gregory12

koła dograbiające? Jak? Gdzie kupić?

Polecane posty

gregory12    0

Witam

Posiadam prasę NH 835

Ponieważ ma ona wąski podbieracz, postanowiłem zastosować w niej koła dograbiające pokos przy podbieraku.

1. Gdzie i w miarę tanio mogę kupić takie koła?

2. Może montował ktoś takie koła? Ma jakieś pomysł jak je zamocować? Widzałem że użytkownik samesilver ma takie koła właśnie przy prasie nh 835.

Proszę o pomoc, bo sezon się zbliża;)

 

 

Apropo, mam aparat na 2 sznurki? Da sie w tej prasie założyć aparat na siatkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Cześć, mam takie koło u siebie w Welgerze RP12. Gotowe z ramieniem kosztuje w Agromie 1200zł, a samo koło gumowe 250zł. Kupiłem wiec samo koło, które zamontowałem na tarczy od gwiazdówki i tylnej piaście od fiata. Całość ma regulowany kąt natarcia i zawieszana jest na łańcuszku. Ramię przymocowane jest obok podbieracza do ramy. Podnosi się ono razem z podbieraczem.

 

Jestem bardzo zadowolony z tego kółka, ponieważ mój podbieracz ma tylko 1,2m ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

ja tez mysle o tym, tylko chcę załozyć koło od grabiarki gwiazdowej, tylko moze skrócić zęby,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

Cześć, mam takie koło u siebie w Welgerze RP12. Gotowe z ramieniem kosztuje w Agromie 1200zł, a samo koło gumowe 250zł. Kupiłem wiec samo koło, które zamontowałem na tarczy od gwiazdówki i tylnej piaście od fiata. Całość ma regulowany kąt natarcia i zawieszana jest na łańcuszku. Ramię przymocowane jest obok podbieracza do ramy. Podnosi się ono razem z podbieraczem.

 

Jestem bardzo zadowolony z tego kółka, ponieważ mój podbieracz ma tylko 1,2m ;)

Mógłbyś dać jakieś fotki, masz z dwóch stron zamontowane?

U mnie w sklepach nie widzę takich kółek, jaka fachowa (handlowa)nazwa tego cuda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Mam to koło z jednej strony, ale zamontuje z dwóch jak będę miał czas. Kupiłem to jako "nagarniacz do prasy", w sklepie wiedzieli co chodzi.

 

img0077tld.th.jpgimg0080gz.th.jpgimg0078jg.th.jpgimg0079nk.th.jpg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

Dzięki za fotki :D

A czy zdaje to egzamin przy zbiorze potrawu, bo w zasadzie ze słomą i długą trawą to nie ma kłopotu, ale przy krótkim sianku to zostaje materiał po bokach (jest wypychany) nawet przy małym wałku-czy takie koło załatwia ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Swoją prasą zbieram wyłącznie słomę, więc nie wiem, jak ten zestaw spisze się przy sianie. Aczkolwiek ta prasa za czasów swojej młodości u niemca prasowała tylko siano, i jakoś dawała radę bez tego koła ;)

 

Tak jak mówiłem, ze słoma nie ma problemu. W ktorym miejscu Ci wypycha? Podbieracz nie nadąża zabierać? To koło tylko zwęża pokos, nic więcej.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

Po prostu podbieracz nie jest w stanie podać całego materiału do komory, kotłuje się to przed podbieraczem i wypycha trochę na boki. W efekcie zostają po bokach cienkie ścieżki nie zebranego materiału. Problem dotyczy tylko krótkiego siana, z pierwszym pokosem nie ma problemu-zbiera nawet z grubego wałka.

Ja robię tą prasą sianokiszonkę, siano i słomę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Widocznie te palce podbieracza są zbyt krótkie do małych źdźbeł. Nie ma rady na takie siano. Tego koła też nie da się pod sam podbieracz przesunąć, bu u siebie mam cofnięte na maksa, a i tak musiałem stopkę obcinać i skracać, bo się koło nie mieściło.

Edytowano przez FarmerX2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

Gdzie nabyć takie koło, lub coś podobnego?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj