Polecane posty

mateunia19    0

witam czy ktoś może mi napisać jaka jest długość miarki oleju w skrzyni w cm i na jakich odległościach jest min i max. dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Jak znajdę chwile to sprawdzę i ci podam. ok

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

wiem że łatwiej kupić ale jak się pytałem to nie mieli na magazynie. mają przywieźć ale dopiero za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaliszak11    0

Witam. Chciałbym się dowiedzieć ile powinno być litrów oleju w skrzyni biegów URSUS-a 914. Jestem jego 2 właścicielem i miał on niezbyt profesjonalną miarkę od oleju. Po zakupie nowej ( nie ma pewności, że to od 914, ale na gwint pasuje ) spostrzegłem, że miarka nowa jest krótsza od "starej" i teraz mam dylemat bo nie wiem ile mogę w niego wlać. Wlałem 50l. i na nowej miarce jeszcze nic nie pokazuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Trafiły kiedyś do mnie skany/zdjęcia punktów smarnych, olejów itp do ursusa cięzkiego UR2.

Jest tam taka pozycja:

skrzynia przekładniowa, przekładnia główna i hydrauliczna blokada przedniego mostu,

HIPOL 6,

47 dm3,

co 100MTG Kontrola, Uzupełnić jak brakuje do kreski miarki,

co 1600MTG wymiana.

 

Podpytaj ZTS'a, facet ma sporą wiedzę na temat tych ciągników ;)

a jak dasz mi e-mail to podeslę to co on mi podesłał i będziesz wiedział kiedy trzeba zaglądać, sprawdzać i uzupełniać, ew. wymieniać.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skrzynia biegów i tylny most- 46 L , zwolnice tył 2 x 4,5 L , zwolnice przednie - 2 x 1,25 L , przekładna przedniego mostu - 3,5 L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

co to za jednostka miary ten 'L'?

litr ma oznaczenie 'l' - małe el i jest to dm3

 

ps: pawel81 check your email.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cristal    2

witam ma pytanie czy do skrzyni biegów można nalać olej gl5 sae 80w90 czy on jest dobry(odpowiedni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

gl5 to przekładniowy tak jak gl4.Tam powinien być hydrauliczno przekładniowy czyli gl-6.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Możesz nic się nie stanie w trzydziestoletniej maszynie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

nie za rzadki ten Agrol U?

Długo masz go zalany? Jaki olej miałeś przed zalaniem Agrolem U?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

gl5 to przekładniowy tak jak gl4.Tam powinien być hydrauliczno przekładniowy czyli gl-6.

Możesz nic się nie stanie w trzydziestoletniej maszynie.

 

Dałeś w tym temacie 2 opinie i wybacz, ale oba razy napisałeś głupoty.

 

ad 1

nie ma oleju hydrauliczno-przekałdniowego gl6. Był kiedyś hipol 6 i może stąd Ci ta szóstka w głowie zostałą. (swoją drogą ów hipol 6 spełniał norme gl4)

 

ad2

Do ursusa leje sie gl4 i nic inego. Gl5 mają jakieś dziwne dodatki, że nie nadają sie do skrzyń, których producent nie zaleca stosowania oleju gl5 (nie wiem czy ursus ma mosiądz/brąz w skrzyni, ale dodatki z olejów gl5 działają na nie silnie korozyjnie)

 

Takze można lać olej GL4, ewnetualnie GL4/GL5, ale nie samo GL5

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

panowie a co powiecie na hl46 bo mialem 80w90 ale zima jest problem z ladowaczem poprostu jest za gesty . w drugim ciagniku mam 5w40 ale boje sie zastosowac takiego oleju w 385 zeby zaraz nie zaczelo wszedzie cieknac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja do swojego leje zależy co mam hl46 /68 i koryguje gęstym olejem przemysłowym tak aby za szybko z niego nie uciekalo bo ma parę wycieków i zależnie od pogody bo latem te hydrauliczne jak się rozgrzeje to jest jak woda i leje się jak z druszlaka...xD

Ze swojego doświadczenia to w tych ciagnikach może być olej byle jaki aby był czysty i nie za gęsty bo pompa wyje na mrozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez lukasz248
      Jaki olej lać do hydrauliki w koparce zbudowanej na jumz? Gdzieś wyczytałem, że w przednie pompy powinny być zasilane olejem silnikowym.? I jeszcze jedno pytanie, gdzie w skrzyni znajduje się korek kontrolny poziomu oleju? 
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj