szymoNmtz82ts

Praktyki u Siebie

Polecane posty

Witam od września bieżącego roku prawdopodobnie zacznę praktykę zawodową (jestem uczniem 4-letniego technikum rolniczego) jeszcze nie wiem który to będzie miesiąc praktyk ale chciałbym mieć praktykę zawodową na swoim własnym gospodarstwie wie ktoś czy to możliwe i jakie ewentualnie by rodzice musieli pozałatwiać dokumenty lub szkolenia, Mój tata ma szkole zawodową skończoną o profilu rolniczym mama to samo + potem zrobiła technik rolnik, Oczywiście mam możliwość praktyki u kogoś innego ale zadaje pytanie ponieważ trapi mnie ono dłuższy czas. Koledzy proszę o odpowiedź i dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateus2222    0

Najłatwiej to pójść do kierownika kształcenia zawodowego u siebie w szkole i porozmawiać z nim na ten temat co trzeba zrobić żeby odrabiać praktyki w domu, ale najczęściej wystarcza podanie o praktyki w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

żebyś miał w domu to raczej się nie zgodzą. Znajdź sobie jakiegoś sąsiada co ci podpisze nie musi mieć żadnych kursów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musi mieć wykształcenie pedagogiczne któryś z rodziców i gospodarstwo ma mieć określoną powierzchnie( nie pamiętam jaką)

. tak to każdy mógłby mieć u siebie, też byłam w podobnej sytuacji, jak twoja i bez wykształcenia pedagogicznego nie da rady


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

brat teraz ma praktyki u gościa który ma zawodowe rolnicze żadnego specjalnego wykształcenia nie trzeba mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ja 15 lat temu tez mialem praktyki i powiem wam ze nie warto miec ich u siebie a to dlatego ze nic sie u siebie nie nauczysz a nawet bedziesz powielal bledy ojca o ktorych nawet nie wiecie a odbywajac praktyki u kogos innego zobaczysz rozne inne rozwiazania i bedziesz mogl porownac i nawet wprowadzic do swojego gospodarstwa bardzo wazna rzecza jast aby praktyki odbywaly sie nie tyle co w duzych a w dobrych gospodarstwach i nie polegaly tylko na wykorzystaniu ucznia do pracy fizycznejja . W moim gospodarstwie juz kilkunastu uczniow odbylo praktyki i musze powiedziec ze i ja sie dowiedzialem kilku fajnych rozwiazan i wprowadzalem w zycie najgorzej jak przyjechali miastowi to zupelne nieporozumienie tylko okna myli dobrze pozdrawiam przyszlych rolnikow

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

u nas w szkole jak chcesz mieć praktyki zawodowe u siebie to rodzic musiał przejść szkolenie BHP i to wszystko


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

no ok tylko czego sie nauczyles ?? a praktyka polega na zdobyciu tez nowych doswiadczen a to mozesz zdobyc w innym dobrym gospodarstwie tak jak to forum czegos nowego sie dowiadujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście szczególnie w szkolnym gospodarstwie na praktyce uczymy się tylko i wyłącznie nowych rzeczy np. jak się sprząta garaże i teren szkoły, pieli buraki, albo nic nie robi i się siedzi.

Dlatego wolałem u siebie coś porobić.

 

A jeśli u siebie się nie możesz niczego nauczyć to wiedz że coś się dzieje. :lol:


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1234    0

mam pytanie

jeśli skończę technikum rolnicze i nie zdam matury i ojciec przekaże mi gospodarstwo to dostanę dopłatę do ziemi i czy mogę dostać dofinansowanie PROW i młody rolnik

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie w Piątku sami dają umowy na praktyki dla rodziców. A jak ktoś ma swoje gospodarstwo to odrazu zaliczają na 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Siedlcach wystarczy że gospodarstwo na którym będziesz pracował jest w miarę postępowe, przyjeżdża kierownik szkolenia i nauczyciel prowadzący i oceniają gospodarstwo. Więcej nic nie wiem jeszcze tego nie miałem. Może w II lub starszych klasach to mnie czeka.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1234    0

mam pytanie

jeśli skończę technikum rolnicze i nie zdam matury i ojciec przekaże mi gospodarstwo to dostanę dopłatę do ziemi i czy mogę dostać dofinansowanie PROW i młody rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak ja brałem młodego rolnika w sierpniu to nie była potrzebna matura ani technik. A jak teraz jest to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

ja jak miałem praktyki to tylko podałem że będą u mnie i podałem powierzchnie, i dokładny adres i nikt żadnych problemów nie robił, żadnego podania nie pisałem, a z ta powierzchnią, to jak masz za mało to możesz podać więcej i tak ci nikt tego nie sprawdzi

 

Marek1234 tak dostaniesz. wystarczy że skończysz szkołę rolniczą,nie musisz zdać matury ani egzaminu zawodowego

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jakto nie, a to jaki on bedzie miał zawód ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Czyli było nie było to nie ma skończonej szkoły rolniczej która dala mu zawód technik rolnik...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Ja i mój brat (tech.rolnik) odbywaliśmy praktyki w gospodarstwach więc tak

 

1. Liczy się gospodarstwo, nie ważna jest ilość hektarów i typ produkcji.

 

2. Szkoła podpisuje z rolnikiem umowe, w której spisane sa wszystkie czynności jakie ma poznać praktykant.

 

3. Na koniec praktyk (ojciec lub właściciel gosp. w którym uczeń odbył praktyke) dokonuje spisu czynności do dziennniczka,jakie zostały wykonane(np: siew, orka, uprawa roli, przygotowywanie pasz, materiału siewnego, wycinka drewna na potrzeby budowlane)

 

4. Ocena z praktyk. Najczęściej każdy wystawia 6, co jest kwestią dogadania się, dobrze jeśli rolnik ma pieczątke do podstęplowania umowy (jeden egzemplarz dla dyrekrora szkoły, drugi dla rolnika który bierze ucznia na praktyke.)

 

Nie jest wymagane żadne wykształcenie pedagogiczne itp.

 

:rolleyes:

Edytowano przez piotrus19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas ojciec pisze czy syn sumiennie wykonywał zadane prace i na końcu ma podstęplować sołtys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

u nas w drugiej klasie TMR-u jest miech praktyk. 2 tygodnie mozna u siebie ale rodzic musie miec jakis kurs pedagogiczny skonczony. a 2 tyg w warsztacie diagnostyczno naprawczym. no ale coz sie dziwic w koncu to TMR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj