Skocz do zawartości

Polecane posty

danielhaker    823

Hmm, po 5 latach nie pamiętać modelu swojego ciągnika? Po drugie "złe opinie o nim słyszałem"- to znaczy że ty nim nie pracujesz tylko ludzie ze wsi?

Coś mi tu bajką zajeżdża.

Marcian1234    14

Hmm, po 5 latach nie pamiętać modelu swojego ciągnika? Po drugie "złe opinie o nim słyszałem"- to znaczy że ty nim nie pracujesz tylko ludzie ze wsi?

Po 1 mam zamiar kupić taki ciągnik !!!!!!!!!!!!

Po 2 ja ni nie robię !!!!!!!!!!!!!

danielhaker    823
ja mam takiego zetora forterre 100km już nie pamiętam jaki model chyba 12441

Po przeczytaniu tego myślałem że masz taki ciągnik. Mogłeś napisać że masz taki na oku.

90km ma 9641

100km ma 10641

110km ma 11441

120km ma 12441

Poważnie ma 300h? Czy może 3tys.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ursus11    19

Kolego do laci 18.4R-34 dopłacasz 500 zł wiec sie opłaca. Ja jednak jeszcze na przód wziąłem szersze 380/70R-24

Marcian1234    14

na 100 ma 300 nie całe nie opłacała mu się gospodarka więc sprzedał pole a ciągnik został i stoji tak już 3 lata

cvan    0

16.9 się nie opłaca. minimum 18.4 i Radialki raczej.

@endurak, trzeba ileś tam dopłacić i masz gwarancję na 3.5 roku :)

radialne czyli co ?

i jak myślicie lepiej brać forterre 90 czy proxime 100 ? na gospo.25ha

Edytowano przez cvan

Kamil1998    85

radialne nie wiem do końca czym się różnią od diagonalnych,ale na radialach tak ciągnik nie skacze, mniejsze ciśnienie się daje w oponach i inaczej ma druty poustawiane. Jeśli coś pomyliłem to mnie poprawcie ;)

mister    46

Daniello co się wtrącasz przecież oni i tak będą wiedzieli lepiej. Co w zetorze nie hallo. Tu coś usłyszy to ojciec cos powie. Syndrom zazdrości.

Marcian1234 Najpierw piszesz ze masz potem że nie masz... To się zdecyduj w końcu bo albo robisz durnia z kogoś albo z siebie.

Ursus11    19

radialne czyli co ?

i jak myślicie lepiej brać forterre 90 czy proxime 100 ? na gospo.25ha

Fortka ma połbiegi, skrzynie 40 z rewersem w standardzie itp. Ja na wiekszy areał wybrałem Proxe Plus..

Krystian86    5

Ja na areał około 30 ha wziąłem Forterre 95 i po pół roku użytkowania wiem, że to był dobry wybór. Zobaczymy jak będzie dalej z awaryjnością bo jak narazie to nie mogę narzekać. Pozdrawiam

racha    2

moja frotka ma 3000 godzin i chodzi jak burza :))) a lekko niema więc polecam wszystkim forterrę

kubas340    2

Ja wziąłem proximę power ma 300 godzin i nie narzekam choć żałuję że nie wziąłem forterry 95 , jak dla mnie byłby to lepszy wybór:)

kubas340    2

areał 90 ha, chodzi o gabaryty forterra ma większy uciąg,większe dopuszczalne obciążenie i ma EHR a proxime power ratuje jedynie rewers.Ale i tak każdy ma inne potrzeby:)

cvan    0

Proxima 100 poradzi sobie a agregatem uprawowo-siewnym 3m i pługiem 4 skibowym na ciężkich glebach ?

cvan    0

zalezy jaki agregat i jaki ten plug... ^^

agregrat uprawowo-siewny to eco410 ( bierny i komplet waży 1290kg) a plug zagonowy ;p

ksys    2

proxa 100 spokojnie pójdzie z plugiem,co do agregatu to mam ug 2,7 m to też daje radę tylko z załadowanym siewnikiem trochę buja w transporcie

cvan    0

Dobry wieczór ;D mam pytanie odnośnie użytkowników nowych Zetorów Proxima (te nowe wydania chyba po 2008r ? ) Czy komfort w jeździe ciągnikiem się poprawił? W Czym się różni i czy warto dopłacać do Siedzenia kierowcy typu GRAMMERA pneumatyczne od zwykłego siedzenia grammera. Jak jest z tą skrzynią biegów, mianowicie chce brać proxime z rewersem mechanicznym np Skrzynia 12/12 z rewersem + WOM 540/540E ale zależy mi również na skrzyni 40 km/h i tu rodzi się pytanie czy dopłaca się specjalnie prawie 4 tys aby ciagnik rozwijał tą predkosc czy jak to jest ?

wojtas972    8

jak masz pola dalej to sie oplaca dopalici do skrzyni sie dzenie grammera to wiadomo ze sama wygoda

kamil0590    0

ja mam proxime plusa 95 i ze spalania np jestem bardzo zadowolony i ogólnie mam 3 zetory i każdy spisuje sie doskonale pod względem spalania jak i pracy wiadome ze im cięższa praca to i spalanie większe ale cos za cos nie ma ciągników które w orce spalą litr nawet człowiek jak więcej i ciężej robi to i wypić więcej musi nie ma na to siły teraz na prow mam kolejny ciągnik do zakupu i bedzie to zapewne forterra bo proxime juz mam

ja tak może nie w temacie, ale spytam tak do fortki 135 jakby zapakowal ibisa 4 skiby z packmanem to czy takim zestaw będzie płynnie pracowała? Oczywisie full opcja tuz balast itp. I nie mam zetora tylko się podpytuję

Risto    16

A ja się spytam tak z ciekawości osób posiadających traktorki Zetor, Farmtrac, Polmot Warfama, Belarus, Pronar 4x4 70-100km i szybkie skrzynie. Czy te szybkie skrzynie są przystosowane do transportu tylko czy do prac polowych ciężkich też wg. producenta wskazań i zaleceń? (czy w polu np. nie poleci skrzynia od obciażenia w pługach, agregatach itp.?) i która skrzyna lepsza do prac polowych dobierawszy biegi? oraz ile kosztuje serwis? tych marek jak się bierze nowego bo to jest też argument przy kupnie dla ludzi mających do 40ha Ziemi

mfmf    1

zalezy jaki ten ibis, z ramieniem hydraulicznym to raczej na kolku a jak w gre wchodzi resor to ls i dobry balast na przod i powinno byc ok, chodzi o wage bo taki zestaw pociagnie bez problemu.

Ja mam 4 na resorze 4x44, forterre 115 i 800kg obciaznikow ( bez tuza) i idzie jak malina ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez COUNTRYSERVICE
      Mam problem ze wspomaganiem (ciągnik na gwarancji, serwis się tym zajmie, ale może ktoś wie co to). Czasem przy bardzo wolnej jeździe nie da sie skręcać, jest duży opór, zatrzymuję sie sprawdzam co sie dzieje i koła stoją w miejscu, ale kierownicą można pomało skręcać. Podobnie jest w "trasie" : wyjeżdżam z domu, kierownica przy kołach na wprost jest ustawiona prosto, po 10 kilometrach przy kołach na wprost kierownica jest przekręcona o 45 stopni, a wkażdym zakręcie muszę "dokręcać", żeby sie w nim zmieścić. Krótko mówiąć kierownica swoje, koła swoje....
    • Przez tomi382
      Czy ma ktoś informacje co do nowych modeli proximy odnośnie chip tuningu? Nowe Proxy mają pompę wtryskową sterowaną elektronicznie więc wydaje mi się że można poprawić program podnosząc moc o 20-30%.
    • Przez roberti
      Witam Panowie mam taki problem z zetorem forterra hsx 120. 2013r. zaczął rozłączac rewers. na wyswietlaczu Literka ,,N'' myga gdy chce go zapalic. tak jak myga f. dzieje sie tak jak jest gorąco. gdy schłodze cały rewers okładami z lodu wtedy jest na jakis czas spokój az się znów nie nagrzeje i znów rozłącza i nie da się jechać. a jak zgaszę to juz ie można zapalic. nie wiem co zrobic a nowy kosztuje ok. 1500zł