Skocz do zawartości

Polecane posty

Tanco96    10

chłopaki ja tam nic nie mówię ale mieliśmy mu doradzić czy go wziąć a nie który lepszy Bo John Deere to to a Zetor to znowu co innego . A tak z ciekawości już trochę czasu minęło i namyśliłeś się :D

danielhaker    827

Ja mam jeszcze zetora 6245 z turem to wymieniłem w nim miski od sprzęgła i cos tam od drugiego stopnia sprzęgła a tak to po za tym to "kamienny" ciagnik tylko nie długo skończy sie w nim silnki przez moja głupote

może wie ktos ile to ma koni

http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/116-zetor/943-zetor-5211-7745.html

Pierwszy post tego tematu brzmiał: czy warto kupić zetora proxime plus 110 najnowsza wersje jeszcze mało dostępną w polsce tylko za zamówieniem

A autor tematu sam pisze nie na temat :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl

kocyk134    0

za***isty ciągnik dziś przyczepiłem go do pługów 4 od tamtego ciągnika to sa chyba 120 krótko mówiąc nie poczuł ich dlaczego jak jade np 2 i zwalniam przed kanałem to jak potem dodam gazu to mi coś z tyłu "rzęźi"

maciek31    0

wtam.ja mam 20 ha i mtz 82. bardzo chciałbym kupić forterre 105.tylko żeby kupić chce wziąć kredyt dla młodego rolnika.nie wiem czy to nie za drogi ciągnik jak dla mnie,zwłaszcza że bede musiał oddać 100% wartości co myślicie?

kocyk134    0

Ja jak rozglądałem sie za swoim to mi powiedzieli że fortera więcej paali ale jest wydajniejsza a co do kredytu to nie jestem bankowcem ale zapewne będzie on na 2% więc to chyba nie będzie dużo

Ja jak rozglądałem sie za swoim to mi powiedzieli że fortera więcej paali ale jest wydajniejsza a co do kredytu to nie jestem bankowcem ale zapewne będzie on na 2% więc to chyba nie będzie dużo

Darkos795    4

Maciek masz jakąś hodowle? Z samego zboża na 20ha ciągnik za prawie 150 tyś.to trochę przerost formy nad treścią

moim skromnym zdaniem.

maciek31    0

mam 18 byków i ok.30 świń.zboże i buraki sprzedaje.wiem że to troche mało.może masz racje że to troche za drogi ciągnik jak dla mnie,ale mtz mam już dosyć.

SLAWEK1987    2

to może pomyśl nad farmerem albo farmtrakiem. ja mam farmer 8244c2 i jestem zadowolony,i w spalaniu oszczędniejszy(przynajmniej z tymi w naszej wsi, bo jak innych palą to nie wiem).

chociaż w zetorze na pewno komfort będzie lepszy.

Edytowano przez SLAWEK1987

robercikj100    11

mam 18 byków i ok.30 świń.zboże i buraki sprzedaje.wiem że to troche mało.może masz racje że to troche za drogi ciągnik jak dla mnie,ale mtz mam już dosyć.

jak chcesz zetora to pomysl moze nad proxima, bedzie tansza od fortery a na 20 h spokojnie da rade

lawa3p    6

jako główny ciągnik to tylko forterre z zetorów bo ma ehr jest ciężka tylko krótka dlatego weź do tego przedni tuz mój znajmy ma 125 z tuzem i se chwali ciągnik obrabia 100ha teraz bierz następną 135

robercikj100    11

człowieku poco mu na 20 ha fortera 125 :blink: . A proxima tez sie nadaje na główny ciągnik tylko oczywiście nie na 100 ha ale na 20 ha 80 - 90 km wystarczy w zupełności

Kamil1998    85

jak masz kasę to weź sobie frotkę... Ale ja myslę,że by ci proxa plus czy power 100 lub 90 starczyła. wybór należy do ciebie.

P.S. Dodatkowo możesz zainwestować w ładowacz do niego

Edytowano przez Kamil1998

danielhaker    827

A czy @lawa3p gdzieś mu kazał największą Forterrę brać? Bo ja nigdzie tego nie widzę. Forterra jest od modelu 95.

lawa3p    6

@robercikj100 dałem tylko przykład sam chce wziąć forterre 95 na 16 ha tylko niewiem czy mi starczy kasy bo będę brał na prow jeszcze prase unie famarol i wziąłem tylko 200 tys na te dwie maszyny i mam teraz dylemat na pewno z tuzem ciągnik wezme

człowieku poco mu na 20 ha fortera 125 :blink: . A proxima tez sie nadaje na główny ciągnik tylko oczywiście nie na 100 ha ale na 20 ha 80 - 90 km wystarczy w zupełności

znajomy proximą 95 obrabia 35ha

Pirell    0

Ja Zetorem 7245 (66km) obrabiam 37,5ha, więc myślę że spokojnie na 20 ha wystarczyła by nawet proxa 70. Ale tak jak koledzy mówią, jak masz kase to można wziąć frotke 95 i wystarczyła by z pełnym obciążeniem bez TUZ-a

Pozdrawiam

marcinffff    10

zwalniam przed kanałem to jak potem dodam gazu to mi coś z tyłu "rzęźi"

wyjmij sworzeń(bolec) z zaczepu tylniego :P

kocyk134    0

Ty chyba nigdy nie jeździłeś ciągnikiem ze szybką skrzynia już sie dowiedziałem tu i tam co to jest.Tak to jest jak sie coś dorwie do internetu i pier**li bez sensu więc zobacz jeszcze jakie zaczepy są w proximach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Gorczyk
      Witam, mam taki problem z przednim napędem w Zetorze proxima 90, a dokładnie z jego wyłączeniem. Ostatnio podczas transportu przy przedni napęd włączył się podczas hamowania a później już nie chciał odbić. Na pewno nie jest to wina bezpiecznika, zajrzeliśmy również do zaworu, wyczyściliśmy go ale to też nic nie pomogło, co jeszcze można zrobić? 
    • Przez Szymekrolnik912
      Wie może ktoś jaki jest schemat zmiany biegów w zetorze
    • Przez krzysiekwm90
      opinie na temat ciągnika

piście

• Przez damian513
      Witam parę miesięcy temu zakupiłem ciągnik zetor proxima power 95 z 2010 roku  i chciałbym zamontować do niego ładowacz czołowy ale jakiś z tańszej półki i dobrej jakości. W gospodarstwie pracuj do ciężkich prac ładowarka teleskopowa . Tur miał by służyć do ładowania bel na polu. Dalsze trasy po siano , ładowanie big bag z nawozem na polu czyli takie lekkie prace. Jaki ładowacz czołowy waszym zdaniem był by dobry ? A jak są te nowe tury po 10,000 tyś  to te konsole pasują do tura czy to dorabiają jak to jest dokładnie ? 
    • Przez tomi382
      czy ma ktos nową proxime z adblue? Na ile wystarcza pełny zbiornik ad Blue? jak z awariami tego systemu?