Polecane posty

Marcian1234    17

Hmm, po 5 latach nie pamiętać modelu swojego ciągnika? Po drugie "złe opinie o nim słyszałem"- to znaczy że ty nim nie pracujesz tylko ludzie ze wsi?

Coś mi tu bajką zajeżdża.

 

 

 

Po 1 mam zamiar kupić taki ciągnik !!!!!!!!!!!!

Po 2 ja ni nie robię !!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899
ja mam takiego zetora forterre 100km już nie pamiętam jaki model chyba 12441

Po przeczytaniu tego myślałem że masz taki ciągnik. Mogłeś napisać że masz taki na oku.

90km ma 9641

100km ma 10641

110km ma 11441

120km ma 12441

Poważnie ma 300h? Czy może 3tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Kolego do laci 18.4R-34 dopłacasz 500 zł wiec sie opłaca. Ja jednak jeszcze na przód wziąłem szersze 380/70R-24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

na 100 ma 300 nie całe nie opłacała mu się gospodarka więc sprzedał pole a ciągnik został i stoji tak już 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cvan    0

16.9 się nie opłaca. minimum 18.4 i Radialki raczej.

@endurak, trzeba ileś tam dopłacić i masz gwarancję na 3.5 roku :)

 

radialne czyli co ?

i jak myślicie lepiej brać forterre 90 czy proxime 100 ? na gospo.25ha

Edytowano przez cvan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

radialne nie wiem do końca czym się różnią od diagonalnych,ale na radialach tak ciągnik nie skacze, mniejsze ciśnienie się daje w oponach i inaczej ma druty poustawiane. Jeśli coś pomyliłem to mnie poprawcie ;)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Hmm, po 5 latach nie pamiętać modelu swojego ciągnika? Po drugie "złe opinie o nim słyszałem"- to znaczy że ty nim nie pracujesz tylko ludzie ze wsi?

Coś mi tu bajką zajeżdża.

 

Daniello co się wtrącasz przecież oni i tak będą wiedzieli lepiej. Co w zetorze nie hallo. Tu coś usłyszy to ojciec cos powie. Syndrom zazdrości.

 

Marcian1234 Najpierw piszesz ze masz potem że nie masz... To się zdecyduj w końcu bo albo robisz durnia z kogoś albo z siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

radialne czyli co ?

i jak myślicie lepiej brać forterre 90 czy proxime 100 ? na gospo.25ha

Fortka ma połbiegi, skrzynie 40 z rewersem w standardzie itp. Ja na wiekszy areał wybrałem Proxe Plus..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Ja na areał około 30 ha wziąłem Forterre 95 i po pół roku użytkowania wiem, że to był dobry wybór. Zobaczymy jak będzie dalej z awaryjnością bo jak narazie to nie mogę narzekać. Pozdrawiam


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

moja frotka ma 3000 godzin i chodzi jak burza :))) a lekko niema więc polecam wszystkim forterrę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

Ja wziąłem proximę power ma 300 godzin i nie narzekam choć żałuję że nie wziąłem forterry 95 , jak dla mnie byłby to lepszy wybór:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

areał 90 ha, chodzi o gabaryty forterra ma większy uciąg,większe dopuszczalne obciążenie i ma EHR a proxime power ratuje jedynie rewers.Ale i tak każdy ma inne potrzeby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cvan    0

Proxima 100 poradzi sobie a agregatem uprawowo-siewnym 3m i pługiem 4 skibowym na ciężkich glebach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cvan    0

zalezy jaki agregat i jaki ten plug... ^^

 

agregrat uprawowo-siewny to eco410 ( bierny i komplet waży 1290kg) a plug zagonowy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

proxa 100 spokojnie pójdzie z plugiem,co do agregatu to mam ug 2,7 m to też daje radę tylko z załadowanym siewnikiem trochę buja w transporcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cvan    0

Dobry wieczór ;D mam pytanie odnośnie użytkowników nowych Zetorów Proxima (te nowe wydania chyba po 2008r ? ) Czy komfort w jeździe ciągnikiem się poprawił? W Czym się różni i czy warto dopłacać do Siedzenia kierowcy typu GRAMMERA pneumatyczne od zwykłego siedzenia grammera. Jak jest z tą skrzynią biegów, mianowicie chce brać proxime z rewersem mechanicznym np Skrzynia 12/12 z rewersem + WOM 540/540E ale zależy mi również na skrzyni 40 km/h i tu rodzi się pytanie czy dopłaca się specjalnie prawie 4 tys aby ciagnik rozwijał tą predkosc czy jak to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

jak masz pola dalej to sie oplaca dopalici do skrzyni sie dzenie grammera to wiadomo ze sama wygoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0590    0

ja mam proxime plusa 95 i ze spalania np jestem bardzo zadowolony i ogólnie mam 3 zetory i każdy spisuje sie doskonale pod względem spalania jak i pracy wiadome ze im cięższa praca to i spalanie większe ale cos za cos nie ma ciągników które w orce spalą litr nawet człowiek jak więcej i ciężej robi to i wypić więcej musi nie ma na to siły teraz na prow mam kolejny ciągnik do zakupu i bedzie to zapewne forterra bo proxime juz mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tak może nie w temacie, ale spytam tak do fortki 135 jakby zapakowal ibisa 4 skiby z packmanem to czy takim zestaw będzie płynnie pracowała? Oczywisie full opcja tuz balast itp. I nie mam zetora tylko się podpytuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

A ja się spytam tak z ciekawości osób posiadających traktorki Zetor, Farmtrac, Polmot Warfama, Belarus, Pronar 4x4 70-100km i szybkie skrzynie. Czy te szybkie skrzynie są przystosowane do transportu tylko czy do prac polowych ciężkich też wg. producenta wskazań i zaleceń? (czy w polu np. nie poleci skrzynia od obciażenia w pługach, agregatach itp.?) i która skrzyna lepsza do prac polowych dobierawszy biegi? oraz ile kosztuje serwis? tych marek jak się bierze nowego bo to jest też argument przy kupnie dla ludzi mających do 40ha Ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

zalezy jaki ten ibis, z ramieniem hydraulicznym to raczej na kolku a jak w gre wchodzi resor to ls i dobry balast na przod i powinno byc ok, chodzi o wage bo taki zestaw pociagnie bez problemu.

 

Ja mam 4 na resorze 4x44, forterre 115 i 800kg obciaznikow ( bez tuza) i idzie jak malina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jeziosky
      Witam! Mam taki temat do dyskusji;  Oringi na tulejach w Zetorach. Wiadomo że dość często padają w Zetorach uszczelnienia tulei silnikowych.  Jak myślicie dlaczego tak jest? Z mojego doświadczenia, dość skromnego bo dotyczącego tylko dwóch Zetorów wydaję mi się  że oringi są dość luźno pasowane. Tuleje z nowymi uszczelniaczami wpadają w blok właściwie pod swoim ciężarem. Co ciekawe nowe oringi powinny mieć wymiar katalogowy 104x4,2  a mierząc je  mają max 4,0 mm.  Czy ma ktoś doświadczenie z zastosowaniem  innych  uszczelniaczy silikonowych ale grubszych np. 4,4?
    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj