Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tanco96    10

chłopaki ja tam nic nie mówię ale mieliśmy mu doradzić czy go wziąć a nie który lepszy Bo John Deere to to a Zetor to znowu co innego . A tak z ciekawości już trochę czasu minęło i namyśliłeś się :D


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Ja mam jeszcze zetora 6245 z turem to wymieniłem w nim miski od sprzęgła i cos tam od drugiego stopnia sprzęgła a tak to po za tym to "kamienny" ciagnik tylko nie długo skończy sie w nim silnki przez moja głupote

 

może wie ktos ile to ma koni

http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/116-zetor/943-zetor-5211-7745.html

 

Pierwszy post tego tematu brzmiał: czy warto kupić zetora proxime plus 110 najnowsza wersje jeszcze mało dostępną w polsce tylko za zamówieniem

 

A autor tematu sam pisze nie na temat :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

kocyk134 i jak wybrałeś już ? :D


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocyk134    0

za***isty ciągnik dziś przyczepiłem go do pługów 4 od tamtego ciągnika to sa chyba 120 krótko mówiąc nie poczuł ich dlaczego jak jade np 2 i zwalniam przed kanałem to jak potem dodam gazu to mi coś z tyłu "rzęźi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek31    0

wtam.ja mam 20 ha i mtz 82. bardzo chciałbym kupić forterre 105.tylko żeby kupić chce wziąć kredyt dla młodego rolnika.nie wiem czy to nie za drogi ciągnik jak dla mnie,zwłaszcza że bede musiał oddać 100% wartości co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocyk134    0

Ja jak rozglądałem sie za swoim to mi powiedzieli że fortera więcej paali ale jest wydajniejsza a co do kredytu to nie jestem bankowcem ale zapewne będzie on na 2% więc to chyba nie będzie dużo

 

Ja jak rozglądałem sie za swoim to mi powiedzieli że fortera więcej paali ale jest wydajniejsza a co do kredytu to nie jestem bankowcem ale zapewne będzie on na 2% więc to chyba nie będzie dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Maciek masz jakąś hodowle? Z samego zboża na 20ha ciągnik za prawie 150 tyś.to trochę przerost formy nad treścią

moim skromnym zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek31    0

mam 18 byków i ok.30 świń.zboże i buraki sprzedaje.wiem że to troche mało.może masz racje że to troche za drogi ciągnik jak dla mnie,ale mtz mam już dosyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

to może pomyśl nad farmerem albo farmtrakiem. ja mam farmer 8244c2 i jestem zadowolony,i w spalaniu oszczędniejszy(przynajmniej z tymi w naszej wsi, bo jak innych palą to nie wiem).

chociaż w zetorze na pewno komfort będzie lepszy.

Edytowano przez SLAWEK1987

KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

mam 18 byków i ok.30 świń.zboże i buraki sprzedaje.wiem że to troche mało.może masz racje że to troche za drogi ciągnik jak dla mnie,ale mtz mam już dosyć.

jak chcesz zetora to pomysl moze nad proxima, bedzie tansza od fortery a na 20 h spokojnie da rade


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

na 20ha to proxa 90 lub 100 i powinno ci styknąć ;)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

jako główny ciągnik to tylko forterre z zetorów bo ma ehr jest ciężka tylko krótka dlatego weź do tego przedni tuz mój znajmy ma 125 z tuzem i se chwali ciągnik obrabia 100ha teraz bierz następną 135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

człowieku poco mu na 20 ha fortera 125 :blink: . A proxima tez sie nadaje na główny ciągnik tylko oczywiście nie na 100 ha ale na 20 ha 80 - 90 km wystarczy w zupełności


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

jak masz kasę to weź sobie frotkę... Ale ja myslę,że by ci proxa plus czy power 100 lub 90 starczyła. wybór należy do ciebie.

 

P.S. Dodatkowo możesz zainwestować w ładowacz do niego

Edytowano przez Kamil1998

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

@robercikj100 dałem tylko przykład sam chce wziąć forterre 95 na 16 ha tylko niewiem czy mi starczy kasy bo będę brał na prow jeszcze prase unie famarol i wziąłem tylko 200 tys na te dwie maszyny i mam teraz dylemat na pewno z tuzem ciągnik wezme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

człowieku poco mu na 20 ha fortera 125 :blink: . A proxima tez sie nadaje na główny ciągnik tylko oczywiście nie na 100 ha ale na 20 ha 80 - 90 km wystarczy w zupełności

 

znajomy proximą 95 obrabia 35ha


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Ja Zetorem 7245 (66km) obrabiam 37,5ha, więc myślę że spokojnie na 20 ha wystarczyła by nawet proxa 70. Ale tak jak koledzy mówią, jak masz kase to można wziąć frotke 95 i wystarczyła by z pełnym obciążeniem bez TUZ-a

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

zwalniam przed kanałem to jak potem dodam gazu to mi coś z tyłu "rzęźi"

wyjmij sworzeń(bolec) z zaczepu tylniego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocyk134    0

Ty chyba nigdy nie jeździłeś ciągnikiem ze szybką skrzynia już sie dowiedziałem tu i tam co to jest.Tak to jest jak sie coś dorwie do internetu i pier**li bez sensu więc zobacz jeszcze jakie zaczepy są w proximach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj