Polecane posty

kocyk134    0

czy warto kupić zetora proxime plus 110 najnowsza wersje jeszcze mało dostępną w polsce tylko za zamówieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

A skąd ja ma to wiedzieć... rzucić ci monetą :lol:

Napisz co chcesz nią robić, do jakich maszyn, i wogóle pod jakim kątem pytasz... Czy mamy tylko pisać warto/niewarto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tego co słyszałem i widziałem to zetor troche dużo pali i ma za cienkie ramiona od TUZ (urywają się)<Troche wiem bo w okolicy jeżdzi 5 nowych zetorów, w czym tylko jedna proxima 85, a reszta to frotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
divad115    0

a nie lepiej kupić forotke 115 i 4 skiby to piskuś ? tylko będziesz kupywał wyżyłowany do granić możliwości technicznych silnik proximy?


sipma loading :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

z tym forterra 115 ma już trochę inną budowę od proximy plus i jest 25 tys. droższa.

Z drugiej strony jednak jeśli cię stać to poleciłbym Forterrę.

 

Plusy : większy udźwig Tuzu 5850kg, zwolnice planetarne, skrzyna 24/18 z podwójnym wzmacniaczem momentu

Do czwórki obracanej spokojnie da sobie radę. Tylko koniecznie z przednimi obciążnikami.

 

gruszmen : pierwszy raz spotkałem się z uwagą, że urywają się ramiona od Tuzu z powodu prawidłowej eksploatacji, wogóle pierwszy raz się spotkałem, że komuś się ramiona urwały.

Poza tym jak proxima ma udźwigu na osi końcówek 4150kg a w przeliczeniu ktoś mu nałoży 5000kg to niech nie ma pretensji do nikogo, że mu coś urwało, jeszcze powinien dostać po głowie, że naraża innych na niebezpieczeństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja bym wział na sprobowanie :D To ze w Polsce niedostepna nie znaczy ze moze byc np. awaryjna, ludzie wola chyba dolozyc i mec gabarytowo wieksza Forterre niz mniejsza a co za tym idzie lzejsza Proxime.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Ogólnie zetor nie nadaje się na główny ciągnik na gospodarstwie ! A jak włożyć w cos pieniądze to w coś dobrego :) Ja jak miał bym dobrze doradzić to proponuje deutz fahr . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Mozesz rozwinać swoja myśl ? Dlaczego nie Zetor jak głowny ciagnik ??


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

Właśnie czemu mówisz że Zetor nie nadaje się na główny ciągnik, u mnie w okolicy jeździ parę Forterrek i są one głównymi ciągnikami w gospodarstwie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ogólnie zetor nie nadaje się na główny ciągnik na gospodarstwie ! A jak włożyć w cos pieniądze to w coś dobrego :) Ja jak miał bym dobrze doradzić to proponuje deutz fahr . . .

w tym momęcie to śmieszny jesteś...

 

On wam tej myśli nie rozwinie. Tata kupił DF za 250tys. On o zetorze nic nie wie.

Edytowano przez mister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Gruszmen Twoja wypowiedź jest na poziomie "ktoś słyszał" "ktoś widział" poprostu szkoda gadać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

do niedowiarków - widzialem u kumpla w tamtym roku urwany wieszak i jedno ramie. forterra 11441 2004r.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

pawelec : nie mówię, że to nie jest niemożliwe ale ramię od Tuzu można urwać w każdym ciągniku.

Jak dopuszczalne obciążenie to 5850 kg w Forterrze a ktoś chciał podnosić na tym 7-8t to nic dziwnego.

Co innego jak stało się to podczas normalnego użytkowania ale i takie rzeczy się zdarzają i to w każdym ciągniku. Chociaż na ponad 200 sprzedanych Zetorów jeszcze się z takim czymś nie zetknęliśmy u naszych klientów.

 

Ze swojego doświadczenia powiem Ci, że jak kupiliśmy nowy kombajn Claas Dominator 150 to w trzecim sezonie zerwał się główny pas na młociarni i co mam teraz chodzić i głosić wszem i wobec że Claas to padaka bo się pas urwał, to jest bardzo dobry kombajn na który nie mam prawa narzekać, ale to są wszystko rzeczy mechaniczne i w każdej chwili mają prawo się zepsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podnośnik ma wytrzymać 5850 z zapasem bezpieczeństwa, więcej ma po prostu nie podnieść.

Tłumaczenie, że przeciążony to pęknie itp to zwalanie winy na użytkownika, w czym specjalizują się dealerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Mariusz x : nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, chodziło mi o to, że jeśli pękł z powodu przeciążenia to była to wina użytkownika, jeśli podczas normalnego użytkowania to możliwa była wina materiałowa lub każda inna.

 

A jeśli chodzi o podnośnik to podnoszenie w odniesieniu 5850kg oznacza, że na osi końcówek jest dopuszczalny nacisk 58,5 kN, w przypadku bujania ciągnika góra, dół na wieszaki działają większe siły niż te dopuszczalne.

 

Nie mówię, że to była wina użytkownika, ale trzeba wziąść więcej rzeczy pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

kocyk134 założył temat, a ci się kłócą ;p Proxima plus 110 ma około w Iso 110KM. Z 4 obrotowymi powinien sobie radzić. Myślę, że to tylko kwestia tego czy uniesie, bo czwórki to i może ciągać ursus 912 ;) Ciągnik uciąg ma i podnieść powinien ten pług. Co do forterry. Na jesieni jak u dilera patrzyliśmy forterrę 95 i plusa 95, to wyszło coś 11tyś różnicy.. coś koło tego. I podobno więcej frotka pali, bo ma inną tylną oś... Tej ostatniej informacji nie mogę potwierdzić, bo tak serwisant powiedział


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocyk134    0

Wiekszośc z was niemiała doczynienia z zetorem usłyszeliście coś na zetora i teraz rozpowiadacie że zetory to badziew który dużo pali a wcale tak nie jest mam zetora 5340 o mocy około 70KM i wcale dużo nie pali i nie jest tak awaryjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

mam zetora 7211 (66PS) i pali więcej w tych samych pracach niż 4garowe renówki 70-80(PS), MF 3060(80PS) i df.. nie pamietam modelu, około 80PS

i co kocyk?

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Kocyk, ja tam na zetora nie pluję i z premedytacją zmieniłem Ursusa na Zetora i chyba u siebie miałem każdy model Ursusa za wyjątkiem 1614 i C-330 i nie wróciłbym do tej firmy już nigdy a 5340 ma bodajże 62,5km. Wracając do tematu to Ci powiem że "prawdopodobnie" uciągnie czwórkę obracalną kwestia jakie masz gleby i jaki pług. To jest stosunkowo lekki ciągnik i bez solidnego dociążenia przodu raczej będzie fruwał ale "powinien" iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

To masz jakiegos zepsutego Zetora, kapitalka sie kłania B)

 

Jesli masz Zetora to dlaczego go nie sprzedasz jesli tak duzo pali ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

pali normalnie jak kazdy zetor 7211.

predzej zrobisz remont w proxie niz w nowym 7211. sory nie Ty, tylko Tato ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Sory, nie ja nie tata a brat bo to jego sprzet. Moze Zetory tak maja ze duzo pala. W nich cały urok ;)

I po co komu te złośliwe uwagi :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj