i pozniej po jakims czasie rozsiac wapno i orka ?

To ja na jesieni musze/chce dać glifosat, wapno granulowane, mocznik na słomę, a na cześć pola musze obornik rozwieźć. No i jak to sobie sensownie rozplanować?

Rozsypać mocznik, potem polecieć glifosat, wapno i potem gnój i orka? A moze mocznik rozpuścić i z glifosatem na raz, potem wapno i obornik? Czytałem gdzieś, że jak w jednym sezonie i wapno i obornik to żeby najpierw wapno i ok. 2-3tyg odstępu i wtedy obornik. Tylko wapno granulowane jak leży nie utlenia się jakoś?

Wapno musi być przemieszane płytko, czy można orke zrobić na nim?

warchest    44

suchaj jednego roku dawalismy na pole i obornik i wapno tylko ze te posodowe  to dalismy obornik orka i na orane wapno poszlo i pozniej siew pszenzyta bez nawozow pk ale to juz kawalek czasu temu było i dzierzawa ale pozniej kawalkiem az pszenzyto lezalo

jednego agronoma sie pytalem to powiedzial mi by mocznik rozsiac stalerzowac odczekac 10 dni i potem wapno . panowie a mozna wapno pod orke dawac czy nie bardzo ?

Ja w tym roku planuję użyć ten produkt. Sporo znajomych chwaliło, że najlepsze efekty spośród różnych opcji. Chcą zamówić w tym roku tego sporo więc może wezmę z nimi to będzie taniej. Pytałem też w jednej firmie co zamówiłem rzepak Chrobry to też go u siebie testowali i będą mieć w dobrej cenie to jak nie z sąsiadami to wezmę tak z kolejnymi nasionami rzepaku i nawozami dolistnymi.

ravoj    45

Po oprysku mocznikiem od razu walić podorywki czy mogę poczekać dzień dwa, czytał ktoś jakiś sensowny artykuł w tym temacie?

gwozd    101

Mocznik kupiony i czekam na deszcz. Jak spadnie deszcz sypnę 100kg na ściętą słomę i talerzówka. Próbowałem talerzować pole po grochu za sucho, nie bardzo to wychodzi więc czekam. Po produkcie bactim słoma wyciągają się zeszłoroczne resztki słomy ale jest w stanie rozpadu i mało tego. Groch wydał ładny plon więc w tym roku też mam zamiar stosować ten preparat na słomę jęczmienną gdzie ma być groch. Mocznik idzie na słomę pszenną gdzie w przyszłym roku będzie jęczmień

Też kupiłem bactim i będę stosował w pod koniec tygodnia, Gwozd ile go dajesz jak sypiesz 100kg mocznika? Czekasz na deszcz bo za twardo na talerzowanie czy w jakim sensie? Po ile i gdzie kupujesz bactim?

ravoj    45

Popryskalem mocznikiem i podorywka, pięknie się oderwało sciernisko, tylko teraz deszcz by się przydał. Czytałem ulotki tych tańszych specyfików na słomę, to tam sam azot plus mikro jest a kosztuje tyle co 50kg mocznika, więc nie bawiłem się w marketingowe zabawki. Nie wiem jaki skład mają droższe wynalazki, może faktycznie jakieś cudowne bakterie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się