Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bob    820

Dalej jednak Pawelec nie odpowiedziałeś na pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

dlaczego go nie sprzedałem?

bo przez 8tys mth nie było powazniejszej awarii.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

To go sprzedaj przez spalanie i kup jakiegoś cudownego NH, Nic tylko lać CO2 czy O2 i w pole.

Więcej czyli ile 10l 100l ? Czy mógłbyś jakieś dane podać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

obrotówke powinien targać śmiało ale nie wiem czy nie za lekki ciagnik lecz po dociążeniu będzie szedł, co do zetora 7211 to nie porównujmy ciagników dzisiejszych do tych z tamtej epoki, takie traktory jak ten model nie będą już produkowane bo okazało by się że znowu by fabryka zbankrutowała bo by części nie z chodziły miałem go powiem że ciągnik super targał maszyny z powodzeniem od 80km ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocyk134    0

ten zetor 5340 to ma silnik Eko i temu ma prawie 70 km dokładnie 67 a coi do pługów to taki zamiar kupić 140 bo mam bardzo cieżką ziemie miejscami czerwona glina

 

a co do pawelca jak ja zalałaem do zetora 5340 60l paliwa i uczepiłem do niego agregat 3.2 zrobiłem 8ha pod kukurydze to ledwo wróciłem do domu i zetory duzo palą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

To zależy jeszcze ile czasu robiłeś ten hektar.. Ale to nie jest kolosalne spalanie, jak mówisz. huh.gif Najlepiej to byś chciał wlać 60litrów zrobić 8ha wrócić i żeby jeszcze 50zostało. dry.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wszystko zależy na jaką głębokość uprawiałeś jaki szeroki agregat i jakie obroty mu dajesz, warto zanim się wsiądzie do do ciagnika zaznajomić się ze specyfikacją silnika te silniki największy moment obrotowy mają w przedziale 1600-1800 obr na min. przekroczenie 2tyś powoduje tylko wyższe spalanie gdzieś czytałem że nawet 10% a tak pozatym 7l na ha to wydaje mi się że nie tak dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

To 25 do 30 to co to jest ten czas co przemek pyta ? No i do tego wpadka, więc tak jak przedmówca twierdze że to przyzwoicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMily    0

Wiekszośc z was niemiała doczynienia z zetorem usłyszeliście coś na zetora i teraz rozpowiadacie że zetory to badziew który dużo pali a wcale tak nie jest mam zetora 5340 o mocy około 70KM i wcale dużo nie pali i nie jest tak awaryjny

No ale jeszcze pozostaje pytanie czy on robi coś ciężkiego czy ciągnie opryskiwacz.. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocyk134    0

Ten mój nowy zetor będzie miał wzmacniacz momętu obrotowego tak zwany "półbieg" o co w tym chodzi mógł by mi ktoś to wytłumaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten mój nowy zetor będzie miał wzmacniacz momętu obrotowego tak zwany "półbieg" o co w tym chodzi mógł by mi ktoś to wytłumaczyć

 

to znaczy ze jak naciśniesz guzik to ciągnik będzie Ci trochę wolniej jechał

dobra sprawa te półbiegi podam ci przykład zastosowania półbieganp. wykonujesz orkę i wjezdzasz pod górkę i traktor słabnie i wtedy włączasz półbieg i ciągnik trochę zwolni ale będzie miał jakby więcej mocy ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

... I nie trzeba mieszac w biegach, tylko przycisniesz na polbieg i idzie wolniej a nie dusi sie ;)

@Krzysiekfarmer5 nie cytuj poprzedniego posta

 

... I nie trzeba mieszac w biegach, tylko przycisniesz na polbieg i idzie wolniej a nie dusi sie ;)

@Krzysiekfarmer5 nie cytuj poprzedniego posta


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Jak masz 2 półbiegi to wciskasz 2 razy guzik nie wiem o jaki ciągnik Ci chodzi proxa forta?? w forterze masz na gałce przycisk "H" i "L" i "L" zwalniasz "H" przyspieszasz pomocne w prasie :)


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj