Zaloguj się, aby obserwować  
czaro411

Claas Axos C 320 czy New Holland T5040

Polecane posty

czaro411    0

Mam dylemat i nie wiem którego wybrać. Ciągnik będzie kupiony z turem Metal fach albo Polmot Warfama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekPL    76

Napisz do czego będzie ci on potrzebny.


POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

do czego by nie był to pewnie i tak wybierzesz New Hollanda bo będzie tańszy od Claasa.

 

Moim zdaniem Claas jest ciekawszy i lepiej wyposażony no ale za tym idzie cena. Chodzi o same drobiazgi takie jak np pojemność zbiornika paliwa w NH masz 127l a w CL masz 145 zawsze to około godziny dłużej na polu. W CL masz też większy moment obrotowy, i mniejszą pojemność silnika. Podstawowy NH jest cięższy od CL ale masa dopuszczalna to kolejne zwycięstwo CL gdzie masz 7500kg a w NH jest 6500. Wyposażenie opcjonalne jest też pewnie lepsze. Ale wadą jest to że w CL jest silnik perkinsa a nie tak jak w większych modelach silnik John Deere'a.

 

wybór należy do Ciebie, ja bym brał Claas'a, jakbym miał kasę na niego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekPL    76

@ray93 pytałem się po to żeby wiedzieć gdzie będzie pracować np w obejściu czy w polu. Morze to być ciągnik do samego obejścia i wtedy nie potrzeba ciągnika z nie wiadomo jakim zbiornikiem paliwa i nie wiadomo jakimi bajerami. Według mnie do czego by nie był ten ciągnik weź New Hollanda


POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adii    1

Miałem podobny dylemat.:)

Jak typowo do tura to przydał by się revers dzięki niemu będzie przyjemniejsza jazda i wiadomo sprzęgło będzie żywotniejsze a axos c niestety nie ma. W new hollandzie jest to standard.:) New holland ma większy silnik, większy udźwig maksymalny, pompa jest o minimalnie większym wydatku. Klimatyzację w standardzie. Nie wiem jak jest w axosie ale wydaje mi się że to opcja. Axos ma ładniejszy środek i przeszklony szyberdach co jest dużym plusem. Ale to już zależy kto co lubi.New Holland ma większy standard i wydaje mi się że cenne przyjemniejszą, lecz to zależy od portfela kupującego;) Moim zdaniem New Holland t5040 będzie się lepiej spisywał. Ale ostateczna decyzja pozostaje Tobie do podjęcia. Zrób jak uważasz to jest mój punkt widzenia.

 

W new hollandzie jest jeszcze zbiornik dodatkowy 40litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Axos nie ma rewersu? Ciekawe...

 

http://www.claas.com/countries/generator/cl-pw/pl/products/traktory/axos/technik/getriebe/start,view=print,lang=pl_PL,bpsite=628296,se_mode=disabled.html

 

 

Przeszklony dach to duża zaleta przy pracy z ładowaczem, ale jednak myślę, że cena i tak zadecyduje. Różnica pojemności pomiędzy silnikami w NH i C wynosi 100ml - jest więc to żadna różnica przy fakcie, że są to całkowicie różne konstrukcje.

 

A co do silnika - ktoś tu napisał, że wadą Axosa jest brak silnika spod znaku stajni John'a Deer'a - radzę popytać użytkowników Celtisów jak u nich ze spalaniem... A tak nawiasem mówiąc, znajomy niedawno kupił jelonka serii 6 (o mocy ok. 120KM/ok. 150KM z boost'em) i strasznie narzeka na jego paliwożerność. A Perkinsy to wcale takie złe silniki nie są, użytkuję dwa (jeden 15 letni, drugi z tego roku) i nie mogę powiedzieć o nich nic złego, ba, mogę je pochwalić za oszczędność paliwa (szczególnie starszą jednostkę).

 

Więc nie radzę siać zamętu poprzez wygłaszanie niepotwierdzonych opinii.

 

A co do ciągnika z ładowaczem - jeżeli ma on pracować WYŁĄCZNIE z ładowaczem, lub nawet robić jakieś lekkie prace, do których jest zamienny ciągnik w gospodarstwie, to polecam pomyśleć nad ładowarką teleskopową, która bije ciągnik z turem na głowę (i to nie jeden raz - kto ma ładowarkę, ten wie, że to niesamowicie wygodny i pomocny sprzęt, który wykona prace nieosiągalne do tura).

 

EDIT: literówki, etc.

Edytowano przez eMWu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adii    1

W temacie jest o axosie c i ma on skrzynie całkowicie zmechanizowaną przekładnie 10/10, lub 20p/20t z reduktorem mechanicznym.

Cl oczywiście ma revers ale cenna jest trochę inna.

 

A piszemy o axosie C :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Przperaszam, w moim poprzednim poście zacytowałem fragment do wersji CL - faktycznie wersja C ma mechaniczny rewers.

Edytowano przez eMWu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Jeśli te dwa ciągniki doposażymy do takiego samego poziomu, to w zasadzie będą miały wszystko to samo, z ta różnicą, że wykonanie Claasa jest bardzo dobre, a NH powiedzmy że ... dobre :P Więc wybór wydaje się oczywisty :) ale gdy pod uwagą weźmiemy ceną, która w przypadku Claasa będzie duuużo wyższa, to ja dziękuje bardzo :P wybieram NH :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adii    1

jak pytałem o axosa c 320 cena była porównywalna do New Hollanda. Ale cl już dużo droższy chyba coś około 20tyś. A wydaje mi się że oby dwa ciągniki jak by tak samo wyposażyć są porównywalne. Tylko kabina w nh jest trochę gorsza ;/

Edytowano przez Adii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj