Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Ja Zetora polecam,mam 7340 z 2004 i praktycznie mówiąc wsiadam i jadę,nic się nie dzieję,polecam zetora,sam mam jechać na dniach oglądać proxime power 120 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan40    0

Polecam Zetora ,mam Proxime 65 2010 ,przejechane ma 400 mtg, zero awari.Spalanie mysle ze normalne jak w innych ciągnikach podobnej mocy.Wiec tak,belownica Metal Fach i foliowanie 3,7 na mtg,wożenie obornika 4,7 mtg,orka trzyskibowy 5 mtg.Myśle że niejest to zły wynik. Jak myślicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocyk134    0

Jak szeroki agregat uprawowy nadaje sie do mojej proximy (110KM). mam zamiar kupic i nie wiem jakiej szerokosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cvan    0

jakie polecacie przednie opony do proximy 100 ? 320 czy lepsze będą 380 ? wolałbym te szersze ale wydaje mi się, ze zamało mocy ma silnik jak na takie opony... tył raczej 18.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7441    0

Z tego co słyszałem i widziałem to zetor troche dużo pali i ma za cienkie ramiona od TUZ (urywają się)<Troche wiem bo w okolicy jeżdzi 5 nowych zetorów, w czym tylko jedna proxima 85, a reszta to frotki.

bo jak się nauczyli robić na owrociach na pół okrongło to materiał niewytrzymuje anie zwalajcie ze materiał słaby bo jak cienki dlawas jest to szyne kolejowom sobie wspawajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

jakie polecacie przednie opony do proximy 100 ? 320 czy lepsze będą 380 ? wolałbym te szersze ale wydaje mi się, ze zamało mocy ma silnik jak na takie opony... tył raczej 18.4

ja mam 320 z przodu i 18.4 z tyłu. Co do mocy to mu powinno starczyć na te 380 tylko może trochę będzie więcej palił


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Tak. Ja mam 380 i jestem bardzo zadowolony. Przodek sie nie topi, na łąkach kolein nie ma a i do tura jak znalazł. Zetor ma moc jego nie jest sie w stanie zadusić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cvan    0

1 cal to 2,54cm czyli 13,6*2,54= 345mm

na pewno tak jest ? diler mi mówił ze 320 są szersze od 13.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

320/70 są to odpowiedniki nisko-profilowe dla 11.2 [285/85].

13.6 są na pewno szersze od 320, może dealer pomylił je z 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz20    0

Posiadam zetora forterre 8641 z 2005 roku 100 km ze wzmacnianą skrzynią, wszystko pasuje do niego od 11441. W tej wersji poszło tylko parę zetorków. co do palenia to dużo palą a ich moc i uciąg jest prawdziwa. Czego do niego nie podepnę wszystko pociągie. No coś za coś. U mnie tyle dzwiga i jeszcze łapy od tuza nie pękają. Niektóre mogą trafić się wadliwe ale to raczej rzadkość. Jest głównym ciągnikiem w gospodarstwie. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

nie wiem co oni tam robią żeby była tak a nie inna moc,ale może być inna turbina, kąt wtrysku itp....


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

8641 miały 80km. Wszystko pasuje od 11441 bo to ta sama seria ciągników tylko 8641 jest na mniejszych oponach.

Niedokładnie, na pewno kosz WOM miał mniej tarczek, może dotyczy to również półbiegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clas3    0

Ja mam Proxime 90 i jestem zadowolony bardzo dobre wykonanie i tylni tuz jest bardzo mocny w przeciwieństwie do innych ciągników o tej mocy i za takie pieniądze do tego są 2 siłowniki wspomagające zetora na pewno nie będziesz żałował według mnie w takiej cenie nie da sie kupić nic lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

clas co do wykonania to nie przesadzaj że takie dobre chociaż jak za te pieniądze to nie najgorsze :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clas3    0

Jak będziesz na jakiejś wystawie to oglądnij sobie w srotku kabine np Farmtraka a puzniej wejdz do zetora to zobaczysz kto ma wiele lepsze wykonanie cena prawie identyczna a jakość nie podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocyk134    0

Mam problem w swojej proximie jak nie odpalam go jakieś 2 dni to potem zschodzi mi powietrze ze zbiornika i jak się ją zapali to trzeba czekać aż sprężarka nabije powietrzem zbiornik. Czemu tak jest którędy ono zschodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

clas3 mam frote i powiem jest ok ale nie powala chciałem za trochę więcej claasa ale ojciec nie zetor mowie dobra ale kiedyś kupie claasa albo nh nie ma chu** jeździłem claasem i uwierz mi komfort niesamowity a w zetorze rzuca nie miłosiernie taka prawda ale jak za te pieniądze to dobry sprzęt :) ile ha uprawiasz swoim zetorem i jakiego masz claas3???


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clas3    0

No własnie mi chodzi o to ze w takiej cenie jak np farmtrac,ursus,pronar,mtz,zefir,foton, to zetor wygrywa jest chyba najlepiej wykonany z wymienionych ciągników za prawie identyczne pieniądze.A moja nazwa jest z przypadku bo wszystkie inne byly zajete a ja chcialem krótką nazwe wiec jest clas3 i zadnego claasa nie mam i chyba nigdy nie będe mial bo na moje h sie nie oplaca takiego ciągnika mam tylko 25h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj