Zaloguj się, aby obserwować  
przemyslaw111187

JD 590- Awaria aparatu podawania sznurka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam

Niedawno zakupiłem prase JD 590 i mam problem z podawaniem sznurka.Wcale nie załancza sie

silnik ktory steruje siłownikiem od przesuwu sznurka po balocie.Sterownik ktorym steruje sie z ciagnika napewno jest sprawny

sam silnik od przesuwu siłownika tez nie jest spalony gdyz sprawdzałem go na krotko i działa.Problem tkwi gdzies posrodku.

Z lewej strony prasy u gory jest taka skrzynka do ktorej wchodzi wiekszosc kabli i cos w nie pstryka gdy wlaczam owijanie sznurkiem ,a silownik nadal stoi w miejscu tak jakby prad niedochodził.Nie wiem co sie dzieje i prosze o pomoc moze ktos miał podobny problem? i co to za skrzynka po lewej stronie prasy? Wiecie ile kosztje załozenie aparatu to wiazania siatka w takiej prasie?

Z gory dziekuje i Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Miałem to samo, wtyczka którą podłanczasz do ciągnika tam są trzy przewody gruby czarny to masa i dwa czerwone gruby i cienki to + 12v, i pewnie ten gruby nie jest podłączony, sprawdz to, połącz te czerwone razem.

Edytowano przez ppiotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedz.Sprawdze jutro co i jak z wtyczka.Wszystkie trzy przewody mam podłaczone.Wczesniej w gniezdzie w ciagniku miałem podłaczone tylko dwa i sterownik wogole nie włanczał sie podłaczyłem trzeci sterownik załaczył sie ale silnik od sznurkaa stoi i cos pstryka.Wczesniej miałem Claasa 46 gniazdo z pradem bylo podłaczone na dwa kable i wszystko działało.A na elektryce to ja za bardzo sie nieznam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał ktos moze jeszcze podobny problem z tym silnikiem elektrycznym?W jaki sposob jest w nim wysowany siłownik?.Co to za skrzynka z lewej strony na gorze prasy?Urzytkownikow tych pras bardo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

masz zalozone dwa takie same tematy. jedni odpisuja na jeden, inni na drugi (w tym ja). oto moja odpowiedz na Twoje pytanie: kolego to co pstryka to stycznik. on po otzymaniu od Ciebie sygnalu przekazuje prad dalej. musisz wiedziec ktory to jest stycznik i musisz sprawdzic ktory kabel idzie od stycznika do silownika. on jest z duzym prawdopodobienstwem uszkodzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez witaminka2000
      Witam mam problem z prasą John Deere 575.mianowicie chodzi o zbijanie. Kupiłem i dzieją się z nią jakieś jaja. Wskaźniki pokazują co chcą itd. mam kilka pytań,1 jak włącza się cofanie rotora,2 jak włącza i wyłącza się noże,3 jak powinien działać wskaźnik hydrauliczny z przód prasy,4 czy ktoś regenerował siłowniki klapy i gdzie to robił i jaki był koszt,5 jak działa zawór ta kostka z pokrętłem z przodu prasy,6 czy ktoś regenerował naprawiał ta kostkę od ustawiania zgniotu,7 jak ma byś ustawione i jak działa ten przełącznik na klapie od wielkości beli. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Może miał by ktoś instrukcje obsługi i napraw do tej prasy i może katalog części to też by było miłe widziane 
    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj